reklama

1000 km Polskem podél Baltu a Odry

Byl to už delší dobu můj sen, ale až po cyklotripu z Bratislavy do Splitu s Peťou jsem o tom začal přemýšlet vážně – Balt v Polsku a k tomu třeba Odra.
Navrhuji to Petě, ale ta odmítá, že Balt není moře (rozuměj teplé moře) a do Polska nejede, protože tam jsou Poláci... Po nějakém čase ji to přejde…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2023
Autor: Monolema
  • Re: 1000 km Polskem podél Baltu a Odry

         

    Nad Odrą bardzo dobrze w Polsce.
    50.9107158N, 17.4134043E

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2023
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1000 km Polskem podél Baltu a Odry

         

    Moc fajnové čtení.
    Něco takového mám už chvíli v plánu, ale 130 km/den nedám, a tak pořád nemám tolik volných dní pohromadě aby to hodilo 1000 km.

    V roce 2017 jsem poprvé překročil na kole hranici do Polska. Prvních 50 km jsem myslel, že to nedám, všechno bylo proti dosud preferovanému Německu tak jiné. Ale pak se to zlomilo. Polsko se stalo mojí oblíbenou zemí. Dokonce už i trochu rozumím té řeči a občas nějaké to slovo prohodím.

    Pozn. polštinu jsem naposlouchal hlavně na youtube kanálu Kocham gotowac, takže "Smacznego" umím dokonale :) - recepty totiž mají tu výhodu, že se z nich člověk naučí názvy potravin a číslovky. Povídat si o zahradnicích a tetách podle učebnice, to člověk cykloturista moc nepotřebuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2023
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024