reklama

jak povolit vyžvejkaný šroub?

ahoj, zkouším sice googlovat, ale jelikož potřebuji vyměnit řadící lanko, nemohu se dostat přes vyžvejkaný šroub dovnitř, nevím jak a čím to povolit. vaše rady?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.04.2023
Autor: duklak
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Existuje nástroj pro povolení přetržených šroubů. Na netu ho nazývají různě - vytahovák, vytahovač i vrták do přetržených šroubů. Má to kuželovou levotočivou šroubovici, která se zatáhne a zakousne do díry vyvrtané do dříku přetrženého šroubu. Problému, který máš, se dá předejít, pokud pokaždé nasadíš imbusový klíč dostatečně hluboko a rovně do hlavy šroubu vždy když ho potřebuješ utáhnout nebo povolit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: drak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Asi hlava šroubu nijak netrčí, jinak by si to chytil kleštěma a povolil. Tak potom doporučuju takové ty sady na povolení, jinak to zakapávej wd-40 a olej provzlina závitem po nějakém zakápnutí v řadě.
    Jinak jsem voděl sousedy ty hlavy navrtat, do díry něco narazit či vměstnat, to něco do kleští a vytočit. Viděl jsem i docela pracnou metodu vypilování jehlovým pilníkem drážku pro plochý šroubovák v té imbusové hlavě a zase vytočit. Ale jak tu hlavu urveš, tak jedině pak už odvrtat, což asi pro balkónového kutila jako jsem, znamená koupi nové brzdové páčky.
    Mrkni teda po nejprve po nějaké sadě, bo šance na využití příště je velká.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Co to máš za řazení, U většiny řazení je jen plastová zátka. Ta se sice taky šroubuje, ale stačí cca 1.5 otáčky a je venku.
    Jinak, jak psal Arnošt - prolít wdečkem nasadit ostrý plochý šroubovák a naklepnout drážku, vyšroubovat. Pokud to je zarostlé rzi hodně, tak po prolití wd počkat do druhého dne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: Papji
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Do strzenyho imbusu se nechá natlouct hvězdička a normálně povolit.
    Jen nevím jestli to bude použitelný v případě tyhle drobotě v plastu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

           

      Jako hvězdičkový šroubovák příslušné velikosti? Nebo šroub či co jiného?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2023
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

             

        Šroubovák bych nezkoušel, je to dlouhá štíhlá špejle. Obvykle za tímhle účelem lépe poslouží "ořech", ale i klasická "fajfka" se dá použít.
        Je to trochu prasárna, ale už mě to párkrát zachránilo.

        Ovšem vzhledem k okolnostem, možná by ten šroubovák mohl stačit i s poměrně slabým "poklepem", záleží jestli je to šroub se sežvejkanou hlavou, nebo jestli je to tam někde uvnitř fakt zarezlý...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2023
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Tohle drží jen krytku do ústrojí řadicí páčky. Vlastně to bude fungovat i bez té krytky. Je to šroub nejspíš jen v plastu. Kdybys ho zničil i s tím závitem, tak můžeš dát větší, nebo to jednorázově přilepit, nebo trafopájkou přivařit. Pak to ovšem bude fungovat jen do požadavku výměny dalšího lanka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    děkuji za rady, zítra zkusím a uvidím, ještě jsem se dočetl, že by to šlo přes gumu, balonek atd.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: duklak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

           

      Na to asi zapomeň. Je to moc malý šroubek. Zkus ho chytit do kleští. Můžeš si k němu udělat cestu mírnou devastací té krytky, kterou pak něčím, třeba epoxidem doplníš, aby tam nový šroubek držel.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2023
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    vyber si hvězdičku (bit), která tam půjde natěsno vrazit a zalep jí tam tekutým kovem. Až to zatvrdne, postříkni to WDčkem, nech půl den být a pak to s citem vytoč.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

           

      Skvělé, moc děkuji za návod. Snad si to zapanatuji :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2023
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Projeď trubku a něco se bude hodit :) https://www.youtube.com/results?search_query...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2023
    Autor: miro5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

         

    Před týdnem jsem řešil přesně to samé s oběma šroubky. Nakonec jsem to po dlouhém laborování vyřešil rychle a lehce. Kladivem, a ostrým šroubováčkem jsem udělal mělkou drážku, a šroubek jsem povolil. S druhým mi to nešlo, tak jsem navíc při povolování použil vrtačku s příklepem, obráceným chodem a křížovým bitem. Nové šroubky jsem dal úplně obyčejné na plochý šroubovák.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2023
    Autor: lato
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

           

      To použití vrtačky s příklepem mi přijde jako dobrý nápad. Podobné by bylo použití nárazového šroubováku, jinak také "šroubováku úderového", dodávají se i výměnnými bity.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2023
      Autor: Benshot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

             

        Jen to musí být zaříznuté v kovu a ne plastu. Tam byste ten šroub nevyšroubovali ale vytloukli.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

               

          Je to v kovu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2023
          Autor: lato
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

             

        Rozdíl je v tom, že rázový šroubovák má ty "údery" ve směru otáčení, příklep funguje v ose vrtáků směrem vpřed.

        Neříkám že to nemůže pomoct, ale pokud je šroub do nějaké plechové konstrukce, hrozí její zhroucení
        Plus příklep na malých vrtačkách vzniká otáčkami, při nule ho umí snad až "vrtací kladiva" a to je na tenhle šroubeček docela overkill...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2023
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jak povolit vyžvejkaný šroub?

               

          Některé aku vrtačky s příklepem mají levotočivý chod s příklepem. Ale prodavačky se v tom ukrutně neorientují.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2023
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

201 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024