reklama

Kdy měnit pláště?

Zdar. Mám treka najeto +- 3500km a přijde mi, že pláště už jsou celkem sjeté. Na jaře jsem prohodil více namáhaný zadní plášť s předním, ale i tak už asi oba dlouho nevydrží. Po kolika km se mají asi měnit pláště?

[ Zpět ]
Datum: 30.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny5)
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    To máš tak, někdo sjede pláště na plátno, jinej je mění, když ještě mají něco vzorku. První pobídkou k výměně by měl být zvýšený počet defektů a snaha o vlastní bezpečnost. Jinak si při přehazování z předku na zadek dej bacha; u dražších plášťů výrobce rozlišuje přední a zadní (front a rear, u Ritchey alfa a omega). Dost to mění jízdní vlastnosti

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Mám dcě sady vypletených kol na MTB..
    Na jedné sadě vpředu Ritchey Speedmax 1,9" a vzadu Bo Jones AC 2,1"..najeto cca 12000km..přední plášť ještě relativně ok..vzadu je z poměrně hrubého vzorku již spíše "slick" (ne na bocích,ale ne vrcholu pláště).Pořád se na tom dá jezdit..a necítím se nijak nebezpečně..,ale záleží na tom KDE na nich jezdím.Na hltání kilometrů po silnici 3.třídy bohatě tyhle sjeté pláště stačí,na závody...a do terénu již moc ne.
    Druhá sada plášťů co mám je vpředu Maxxis Ignitor1,95" a vzadu 2,1 Maxxis Hard Drive 2,1"...najeto cca 2500km..V terénu mají samozřejmě ZNATELNĚ lepší vlastnosti než dříve zmiňované sjeté pláště..,přední kolo daleko lépe vede stopu v náklonu...zadní zabírá dobře i v blátě..atd..
    Zaleží prostě na tobě,co od plášťů chceš...a jak často jsi ochoten platit za jejich výměnu.
    Přiznám se,že být "milionář",pro mé účely bych pak asi měnil pláště průměrně po cca těch 3500km.
    Ale nelze to zoběcňovat...záleží na spoustě faktorů..

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Na pneumatikach Tioga Factory jsem ujel 6300 km, ale to uz byly ve stredni casti opravdu slicky a poslednich cca 500 km, jsem zejmena na zadnim kole defektil furt. Takze to je asi tak maximum. V soucasnosti to delam tak, ze kupuji vzdy jeden univerzalni plast. Ten dam na predek, z predku prehodim na zadek. Ma to ten efekt, ze dezen je jiz trochu sjety a nedochazi k tak vysokym ztratam vykonu pri slapani na tvrdem povrchu. Taky se mi zda, ze je lepsi mit predni plast vzdy absolutne v poradku, proto tamm davam ten novy, ktery ma dobry dezen a "nestreli" ve sjezdu.
    Jeste jedna zkusenost: Ted mam zadni plast poprve Michelin a uz po asi 2 kkm na nem se mi zda, ze to bude absolutni vitez v zivotnosti. I kdyz se zase trochu vice klouze na vlhkem povrhu. Asi je z tvrdsi smesi, ale odolnost fakt vyborna. Takze asi tak. Po Tvych 3,5 kkm uz asi budou plaste ve stavu kdy muzes uvazovat o vymene aniz by sis vycital vyhozene penize.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Pláště vyměn. až praskne po obvodu u patky, či bude ucházet duše nějakým propíchnutím pláště způsobeným vyrazným sjetím pláště. Navíc je velký rozdíl po jakém povrchu jezdíš, jak kvalitní máš pláště a zda je používáš por účel, pro který mají vzorek a směs. Pokud budeš jezdit s hrubým vzorkem určeným pro náročný MTB po silnici navíc třeba se zátěží na nosiči, tak ho máš pryč po 600 km. Stejně tak pokud budeš jezdit na podhuštěném kole. Prostě někomu vydrží vzorek a plášt´ 800 km někomu 8000 km. Když kupuješ plášt´, zvažuj účel, ke kterému ho budeš používat a podle toho pak také jezdi a vzorek vydrží opravdu dlouho. V opačném případě vyhodíš třikrát ročně peníze za plášt´, který se ti třeba líbí, ale pro tvé účely je naprosto nevhodný.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Přečti si, jaký názor má na to policie....

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2991

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kamil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Mně to vychází na něco přes 2000 km, to už na zadním kole není viditelný vzorek.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Ja je mam neco pres 2000 a taky uz vybiram jakej novej, je to tim, ze mam v posledni dobe dost defektu a to si radsi priplatim, nez kazdou chvili lepit ci menit duse......

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    mám dva roky staré kolo, je nějaké odřené, nemám si koupit nové a mohu použít na něj staré pláště?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit pláště?

         

    Já mám Kenda, najeto skoro 9.000 a vzorek je ještě OK.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024