reklama

Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

Ahoj všichni.
Projel jsem v Česku již nějaké kopečky ( Šumava, Český ráj,Krušnohoří České Švýcarsko Kokořínsko aj.) a líbilo se mi asi všude. Jelikož mám nejblíž do Beskyd, Oderských vrchů a Jeseníků, mám nejvíc procestované tyto hory. Věřím že z Vašich reakcí najdu tip na další pěkné výlety popřípadě dovolenou. Tak s chutí dotoho.

[ Zpět ]
Datum: 28.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji (papji@seznam,cz))

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Krkonose
    navstevuju nejvic a libi se mi tam. Ale na me je tam moc touristu. Ale kazdej rok se vydavame na Snezku...dali jsme si to jako kazdorocni pravidelnej vejslap. Me tak napadlo, ze letos jsme to jeste nesplnili. Neprida se nekdo?

    Jizerky
    Jezdil jsem tam jako malej kluk na chatu. Prijdou mi hezci nez Krakonose. A prej je to tam fajne na bezky a kolo

    Jesenik
    tam je krasne, ale byl jsem tam jen jednou a nestihl je poradne projit.

    Sumava
    NEJOBLIBENEJSI. Je tam proste krasne

    Cesky raj
    Tam je vzdy krasne, ale moc lidi

    Ale i ostatni jsou krasne a mrzi me, ze jsem jeste vsechny nase kopce neprosel...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    nejlepší jsou jakékoliv české hory bez náporu takécyklistů kteří na horských kolech jezdí bez ohledu na přírodu, to platí i v zimě pro snowboardáky

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (horal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    v poslední době jsem navštívil broumovsko,,takové jestřebí hory,,nebo broumpské stšny..je tam krásně.

    potmm třeba blanský les nedaloko českého krumlova.. nebo klasika časký ráj..a co je supr je okolí bezdězu bývylý vojenský prostor kolem mimoně a ralska

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    protože mám Šumavu a Novohradské hory vlastně za zadkem, tak mě vloni okouzlily Žďárské vrchy.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    ...já můžu říct akorát ty, co se mi líbí nejméně a to jsou Orlické hory a Krušné hory - jsou takové nějaké smutné a studené. Nicméně i přesto se tam dají najít nádherné trasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Šumava a to hlavně v okolí Modravy. Mám jí projetou na kole i prochozenou pěšky. A z těch vzdálenějších Beskydy. Beskydy mě přijdou výborný pro pěší turistiku, hodně pěšin a málo asfaltovejch cest a méně lidí než třeba v Krkonoších.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: r4d3k
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    také jsem blbej, tak přispívám

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

           

      A co dál...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Nejvice me berou Beskydy, ale to je srdecni zalezitost, narodil jsem se tam a casto se rad vracim ;) Ale zkusim najit i nejake "rozumove" duvody, proc jsou Beskydy pro cyklistiku hezke: jsou to strme hory (patri uz do Karpat), takze casto hezke rozhledy, je tam hodne lesackych cest pro svazeni dreva, dokonce obcas muze clovek nejakou horu obkrouzit v ruzne nadmorske vysce. A tyto cesty (nastesti) jeste nejsou cykloznaceny, toz i lidi je na nich mene.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Máme objeté včechna příhraniční pohoří. Nejlepší vzpomíky mám na Český les, Orlické hory, Šumavu, masív Králického Sněžníku. Před cca před pěti lety byly nejlepší Jizerky, všude byly krásné výhledy, teď už pomalu zarůstají lesem, tak je to horší. Ale vůbec nejkrásnější jsou Krkonoše, ale jenom při pohledu ze Zvičiny. S Jeseníky jsem zatím neměl tu čest.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    No já musim napsat Šumavu. A neni to jenom proto, že mi tamní kraj úplně změnil život (k lepšímu), takže je to pro mě taková strdeční záležitost. Prostě jsem si tu střední část Šumavy zamiloval a udělal jsem si z ní takového jakoby koníčka. Příroda, hystorie, život, dějiny ať už slavné nebo méně slavné, lidsá činnost, lidské osudy, to vše mě nesmírně zajímá. Možná i proto, že Šumava byla ze všech těch pohoří asi nejvíc postižená a poznamenaná lidskou nenávistí. Kupuju si knížky o Šumavě, smejčím po antikvariátech jestli nemaj něco od Klostermana, z jehož románů mám většinu přečtenou. Dokonce jsem si i na katastru sehnal nějaké staré mapy (např. kdo to znáte na Hůrce) a pak s nima chodim nebo jezdim po kraji a hledám místa na kterejch byl čilej život a dnes už po něm nic nezůstalo.Nebo pátrám po bývalých sklárnách, ze kterých - světe div se - ještě trošičku zůstalo. Předloni jsem dokonce našel pár páteříků a úlomků sklenic. A věřte, že je to někdy jako detektivka. Manželka si ze mě utahuje, že prej přídu na nějakou louku a hned tam začnu poletovat a hledat kde byl ten zámek,kostel,huť atd.A ono zase neni nic složitého se toho dopátrat. Když člověk chce.Snad to nebude znít vychloubačně a snad se neurazíte, ale pochlubim se, že mezi Železnou Rudou a Borovejma Ladama mám prochozenou každou cestu, některé i vícekrát. Takže tolik v kostce, proč je Gabréta moje oblíbená.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

           

      Teda ty mě vždycky s tou Šumavou dostaneš - jak ty o ní umíš vyprávět...
      Já tě snad jednou budu muset ukecat, abys mě tam vzal sebou a vláčel mě po lesích pašeráckejma stezkama - jednu mám na mapce a ještě jsem nenašla žádnýho blázna, který by byl ochotný ji se mnou absolvovat :o)))
      Jestli ty máš Šumavu svázanou s Klostermanem, pak já ji mám svázanou s tebou - na tebe si vzpomenu vždycky, když je tu o ní řeč :o)))
      Dneska jsi měl denní, že jsi pčišel k PC až teď :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

             

        kdepak, vždy´t už jsem psal, ale radost jsem z toho neměl :-(
        Vzít na Šumavu? Klíďo brďo:-) Jezdíme tam i několikrát ročně, to se klidně můžem domluvit a přidáš se.Ona Šumava se dá poznávat dvěma způsoby. Buďto jen tak, na co nás upozorní průvodci, informační tabule a tak, anebo se jí může člověk trochu zavrtat pod kůži a podle starejch knížek, map i třeba průvodců zjistí, že je tam ještě něco. Právě to co na první pohled neni vidět. Tak třeba ta několikrát zmiňovaná bývalá Hůrka. Můžeš projet, můžeš zastavit, můžeš se podívat. Ale když si s sebou vezměš mapu z roku 1823? a starý fotky, tak najednou ta hromada kamení už neni hromada kamení, ale hotel Schmid s cenou pokoje 3,40 a pivem nevalné kvality, ta zahrádka s třešněma neni louka, ale zahrada stavení č.popisné 53 atd. A tohle mě prostě strašně bere.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

               

          Říkáš mapa z r. 1823?!? A to si dovolíš říci mě, která se v mapách vyzná natolik, že někteří chlapi tvrdí, že mi v hlavě plave mužský mozek v estrogenu - pozor, neplést s estragonem :o)))
          Teda to bych fakt chtěla vidět. Viděla jsem jednu mapu Šumavy - už nevím, z jakého byla roku - ale vrstevnice tam byly tak úžasně vykreslený, že to byl normálně obrázek 3D. Slintala jsem nad tím 3 dny, ale sotva jsem si tu svátost mohla oťapkat, natož s ní někde cestovat...
          Teď nedávno jsem s kamarádem rekogniskovala stopy jeho rodiny na Jindřichohradecku - člověče, to byla také zajímavá akcička. Podle starých fotek a písemných vzpomínek jeho maminky jsme se snažili identifikovat odkud pocházela a jak to tam tehdy vypadalo. Musím říct, že nás to nakonec sebralo oba dva, protože více jak půl století je prostě více jak půl století...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

                 

            Ano, tak stará mapa. Ale je to mapa katastrální, takže bez vrstevnic, zato se zákresem všech pozemků, stavení atd. To se tak člověk vypraví na katastrální úřad, tam narazí na ochotné lidi kteří mají podobné zájmy a pak v terénu zjistí, že ta minulost která dnes již skoro není vidět, začne z toho křoví,houští a trávy vylézat na povrch. A že ač se někdo moc a moc snažil, tak tu přítomnost našich předků úplně nevymazal.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2006
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

                   

              Zakarre, přestaň drásat moje nervy nebo ti přestanu koukat do kuchyně a vstoupím ti do obýváku :o)))
              Tahle m********* je od tebe pěkně hnusná :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

                   

              Jsem rád, že se diskuse pozvolna rozproudila a když pročítám Zakarrovy příspěvky mám chuť se na Šumavu opět vrátit. Před pěti léty jsme ji projeli s klukama od Železné Rudy po hráz Lipna. Dosud jsem si myslel, že skrz naskrz. Jak se může člověk snadno mýlit. Škoda, že je to pro mně, co by ostraváka poněkud z ruky. Určitě se tam ještě někdy objevím.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

                     

                No právě, Zakarr to dokáže podat tak, že bys odmítnul i propečený biftek :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

                       

                  Biftek by nebyl špatný, ale hory jsou hory. To opravdu nemusím biftek. A nemusí to být ani Šumava.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.07.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Miluju maděrské puszty, okolí Kolína, Salt Lake City a na ostatní sympatická rovinatá místa planety :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

           

      Zapomněla si na Holandsko :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

             

        No vidíš, jsem hlava sklerotická.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: Šárka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    byl jsem snad všude, ale podle mě:
    1.Beskydy
    2.Jeseníky, Vsetínské vrchy
    3.zbytek

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaro)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Dnes, vlastně jak koukám na hodiny tak včera, jsme přijeli z Krušných hor a bylo to super. Okolí
    Bublavy na české i německé straně, magistrála mi vůbec nepřišly smutné a když se zastavíte na pivko na Jelení (v budově bývalé pošty), tak si můžete prohlédnout staré fotky a mapky jak velká to byla vesnice, než odsud odsunuli původní obyvatele a v šedesátých letech vesnici srovnaly buldozery, aby ruiny domů nedělaly ostudu projíždějícímu Závodu míru.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: Jurk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Krkonoše - jsem tu prostě doma. A po nich všechny další bez priorit, neboť každé hory mají své osobité kouzlo a říci, že jedny jsou krásnější než druhé, to nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Zasvobodna jsme jezdili pravidelně do rumunských a bulharských hor. Objeli jsme i hory pohraniční (ČSSR). Když jsme populačně explodovali, prozkoumávali jsme kladensko-rakovnickou pahorkatinu. Nyní, když jsou děti velké, objevuji (sám) Brdy a okolí Berounky. Senzace. Dá se i po práci. No prostě lokál-patriot ...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Nebyl bych to ja, abych se nepripojil...
    Zaprvi mam podobnej nazor jako El. Nejradsi jezdim na Slansku, Kladensku a Berounsku + plus prilehla praha, treba takova bila hora, kozi hrbety, Ers ci Cicovisky kamyk, jen ta Slanska hora mi utika.....
    Jinak se mi libilo v Bilych karpatech, to je takovy tichy misto, docela mam rad i chriby...
    Jinak muzu rict, ze potom co sem videl v Arizone, tak cesky hory sou fakt nejhezci, tady je to placka, placka, pak par hrebenu, spis stitu, max. pro chodce-horolezce a vsude sutry, prach a kaktusy. Zmena je na severu v okoli Flagstaffu, ale fakt nevim... les je ridkej, kopce prudky a nebo sama skala. Ceske znicene lesy sou daleko hustsi nez mistni borovicove, to je hustsi i ta moravska sahara....
    Jeste zkouknu kalifornii, uvidime....

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Všechny naše hory mají svůj půvab a krásná místa. Z pohledu cyklisty poněkud preferuji Český les, protože zde ještě není tolik "překoleno" jako na Šumavě, které se Český les svým charakterem velmi podobá.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které naše hory se ti líbí nejvíc a proč

         

    Hlavně od té doby co byla Šumava (plus minus - Novohradky) otevřena už skoro nikam jinam nejezdím. Ale začíná to být špatné. Ekologové způsobili ekologickou katastrofu, kterou už asi nikdo nezastaví a Šumava bude brzo bez lesů.
    Mám rád i Beskydy, jsou takové šumavské, pobíhaj po nich moraváci a dobře tam vaří.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirebik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024