reklama

Převody na kole

Dobrý den, koupil jsem si silniční kolo focus posazené na Dura-Ace a plánuju ho vzít do Chorvatska na kopec Sveti Jure. Ale chtěl bych se zeptat, zda si myslíte, že převody vzadu 25 a ve předu 32 budou stačit. Popřípadě, za jaké převody to lze odlehčit.


Děkuji za info

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.03.2023
Autor: smidak
  • Re: Převody na kole

         

    Tak to musíš vědět hlavně ty, co vyšlapeš! :-)
    S převodem 32:25 do hor je pro zdatného cyklistu, takový ví, co dá. Pokud nevíš, tak to bude určitě moc těžké.
    Já i na silničce disponuji převodem 22:34 :-D
    Odlehčit se vždy dá dvěma způsoby: zmenšit převodníky nebo zvětšit pastorky. Někdy je potřeba udělat obojí...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Převody na kole

         

    Pokud bys jezdil na kole, né na zábradlí, tak bys musel ten poměr přehodit, dopředu 25 a dozadu 32. Ale to jsou mé preference převodů MTB na turistickém "těžkém" leháču.
    A jinak ostatní parametry převodu máš jaké? Furtšlap to asi není. Kondici máš jakou, popř. roční nájezdy? Plán máš z mého pohledu celkem smělý.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převody na kole

           

      Zadní převody jsou 11-25 a ve předu je 36 a 52 . No moc naježděno popravdě nemám, ale hrají hokej, takže něco v nohách mám ????. Třeba stoupání Monte Zoncolan nebo Mount Ventoux nebyl problém na trenažéru kolem 3,4 - 3,6 W/Kg ,ale pravě nevím, co tam bylo za převody.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2023
      Autor: smidak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převody na kole

             

        No, natrénováno na trenažéru. Mrkni na Jindrův zelenáč v jeho vláknech a kde všude byl ochoten kolo tlačit. Myslím si, že Tvou kombinaci by si vzal jen omylem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2023
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převody na kole

             

        Na Zwiftu se s tou realističností dá dost čarovat, takže to ti moc neřekne. Pokud máš věrohodně změřeno 3,5 W/kg tak už nejsi úplná lemra, ale zase to není kdoví co.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2023
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převody na kole

           

      Pro běžní jezdění by tenhle převod měl stačit, ale do kopců bych si tam dal katetu s 28 z a to by už mělo dobře stačit i ve větším stoupání. Ta 28 je pro takové turističtější ježdění, kazeta do 25 je víc pro hobíky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2023
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Převody na kole

         

    :-) :-) myslím, že budou. A když ne, tak půjdeš ze sedla...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Převody na kole

         

    Sveti Jure je stále po silnici, není tam žádný dramatický sklon, ale je to velice dlouhé. Převýšení od moře je 1762m. Jel jsem to na horáku a na konci jsem to už jel na kašpárka 22x34 a kus i tlačil, aby stehna tolik nehořela. Převod určitě stačil, stačil by i těžší, ale mé nohy to už nedávaly. V tu dobu jsem najížděl okolo 2000km/rok a bylo mi něco přes 50 let.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Převody na kole

         

    Rozsah od 3,0 do 9,9 metrů ujetých na jedno šlápnutí - na lehkou závodní silničku asi OK, ale mně osobně by do kopců nestačily. S kazetou 11..32 zubů by se spodní konec posunul na 2,4 metru, to už by mělo být v pohodě (případně 2,2 m při 34 zubech). Šly by samozřejmě namíchat i pomalejší převody, ale už to podle mě nemá smysl, protože je rychlejší slézt a strkat.

    Tady je kdyžtak kalkulačka a pár čísel k porovnání:
    https://nightrider.mzf.cz/prevody.htm

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Převody na kole

         

    Tak teď vážně.. koukni na bike-forum, tam je spousta pravověrných silničářů a hobíků. Tam se jistě odpovědi/rady dočkáš.
    Loni v červnu jsme byli v Provance. V mobilheimu s námi byli i dva kluci, silničáři. Jeden zapálený hobík, co sledoval watty a tak. A ten měl na kole vepředu 50-36 a vzadu kazetu s největším pastorkem 28 zubů. Mont Ventoix dával celkem v pohodě, jeli z Bedoinu. Tu 28mičku kazetu tam měl právě pro ty kopečky. To jsou jeho slova, když jsme večer u vínka klábosili.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převody na kole

           

      Ještě mám jeden dotaz, jak na Tour, Giru atd. mohou jezdit 30 vzadu a předek 36-52 to je hrozně lehké ne ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2023
      Autor: smidak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převody na kole

             

        Řekl bych, že ví proč. Co takhle sleduju závody, tak jezdí převážně vyšší frekvence. Vezmi si třeba Frooma před časem, jakou frekvencí v kopci utrhával soupeře. Muselo mu to vyhovovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převody na kole

           

      Oprava - dvojplacku měl 50-34 :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2023
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Převody na kole

         

    Tohle je klasický dotaz typu "Pane Lorenc, uvezu to?"

    Vidím, že dál píšeš, že nejlehčí převod máš 36/25, to je hodně těžký převod. I profíci do horských etap vozí lehčí
    https://www.cyclingweekly.com/news/racing/giro...

    Z Makarsky na Sveti Jure nastoupáš 1750 m na 30 km, místy jde sklon i přes 10 %.

    Já bych to na tom jet nechtěl, radši opačný poměr 25/36.

    Pokud chceš nějaký bližší info co s tím, tak napiš přesné modelové označení klik, přesmykače a přehazovačky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převody na kole

           

      Ještě čistě teoretický, vyměnit poslední 4 pastorky, aby to bylo 11-30 by mělo jit ne ? Abych tam kdyžtak nemusel dávat celou novou kazetu Dura-Ace za 9k.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2023
      Autor: smidak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převody na kole

             

        Silniční Důra má 5 největších pastorků titanových. Řekl bych, že budou snýtované do jednoho komponentu. Pokud je někde koupíš, pak by to mělo jít. Přehazovačka s krátkým ramínkem vezme největší pastorek 30zubů. Jo a celá kazeta se dá koupit kolem 6kk. Pokud budeš jezdit kopce i do budoucna, pak nákup celé kazety určitě nebudou vyhozené peníze. Přehodit kazety je otázka chvilky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2023
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převody na kole

             

        Takže máš 11 rychlostní. 11r kazety se dají zaměňovat, stačí Ultegra nebo klidně i 105
        https://www.kupkolo.cz/kazeta-silnicni-shimano...
        https://www.kupkolo.cz/kazeta-silnicni-shimano...

        11-30 nebo 11-28 podle toho jestli máš přehazku RD-9000 nebo RD-R9100. Převodníky nejmenší na to jsou 50-34.

        Dura-Ace je sada pro profíky, takž tam není přehazovačka s GS ramínkem, kdybys chtěl kazetu 11-32 nebo 11-34 musel bys dát přehazku s GS ramínkem Ultegra nebo 105.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2023
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Převody na kole

               

          Teď koukám, že sem to napsal obráceně, RD-R9100 zvládne 11-30, RD-9000 jen 11-28.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2023
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Převody na kole

         

    Je to o tom, kolik máš natrénováno a taky o tom, jezdíš-li silově nebo frekvenčně.
    Na jedné své silničce jsem měl 53/39 a 11/28 a vyjel jsem na tom prakticky všechno. Většina dlouhých kopců je o hlavě, ne o nohách.

    Mě by 32-25 asi stačilo. Tobě může, ale i nemusí...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2023
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Převody na kole

         

    Osobně bych šel na jistotu a převody předimenzoval, je to lepší varianta než v půlce kopce zjistit, že máš moc těžké.

    Pokud máš desítkové řazení, měrně levně lze na silničku instalovat kazetu 11-36, dělal jsem to na podzim, konkrétně - koupil jsem kazetu Shimano CS-HG50 - 10 a zadní silniční přehazovakču nahradil horskou Shimano Deore Shadow, RD-M592 (ramínko: dlouhé - SGS) když nepočítám práci, vyšlo mě to na necelé dva tisíce, dát kolo do původního stavu je otázka cca 15min.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2023
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024