reklama

Jake to bylo 137

....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.08.2023
Autor: Arabice
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Ahojko,
    byla jsem strašne spokojena hlavne vnuk :-)

    https://www.rajce.idnes.cz/arabice/album/28-30...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2023
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Vnuk patrně slyší. Jak si povídáte? Rozumí alespoň trochu gestům neslyšících? Nebo mu maminka tlumočí?
      Jinak príma vnouček.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2023
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Ano slyšici, my komunikovat pres znakovy jazyk. Vnuk umi ukazovat znakovy jazyk. Rodiče jsou neslyšici,od narozeni komunikovat znakovy jazyk, po rok a 2 mesice chodi pravidelne na logopedi mluveni. Ukazuje znakovy jazyk ,, nahore vrtulnik,,. Ja nahore koukat, ukazovat znakovy jazyk ,,nema vrutlnik,,. Vnuk ukazuje znak ,,už lita,, Ja nahore ano videt vrtulnik.

        Jinak nevim kolik procent neslyšici rodiče, ale tušim,že asi 70% neslyšici rodiče po narozeni slyšici deti začina komunikovat prvni plnohodnotny znakovy jazyk, to je mnohokrat lepši než neslyšici mluvi špatne hlasy,bez znakovy jazyk, slyšici deti bude problem jak bude rozsirene komunikovat, nedobre mluvit s slyšici deti. Nejlepši komunikovat znakovy jazyk s slyšici deti.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2023
        Autor: Arabice
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Tak to jsme se mohli vidět. Poznala jsem přístřešek, kde máte rozbalené trojúhelníky sýra. My tam měli o víkendu postavený stan a stejný směr jízdy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2023
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Fakt? Skoda nepotkali. Kde jsi start na kole? Z Usti? Nebo z Dečin?
      Prvni kemp Pištany, tam nebere karty,my nemame penize, pouze karty, vesnice nema bankomat, Kousek cca 1 km od kemp postavit stan, druhy den hledala bankomat, vzala penize z bankomat na reserve druhy noc kemp, tam prijima karty, ohhhh.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2023
      Autor: Arabice
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Káraný. Byli jsme na okruhu přes Prahu. Tudy jsme se vraceli a pak kus dál před Kostelcem se mi vůbec nelíbila Labská.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2023
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jake to bylo 137

               

          labská mezi Brandejsem a Kostelcem stojí za pendrek. Chce se jí to vyhnout. Z Brandejsa vyject po Martinovské (souběžná s tou stezkou) přes Martinov a Záryby (provoz je tam velmi mírnej) a na stezku se napojit až v Zárybech u bývalého přívozu. Pak se jede po hrbolech jen kousek :)
          Na mapy CZ je to hezky vidět...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2023
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jake to bylo 137

                 

            To jsem si pamatovala, že jste tu úsek Záryby - Brandýs řešili. Tam to ještě šlo, i když je na mnoha místech kořeny poškozený asfalt. To už bych se podél Labe neprojela vůbec. Mezi Kly a Kozly je uzavírka. No a mezi Kozly a Kostelcem je stále prastará cesta po kamenech, někde ne v rovině, v kolejích často bláto a kaluže. Jeden cizinec z toho byl víc nešťastný než já.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2023
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jake to bylo 137

                   

              Nojo, o tom vím a ani mi nedošlo na to upozornit. Zcela automaticky tam jezdím po 101, občas tam jezdím z Neratovic.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2023
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Jooo hruze ošklive cestička, spadla jsem po huste blato pri deštive pocasi

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2023
          Autor: Arabice
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Dneska jsme sbalili náš potulný penzion ( máme to s polopenzí bez koupelny ) a vyrazili na týdenní cyklodovolenou do českého pohraničí. Začali jsme ve Šluknovském výběžku. Náš dík patří PetruP za připravené trasy. Tu dnešní jsme trochu modifikovali a zajeli i k nejsevernějšímu bodu republiky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Rádo se stalo. Já se naopak přemístil do vnitrozemí. Konečně se mi podařilo sehnat vstupenku do Imaxu. Sice jsem Oppenheimera viděl v premiéře v Lucerně, ale to je jen obyčejné kino a ve Varnsdorfu, kde by to taky mohlo být lepší, mi to uteklo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2023
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Náhoda, v pátek jsme byli na tom Nordkapu taky, ale bez kol. Nejvíc mě dostal zápis v knize, že tam při objíždění republiky byl borec na jednokolce a s plnou bagáží. V tom terénu jsem ho litoval.
      Jinak mě překvapila kvalita silnic v té oblasti, bez jediné díry. Ale ty kopce. Tam by se dalo natrénovat na TDF.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2023
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        A to jsou poničené kamiony s odtěženým kalamitním dřevem. Vždy když jsem někde jinde přemýšlím jak se nám to přihodilo. I takové ztracené silnice jako Šluknov-Brtníky mají kvalitní povrch.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        My nevěděli, kudy se tam nejlépe dostat. Nakonec jsme to vzali po žluté TZ po hranici, jeli max 400m a zbytek vláčeli kola bahnem a po kořenech :-). Zpátky už jsem to vzali vrchem přes Sasko.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Týden jsme byli (6 dospělých) s našimi mrňaty (6 dětiček) v Jizerkách a dnes na závěr se mi konečně podařilo vyrazit na kolo. Dala jsem jen rychlou klasiku Janov - Bedřichov - Šámalka - Hřebínek - Krásná Máří - rozvodí Severního a Baltského moře v sedle Holubníku - Kristiánov - Bedřichovská přehrada a zpátky na chaloupku.
    Krásných dopoledních 30 km po krásných místech Jizerek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2023
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Tak jsem věnoval do dobrých rukou svou 12"+12" koloběžku, jelikož mě z delších než krátkých jízd začínaly bolet záda. I s nejdelším "krkem" co jsem dokázal vygooglit ty řidítka prostě vycházely nízko.
    V rámci přátelské výměny jsem dostal na vyzkoušení kostkovic Twentynu.
    Inu, musím uznat, že přinejmenším ve srovnání s 2x12" na kterých jsem jezdil předtím, 2x20" jede úplně jinak. každý jednotlivý odraz mě veze snáz a dál, no je to radost. Avšak aby to nebylo tak jednoduché, má to i zápory. Koloběžka je strašlivý autobus, velká, dlouhá a relativně (v porovnání s původní) těžká. Na rantliky se nedá naskočit ale musí se zastavit a "vylézt" na ně, nizoučká stupačka má ošklivou tendenci škrtnout i na běžných asfaltových nerovnostech a na ranní zastávku v Lidlu už si musim vzít zámek a zamknout jí před krámem.
    Na dlouhé splývavé cestování si dovedu představit že je Kostka Twenty fajn, i větší kola si dovedu představit že se užijou, ale na to moje rychlonohé cestování "jednou nohou tam a druhou zpátky" je to takové...neobratné.
    Ještě tak týden se na ní budu prohánět, tak uvidím. Zatím můžu s určitostí říct, že záda změnu ocenila :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2023
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Kvůli bolesti zad z nízkých řidítek jsem musela koloběžku škrtnout. Navíc nebylo možné, že bych na zádech vezla byť jenmalý batůžek s pitím. Chvilku jsem sice přemýšlela o vyzkoušení koloběžky s vyššími řidítky, ale díky tomu, že nemůžu nosit na koloběžce batůžek, jsem do toho nešla. Prostě bederka a kyčle odmítaly...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2023
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jake to bylo 137

             

        A jak velkej batoh na cesty potřebuješ? Flaška s vodou se dá umístit do držáku na "rámu" "stroje" :-)
        a na další sypaninu se dají použít brašny na řidítka, například.
        Batoh na koloběžce je relativně blbej hlavně proto, že veškerou jeho váhu s každým odrazem furt zvedáš nahoru a dolů - jako posilovna asi dobrý, ale zbytečně to vysiluje...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2023
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Kolobku jsem zkusila jen na cestu do práce, takže stačila brašnička na řidítkách na doklady a klíče.
          Jen jednou jsem jela s batohem - k dcerunce do Pardubic (samozřejmě jsem jela vlakem). Zpět jsem dostala náklad meruněk. A tady jsem si ověřila, že tohle tedy ne.
          Nakone jsem ale odložila kolobku díky těm nízkým řidítkům. Typ s vyššími řidítky jsem zatím neměla možnost otestovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2023
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jake to bylo 137

           

      týbrďo, co je na vyzkoušení kolobrndy tak strašného, že jsem si hned vysloužil mínus? =-O

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2023
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jake to bylo 137

             

        jsi ve špatném 137

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2023
        Autor: Rob144
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Včera svítilo sluníčko, tak jsem vzal lehokolo opět závodit, tentokrát na triatlon do Nedošína.

    Tady to měli vždycky tak, že muži mají dvakrát delší trasu než ženy, ale teď prý už obě trasy umožňují bez ohledu na pohlaví. Tím mě při registraci trochu nahlodali, ale říkal jsem si, že delší trasu jsem minule zvládnul, tak to snad půjde i tentokrát..

    Pravda, minule bylo před dvěma lety, to se ještě dalo občas mluvit o nějakém tréninku a nebolelo mě koleno z blbnutí na slackline... což mi samozřejmě docházelo až v průběhu.

    Tentokrát bylo vody dost, takže se plaval celý kilometr. Trochu překvapivě tu startovaly všechny kategorie současně včetně dětí, které plavaly směrem na jiné bójky, takže zpočátku trochu chaos a když už se konečně dalo trochu plavat, byla většina pořádný kus přede mnou... a ten rozdíl už se jen zvětšoval, takže zbytek plavání přemýšlím, zda jsem se o tolik zhoršil nebo tu jsou soupeři mnohem lepší? Myslím, že jen jeden člověk plaval ještě pomaleji... :-)

    Nasedám na lehokolo a vyrážím za ostatníma, ale ani po několika kilometrech před sebou nikoho nevidím, takže to vypadá na soukromou časovku, kdy hlavní motivací zůstane nenechat se dojet člověkem, co předepokládám, že je ještě někde za mnou... tedy pokud plavec za mnou vůbec závodil a nebyl to náhodný koupající?

    Říkám si, že by bylo super někoho předjet, aspoň jednoho cyklistu... to se po chvíli daří... tak přání upřesňuji předjet někoho, kdo se mnou závodí... :-) ... i to sa nakonec daří v půli prvního kola, bohužel ten závodník jede už tak pomalu, že představa svezení se v závětří nemá smysl..

    Po prvním okruhu (dle propozicic 25km, reálně 23) vím jistě, že by mi poloviční trasa stačila. Škrábat se do stejného kopce podruhé nechci, ale nedá se nic dělat. Přemýšlím o tom, že kdybych v druhém kole udržel stejnou rychlost, o výsledku nejspíš rozhodne běh, na tom slunci by aspoň pár lidí mohlo zpomalit...
    Netuším, jak poběžím já, tolik kilometrů jsem letos ještě neběžel..

    To be continue.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2023
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Ač mi druhý okruh kola připadá ještě pomalejší, průměrná rychlost vyšla stejná. Na většině závodů, kam jezdím, bych teď už byl v cíli... jojo zážitky přece musí být intenzivní... ;-)

      Postupně řadím ještě lehčí převody a cítím počínající křeče, ale zatím furt jedu. V půli druhého kola mám na dohled silničku, ale nechce se nechat dojet. Podle triatlonového dresu evidentně závodnice, co to bere vážně. Teprve když se kopec zlomí a hmotnost lehokola začne být výhodou, dostávám se před ni, ale ujet se mi nedaří. No co, konečně motivace!
      V nejprudším místě kopce konečně aerodynamika zvítězí a já se začínám vzdalovat... ale oba víme, že jen na chvíli. Po pár kilometrech přichází depo, kde dle očekávání drobný náskok ztrácím.

      Podle GPS mělo kolo 45km se 460m stoupání a průměrka mi vyšla na 28 km/h. Dvě hodiny závodu za mnou a 10 km běhu přede mnou.

      Z depa vybíháme skoro současně a i když jsem čekal, že mi závodnice hned uteče a já zbytek dojdu, kupodivu běžíme stejně rychle. Mám pocit, že po pár metrech umřu, ale stále pomalu běžím, ona pár metrů za mnou. Do chůze přecházím až ve stoupání, ohlédnu se a ona taky jde, když slyším, že se znovu rozběhla, rozběhnu se taky, přece to nevzdám?
      S kopce běží rychleji, na chvíli se dostane přede mě, ale za chvíli se to zase vyrovná.

      Prý všechno je to jen v hlavě, oběhli jsme spolu první kolo a říkám si, že je super, že neběžím sám. Ve druhém kole sílí pocit, že asi budu zvracet, mám chuť si sednout a už se nezvedat, ale místo toho stále nějak běžím a čekám, co můj organismus udělá.
      I když mám pocit, že všichni ostatní jsou dávno v cíli, tak nejsou, nakonec ještě pár lidí předbíháme. Výborně, poslední rozhodně nebudu. Na posledním kilometru se mi daří i trošku zrychlit...

      Nakonec 3:00:16 přichází cíl, jo, kdybych zvolil kratší trasu, nebylo by mi teď tak hrozně, ale to zase možná škoda intenzivních zážitků?

      Samotnou kapitolou byla cesta domů, tak pomalu už jsem dlouho nejel a o běhání teď nechci aspoň týden slyšet. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2023
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Jejda, jak rád čtu, že někdo dosáhl svého dorazu a teď je opravdu unavený. Poslední dobou jsem takhle unavený i z plavání 1.5km, což jsem kdysi bez problémů dával. Zítra to zkusím znovu, tak uvidím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Jo, dneska už jen unavený, akorát do/ze schodu a vstávání jde ztěžka, ale včera by se to vyčerpání dalo krájet.
          Těch cca 20 km ze závodu domů bylo nekonečných, po příjezdu jsem se akorát osprchoval, napil a šel spát. Na jídlo došlo až v noci, když se organismus konečně vrátil do normálního režimu... :-)

          Vzpomínám, kdy naposled jsem se takhle odrovnal a asi několikrát před mnoha lety na K24, když jsem špatně rozložil síly. Evidentně stárnu, teď na to stačí 3h závod.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2023
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Vzali jsme treky a z Hořic jsme vyjeli na projížďku s cílem v "Liptákově" a menší oklikou zpátky. Pěkné a zajímavé.
    Na fotkách je Muzeum peří se světničkou ležícího - spícího a dále obecná škola kde vyučoval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2023
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      A na dalších fotkách :
      300 km tímto směrem je Vídeň, což nenín úplně správně, protože tady to je jen 267 km :-)
      Lavička kde byl naposledy spatřen, když mu Konrád dělal čáru, což bylo 26.7. někdy kolem roku 1914
      A tudy tudy zmizel, když mu Maruška počítala

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2023
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Ale, tobě se podařilo vytáhnout na kolo rondu?!?
        To mu došel benzín v mašinách?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Kupodivu to byl jeho nápad se tam jet podívat, protože to je krapet ostuda mít to takhle blízko a ještě jsme tam nebyli i když jsme jeli už několikrát kolem.
          Jak brácha nejezdil, tak návrat byl pero něho náročnější a v posledním větším stoupání už plival čerty :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2023
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Ten první dům byl taky krámem, do kterého jezdil Tomáš Holý jako Vašek pro mléko.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2023
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        To také, on to taky původně obchůdek byl, ale jako muzeum peří se mi to líbí víc

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Dneska druhý den toulání. Stihli jsme 50km okruh Saskem podle Petrova itineráře a projeli se, mimo jiné, po zaniklé železnici, pak se vykoupali na jezeře Milada a teď se kocháme západem slunce na krušnohorském hřebeni.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Tam budou za tmy krásně vidět perseidy!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2023
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Bohužel dnes nebudou, jsou nad námi mraky ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Včera okruh z Cínovce přes Bouřňák, Dlouhou Louku, přehradu Fláje a Moldavu. Na silnicích téměř nikdo. Ale ještě že jsme měli svačinu, všechny hospody byly zavřené. Oběd jsme sehnali až na Moldavě. Odpoledne pak dvě hodiny koupání ve vřesovištním rybníčku na okraji Cínovce. A večer přesun ke Kovářské.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Při naší dovolené v Krušných horách jsme často byli s jídlem odkázáni na benzínky, hospody moc nevyhledáváme, ale ani obchody nikde nejsou, všichni si asi vozí nákupy z vnitrozemí nebo ze Saska. V Hoře sv. Kateřiny jsme např. ve tři hodiny odpoledne sehnali poslední dva rohlíky. Takže jsme ten večer měli každý jeden rohlík a dojídali se tatrankou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2023
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Už před cca. 15 lety, kdy jme tudy se syny jeli, jsme měli na výběr vařit večer kolínka na červeno nebo rejži s hráškem. Nic jiného vietnamci nevedli. Nějakou dobu mi to pak trvalo ten kulinářský nápor vydýchat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Teď byl často problém narazit i na ty Vietnamce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2023
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Tam se krásně jezdí, mě by se líbilo kdyby krušné byly místo Krkonoš

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2023
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Taky jsem z nich byl nadšený. Pořád jsem se tam, poté co jsem v roce 2005 přečetl knížku "Sudetská pouť aneb Waldgang", chystal, ale pořád mi to nevycházelo. Až v roce 2021 jsem je dokázal dostat do trasy na dovolenou a bylo fajn.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2023
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Dneska krásný okruh z Kovářské přes Měděnec, kolem vodní nádrže Přísečnice do Vejprt. A pak jsme si vystoupali na Fichtelburg. Jen jsme trochu pokochali výhledy už nás silná bouřka vyhnala dolů. Ještě že jsme v Loučné našli otevřenou hospodu, jinak jsme byli mokří na kost. Jo a dnes z nás byli sportovní houbaři. Houby jsme si jen vyfotili a zase he v lese nechali.
    Jinak z Krušných hor jsme nadšení !!!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Neříkej, že jste se na "Fichtlu" nevyfotili u zvonu!!!

      A jak na vás působily Vejprty?!? Před pár lety jsme tam projížděli a byli jsme docela zděšeni. Vybydlené město, výlohy prázdné, obchody pusté. Jen cikánská část žila...
      Přijeli jsme tam z Německa a o to víc byl ten zmar Vejprt vidět.
      Bohužel obdobný osud je vidět i u jiných měst v KruHorách.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2023
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jake to bylo 137

             

        Nevyfotili, u zvonu má fotku každý, i já v archivu ze zimního výstupu. A kolem už bouřilo, tak jsem raději počítal, jestli dojedeme za sucha.

        Jj Vejprty jsou, bohužel takové, jak popisuješ. S bídou jsme našli hospodu na polední polévku a Birrel. Funguje asi jen ta Pod lipami.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jake to bylo 137

               

          Vidím, že mohu být rád, že jsme Vejprty na naší cestě minuli.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2023
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jake to bylo 137

                 

            No, na jednu stranu je dobré vidět jak dnes vypadá naše pohraničí. Zejména mladší generace by tohle měla vidět, aby si uvědomila, že nejsou jen města s nákupáky.

            Obdobné je to i v Jáchymově - úžasné domy z 15. stol. obývané sociálně slabší skupinou obyvatel. Tím pádem domy jen chátrají. Co naplat, že jsou památkově chráněné... Pár obchodů jen dole v lázních, nahoře v centru pusto, smutno, zmar... A mezi tím připomínky na utrpení vězňů v dolech v Jáchymově, v Příbrami a jinde... Podivná změť historie a současnosti.
            Člověku je smutno, když tahle místa vidí, ale co s tím...?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2023
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jake to bylo 137

                   

              Nic, ty tisíce Němců prostě chybí. Ta města jsou "přerostlá". Vezmi si, že Výběžek byl nejlidnatější oblastí Rakouska Uherska. A samozřejmě i ty Krušné hory byly mnohem víc osídlené. Ta zmiňovaná města měla velikost podle počtu obyvatel, které zmizelo a nikdy nebylo doplněno stejným množstvím. Vidím to na tom jak velké jsou tady kostely, většinou ještě s dodatečně vestavěnými emporami. To je docela dobré měřítko, kolik bylo v místě lidí, pokud se tedy náhodou nejedná o poutní kostel.
              Prostě ta města zaniknou, nebo se přemění v getha.
              Navíc se tady ocitla ta sociálně slabá skupina, což je záležitost dlouhodobá, ale masivně zesílená v posledních letech. Vždy když projdu Karlínem, co už nemá černou duši, tak si uvědomím, že ti lidé někde skončili. Kde asi? A kolik takový míst, co se zbavilo svých "nepřizpůsobivých" je?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.08.2023
              Autor: petrp
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      Zdá se, že směřujete k okruhu i přes nej-Z-bod a trojzemí. Užívejte si!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2023
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake to bylo 137

             

        To ještě nevím, možná se to podaří ....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Dnešní kolečko z Božího Daru se dá shrnout asi takhle - déšť a hřiby. V podstatě jsme kličkovali mezi přeháňkami, s větším či menším úspěchem.
    Dnes jsme se na noc upíchli do penzionu v podhůří, potřebujeme dobít elektroniku. A tak jsme si odpoledne sebrali i pár hříbků a byli k večeři.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake to bylo 137

         

    Včera jsme si udělali okruh z Březové podél Ohře a Rolavy. Koukli jsme na vodáky splavující Ohři, stavili se na Lokti, projeli se po Karlově stezce a vykoupali v Bílé vodě. Navečer pak přesun k Cepu a teď bude do konce týdne slunění na písáku :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake to bylo 137

           

      A takhle to bude 3 dny :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2023
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024