reklama

Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

Jakou kameru byste doporucili na kolo? Jde mi ciste jen o zaznam dopravni nehody, ke ktere muze snadno dojit. Takze neco maleho a levneho na riditka o co se netreba moc starat.

A jeste pojisteni. Myslim tim pojisteni odpovednosti, kdybych neco zpusobil na ekolobezce, kolobezce, nebo kole. Takove povinne ruceni na kolo nebo kolobezku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.03.2023
Autor: Marin7
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Jestli máš pojištění domácnosti, tak u toho zpravidla bývá i pojištění odpovědnosti. Pokud to máš, tak tam máš i sjednaný limit odpovědnosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2023
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

           

      Volal jsem na pojišťovnu, kde takové pojištění mám a způsobil tam značný zmatek. Nakonec mi napsali, že na elektrokola a ekolobezky se pojistka nevztahuje. Jestli se vztahuje na normální kola se nezminili. Ještě v tom budu pokračovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2023
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

             

        Jakože když způsobíš škodu jinému při jízdě na elektrokoloběžce, tak ti škodu neuhradí nebo jde o případnou škodu způsobenou na sdílené elkoloběžce/elkole?!?

        Každopádně je to zajímavá informace. Vůbec by mě nenapadlo, že by tohle mohlo být ve výlukách z pojištění.
        Pokud je to ale ve výlukách, pak by na to mělo být připojištění.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2023
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

               

          U pojišťovny Uniqa se pojištění odpovědnosti nevztahuje na ekola a ekolobezky.

          U Slavie jen do 250W, takže prakticky taky nic.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2023
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Jezdíš daleko?
    Nestačil by držák na mobil?

    Tohle je mobil na řídítkách:

    https://youtu.be/AhHZ5_0c320

    Pokud jde o pojištění, mám celoroční pojistku léčení, zinkové rakve a i té škody co bych provedl, do 10 milionů. V zahraničí. Asi za 4 tisíce ročně.

    Jak funguje plnění, kdyby se něco stalo, nevím.

    Jak to funguje doma, nevím. Moc tu na kole nejezdím. Jak je to s koloběžkou?

    To může být průšvih pro právníky, legislativa je málo jasná, a pokud by šlo o velkou škodu, určitě by hledali kličky, aby tii nic nedali.
    A když půjde o malou, tak proč jim strkat prachy???

    Asi nejlepší bude jezdit tak, aby pravděpodobnost, že někomu způsobíš škodu byla minimální, a vlastní újmu řešit úrazovým pojištěním.

    "Povinné ručení" pro cyklisty je často diskutováno, a mám strach, aby se toho nějaký blb nechytil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2023
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Ještě jedna drobost.
    Nevím, zda-li by záznam z kamery byl brán u soudního řízení v potaz. Jsou země, kde je pořizovat takový záznam nezákonné a pokutováno, snad v Rakousku i jinde.

    Narážímena tu GPRD, na kterou se během Phizerovi sklizně vykašlali. a každá hajzbába v Německu po tobě mohla chtít občanku.


    Ale teď už se vrátila normální byrokracie, tak si prověř, jestli cokoliv natáčet v té zemi je legální.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2023
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Kamera všude legální není, to má Jindra pravdu, ale koloběžka je podle zákona bicykl, akorát u toho nechcou policajti kupodivu šlapátka s odrazkama. Povinné ručení neexistuje, není na základě čeho pro množství pojištěnců, a řeší se to výší pojistky na blbost při majetkových nemovitostních pojistkách. A pokud Tě něco sundá, tak případ Jrr je více než ilustrativní, i když zákonná pojistka by to měla řešit tak nějak do týdne...
    Pojistka na ukradení v těch majetkových pojistkách je hodně problematická, bo když se začteš do pojistných podmínek, tak zhurta pochopíš, že kolo musíš parkovat ve 100tunovém trezoru, který nejde odvézt a navíc nejde ten trezor během parkování rozřezat autogenem nebo flexou a popř. otevřít odpálením atomové bomby. Jsou to dost kulantní formulace při výčtu plnění.
    Pojistit kolo na dvojnásobek ceny pro odcizení třeba i pomocí cestovních pojistek při cestě do zahraničí a těch Jindrových 10miliónů na blbost při způsobení nehody může být dost málo, bo jen trvalé následky při napálení do maminy s kočárkem třeba někde na chodníku, je málo.
    A jen ilustrativně si musíš kolo vždy při odchodu od něj vyfotit co nejvíc podrobně, kvůli komponentům apod.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2023
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

           

      Jezdim na ekolobezce do prace, tak to chcu mit podchycene. Jednak odpovednost a druhak kameru. Mobil by taky stacil,ale jednoucelove zařízení by asi bylo lepší. Snih, dest, otresy ovladani a tak dale.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2023
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

             

        Pohledej u Karotky, testuje kolobky a vše natáčí, snad u něho najdeš co by ti vyhovovalo https://www.youtube.com/@Karotka... taková 360° kamera dá zajímavé záběry.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2023
        Autor: miro5
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

             

        kup si nepromokavej mobil.
        Problémy s otřesy jsem nikdy nezaznamenal a pár tisíc kilaků na řídítkách odjezdil

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2023
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Škody způsobené při cyklistice mohou pokrývat některé pojistky na blbost (škody v občanském životě) nebo pojistky domácnosti. Znamenalo by to ale velmi podrobně si přečíst podmínky konkrétného produktu a hlavně výluky, abys zjistil, jaké situace pojistka opravdu kryje a zhodnotil si, jestli to pro tebe má smysl.
    Z hlediska pojistek radikálně mění situaci, když by šlo o organizovaný závod. Další komplikace bude zahraničí...

    Já jsem na kole vozil Mobius Maxi, největší nevýhodou asi je, že samostatně není vodotěsná. Společný problém pro všechny sportovní kamery je výdrž baterie. Málokdy vydrží přes 2 hodiny, běžná je tak hodina. Pokud chceš víc, pak kablík a power banka (často nejde kombinovat s vodotěsným pouzdrem).

    Jde-li ti jen o případnou nehodu, hledej takovou kameru, co sama umí odmazávat nejstarší soubory na kartě, ať to nemusíš mazat ručně.

    Kamera na řidítkách zachytí jen to, co se děje před tebou. Při útoku ze zadu nebo z boku nenatočíš nic, stejně tak, když tě někdo srazí při bezohledném předjíždění, bude jen dílem náhody, zda se pachatel vůbec dostane do záběru.

    Určitě bych volil co nejvíc širokoúhlý objektiv, minimálně 120 stupňů, bude větší šance, že se objekty blízko tebe do záběru dostanou. Samozřejmě za cenu toho, že u auta kus před tebou už SPZ nepřečteš.

    Jako ideál pro objasnění, co se vlastně stalo, by mi připadla 360 stupňová kamera, ale reálně u kola ani lehokola není kam přidělat, jedině vozit na tyčce nad sebou. Jinak lze vozit kamery alespoň dvě, pak se dají slepé úhly celkem zredukovat, ale tohle vozit (sundávat, nabíjet...) už je fakt otrava...

    Na klasickém kole (MTB) se mi osvědčilo nemontovat držák na řidítka, ale zpředu na rámovou trubku, tzn někam pod představec (nad blatník), kde nezavazí bovdeny. Když kamera nezatáčí s řidítky, je obraz mnohem stabilnější (zvlášť v nižších rychlostech jinak dost kličkuješ), ale samozřejmě může nastat i situace, kdy se zatočením řidítek dostane do záběru i něco důležitého...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2023
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

         

    Co znamená malé, co znamená levné? Jakou to má mít výdrž? Obecně pokud má člověk jen jednu kameru, tak se bere přední, ale zrovna na kole pro prasárnu zezadu by se hodila i zadní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2023
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

           

      Jo, u kola je výběr mezi přední a zadní fakt dilema, protože přední potřebuješ kvůli nedání přednosti a semaforům, zatímco zadní kvůli sražení autem, co tě nevidí a bezohlednému předjíždění.

      Vyřešit obojí jednou kamerou, si neumím představit, jedině dostat do záběru přední kamery zpětné zrcátko?

      U lehokola by šlo umístit přední kameru na vidlici vlevo vedle ZADNÍHO kola. Pak by bylo vidět vpřed a současně by byl trochu pokrytý levý bok (viz obrázek), to by asi byl slušný kompromis pro zlé předjížděče, aby bylo zároveň trochu vidět před sebe, jenže pro kameru je taková poloha dost riziková (znečištění, pád, náraz...) a na klasice by celý výhled zastínila noha jezdce... ;-)

      Taky je dobré počítat s tím, že při vážném nárazu může kamera ztratit napájení! Pokud se video soubor nestihne korektně zapsat na kartu a uzavřít, nemusí být možné vůbec ho přehrát (MP4 obvykle zapisuje pozice bloků až při uzavírání) nebo tam může posledních několik minut chybět (což má stejný efekt), což přidává dilema mezi umístěním, kde toho kamera natočí nejvíc a místem, kde má šanci náraz přežít...

      Jo a taky se mi stalo, že při (drobném) upadnutí kamerky na zem vyletěla SD karta z držáčku (výsledkem byl nečitelny soubor). Od té doby přelepuji ten slot izolepou...

      Kamera, která by měla spolehlivě plnit funkci černé skříňky by podle mě musela být konstruována dost jinak než to, co lze běžně koupit...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2023
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

             

        Vzpomněl sem si na tenhle článek
        https://www.horydoly.cz/cykliste/auto-srazilo...
        Autor má přední i zadní kameru se světlem Cycliq a auto co ho vzalo z boku stejně nahrané nemá.

        Kamera takhle nízko u země bude sbírat svinstvo. Navíc čím níž je kamera, tím spíš přes odlesky v předním autě nepůjde poznat kdo sedí za volantem.

        Ideál by byla 360 kamera a dát ji na levou stranu řidítek nebo na přilbu. Ale slušná 360 kameta nebude spadat do kategorie levná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2023
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

               

          Tak jasně, když máš smůlu mohou být i dvě kamery málo. Když budeš mít ještě větší smůlu, záznam z kamery nemusíš dostat. Já jsem nastínil možné kompromisy.
          Skrz sklo se mi řidiče nepovedlo natočit ani když je kamerka na čumáku lehokola, nemyslím, že by to na řidítkách bylo výrazně lepší.

          Dát kameru na přilbu je určitě možnost, ale prudké pohyby hlavy povedou na rozmazaný obraz a teoreticky tě může ta kamera zabít, když spadneš zrovna na hlavu...

          Ten článek bych bral s rezervou. Cyklistovi trestné body prostě udělit nelze.

          Pokud by sis na kolo pověsil víc kamer než mají normální cyklisté blikaček, zblázníš se z jejich věčného sundávání a nabíjení... a podle zákonu schválnosti tě auto srazí, až pojedeš pro rohlíky a na instalaci kamer se vyjímečně vykašleš...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2023
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                 

            Pokud jde o článek, tak jeho obsah neřeším, šlo mi jen o to, že měl dvě kamery a stejně nemá natočeno nic.

            Čumák lehokola je pořád dost nízko. Samozřejmě šance, že skrz odlesk na předním skle nebude vidět nic je velká i u kamery na přilbě.

            Pro srovnání dávám ukázky z řidítek a z přilby

            https://www.youtube.com/watch?v=Sgj5SUMEn0A
            https://www.youtube.com/watch?v=16WmMqpshAA

            Na YT sem viděl "dashcam" vide jednoho cyklisty z Londýna a ten má kameru vepředu i vzadu na kole a ještě na přilbě.

            Právě kvůli opruzu s více kamerama mi přijde nejlepší jedna vhodně umístěná 360.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2023
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              Na druhé straně kamera nízko nad zemí dává větší šanci natočit SPZ (samozřejmě, když tě auto nesrazí ze směru, který nemáš pokrytý), vyšší pozice kamery znamená luštění SPZ pod větším úhlem (když je auto daleko, nemusí stačit rolišení + pohybová neostrost, blízko už může být dole mimo záběr).

              Já byl celkem zklamaný, že poznat nebyl třeba ani řidič autobusu natočený brýlemi na inline bruslích, přitom tam měl sklo svisle a měl jsem kameru výš než cyklista, takže nevím. Možná by s odlesky ještě mohlo pomoct polarizované sklíčko?

              Celkově bych si ale sliboval víc od znalosti SPZ a zjistit alespoň majitele auta, než hledat obličej mezi řidiči z celého okolí. Ideál je mít samozřejmě obojí...

              Varianta umístit 360 stupňovou kameru na přilbu, by určitě byla zajímavá, s tím zkušenosti nemám (nemám takovou kameru a běžně přilbu nevozím), ale obávám se, že tam bude problém s rozlišením, když řekněme 4K snímač bude muset pokrýt kulový výhled, bude na výřez konkrétním směrem stále připadat hodně málo pixelů, takže k možnosti přečíst SPZ, když nebudou ideální podmínky, bych už byl skeptický.

              Samozřejmě nejlepší je mít víc kamer, než má Google auto, ale otázkou je, zda tě komplikace s tím spojené od provozování cyklistiky neodradí?

              V autě je to jednoduché, kameru přiděláš na sklo (ideálně i zadní) připojíš kablíkem do zapalovače a v optimálním případě funguje vše samo automaticky. Na kole je problém už jen napájet víc kamer při delší cestě. S trochou nadsázky skončíš jako elektrokolista bez motoru... ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2023
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                     

                Rozdíl u RZ může být. Zase s kamerou na přilbě se jezdec instinktivně natočí tam kde se něco děje, tj. může být větší šance zachytit to podstatné, proto sem dal ty ukázky. Taky na hlavě bude menší roztřesení. Další varianta je kamera na hrudním popruhu nebo bodycam jako maj policajti, tam ty lepší modely sou dělaný, že přímo baterka v kameře vydrží celou směnu, kdežto akční kamery vydrží tak hodinu a půl, 2h.

                Třeba tahle https://www.alza.cz/insta360-one-x2-d6239267.htm 360 kamera má uvedeno 5.7K. Na YT se určitě dají najít spousty ukázek.

                Polarizované sklo by pomoct mohlo, i když nevím kolik. Když fotím v zoo přes sklo, tak s filtrem musím točit a odraz na skle to stejně nezruší úplně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.03.2023
                Autor: xtonda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

             

        A pak ti u soudu řeknou, že záznam byl přízen nelegálně..,



        Já vám chlapci nevím, jestli je správnou cestou se nějak takhle blbě sichrovat, a soudit se. Fakt jsem na silnicích i na kole dost dlouho a fakt hodně kilometrů. V autě, i na kole.

        Myslím si, že základ přežití je předvídat.
        Je fajn vědět, že máš přednost, ale než do křižovatky vletím, ujistím se, že všichni okolo chápou, že tu přednost mám.

        A neboural jsem milion kilometrů.

        Není přeci účelem a cílem, čapnout viníka, ale vyhnout se nehodě.

        Ne řešit, kdo za to může.


        Kamera je fajn, když chci zaznamenat zážitky.
        Je k prdu, když se chci soudit

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2023
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

               

          Nechci tě strašit, ale prohlašování o tom, že tobě se něco takového nemůže stát, bývá první krok k maléru. Ano, zkušenosti mohou zvýšit pravděpodobnost úspěchu, ale pokud nejsi jasnovidec, je to pořád o štěstí a zkrátka nesmíš být na špatném místě ve špatný okamžik...

          Na kole nemáš milión kilometrů, v nejlepším případě desítky tisíc.

          Ale cvičně nás můžeš poučit, jak bys chtěl předvídat tohle?
          https://www.youtube.com/watch?v=mmU_BXzuxf8
          Pominu-li bláboly favorita o výstražné vestě, tak v okamžiku, kdy v zrcátku vidíš, ža kamión místo předjetí ti míří nárazníkem přímo na zadní kolo, nemáš kam uhnout a nestihneš zastavit, už toho za 2 sekundy moc vymyslet nejde!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2023
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                 

            Stat se může všechno a něco se mi uz i stalo, dikybohu bez následků.

            Řidiči aut, cyklisti i zvířata se obcas chovají nepředvídatelně.

            Jde mi o Česko, takže to s legalnosti záznamu nebude takový problém. Nejhorší, co se může stát je, že soud nepřijme záznam jako důkaz. Ale pojišťovna ho nejspíše přijme.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2023
            Autor: Marin7
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              V tom mém konkrétním případě si myslím, že záznam při boji s pojišťovnou pomohl velmi! Takhle zpochybňovali "jen" výši škody a způsob jejího řešení. Bez záznamu bych těžko dokazoval souvislost mezi způsobem jízdy kamionu a nehodou, nejspíš by to skončilo jako tvrzení proti tvrzení, protože žádní přímí svědci se nenašli...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2023
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              Řeším podobný problém- pojištění věcí/škody( úraz, krádež/loupež) při jízdě na kole v zahraničí. Naposledy jsem měl uzavřeno před 5-ti lety u Kooperatívy(pokud se pamatuji)- ta v poslední době vyloučila s plnění "jízdu na kole"....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.03.2023
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                     

                Do zahraničí nikdy nevyjíždím bez cestovního pojištění, které mi kryje úraz, nemoc, repatriaci, pojištění věcí, odpovědnost za škodu, krádež atd.
                Pokud jedu jako turista, pak mám hrazeny i případnou škodu způsobenou jinému při jízdě na kole.

                Cestovní pojištění je někdy i součástí platební karty - mají to některé banky. Ale tady bývá omezené plnění a i nízké finanční limity.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.03.2023
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                     

                Já mám takovéhle pojištění za celkem rozumnou cenu k platební kartě.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.03.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                       

                  Bacha na to, slyšel jsem, že to zdaleka nefunguje obecně ale jen za určitých podmínek ukrytých v kouzelných slůvkách drobným nečitelným písmem na několika stranách v příloze smlouvy.

                  Cestovní pojištění, lécebné výlohy, škoda plus další snad funguje. Mám celoroční a je to při častějších cestách do ciziny o dost levnější než se sichrovat na každou cestu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.03.2023
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                         

                    Je tam nějaké omezení, ale pro ten můj potřebnbý základ mi to stačí. Když jsem, jel blbnout na kole do Alp v různých zemí, tak radši ještě samostatné cestovní k tomu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.03.2023
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                 

            Tohle se předvídat nedá ani omylem. Zrovna tohle je dost blbý místo a jediné co pomůže je jet jinudy, když už tam jedu, tak vedle silnice po chodníku, tam téměř nikdo nechodí, tak není problém.
            Taky jsem už dvakrát něco podobného zažil, jenom jsem měl víc štěstí, že bylo kam uhnout, jednou mělký přikop, jednou šikmý nájezd ze silnice na chodník, jinak by mě blbouni semleli.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2023
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              Tak jasně, po bitvě je každý generál, to mi říkala spousta lidí, že jsem tady přece mohl jet jinudy. Jenže jednak jsem si chtěl projet trasu Ústeckýho triatlonu, která se tam jela o několik dní později (akorát opačným směrem o kousek dál) a hlavně je sice hezké, že je možnost se tomuhle kousku silnice vyhnout, ale pokud se potřebuju na (leho)kole dopravit ze Třebový do Vamberku nebo Dobrušky, téhle silnici se nevyhnu.

              Takže sice až do Libchav existují alternativy, jak kličkovat okolo po cyklostezkách a vedlejších cestách, ale pak stejně na I/14 musím, protože alternativy jsou nejen citelně delší, ale hlavně hodně přes kopce. A zrovna tím směrem se nejčastěji konají pravidelně OB závody. Takže jet po I/14 celých 50 km nebo s řekněme 5km vyhnout už mi z hlediska rizika nepřišel zásadní rozdíl...

              No jsem zvědav, zda mi to pachatel vysvětlí, jak je možné jet skoro minutu za někým a tvrdit, že mě neviděl... :-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2023
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                     

                tj stále to není uzavřené?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.03.2023
                Autor: cibi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                       

                  Ne, ale po půlroce čekání jsem si před týdnem konečně přečetl spis, heč... ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.03.2023
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                         

                    některá má slova jsi neslyšel ani na vojně....

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.03.2023
                    Autor: cibi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                           

                      Je to hrozný jak u nás strašně dlouho trvá vyřízení přestupku. U nějakých složitejších věcí, jako podobná nehoda je jasný, že to pár dní až měsíc potřebuje, ale proč víc, to taky nechápu. My máme tak příšerně složité a komplikované předpisy i pro přestupky, že se v tom jednou umlátíme.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.03.2023
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                             

                        V Estonsku byly volby. Třetina odhlasovala internetem už dopředu. Dělají to tak už 20let nebo kolik. Tady to není technicky možné... Proč asi, že, když v zahraničí jsou převážně "nespokojení"...

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.03.2023
                        Autor: Arnošt905
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                             

                        No co jsem teď koukal do mailu, tak policie psala, že to předali správnímu orgánu už 17.8.2022.
                        Ty dva/tři týdny na šetření, když sháněli potenciální svědky podle kamery na nejbližší křižovatce, bych chápal.

                        Proč se s tím začal zabývat úředník na městě až v únoru fakt netuším... :-/

                        Ve spisu mě trochu zarazilo, že tam mají založený papír, co jsem já o nehodě vypověděl, ale ten papír jsem nikdy neviděl (pochopitelně ani nepodepsal), jsou tam určité nepřesnosti, které jsem neměl šanci korigovat, když mi to neukázali... skoro mi přišlo, že si vybrali jen to, co se jim hodilo... :-/

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.03.2023
                        Autor: Jrr
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                               

                          Jo, ty prodlevy úředníků jsou hrozné, oni za to moc nemůžou, problém je správní řád a příšerně složité a komplikované postupy a až nesmyslné lhůty a benevolence vůči výmyslům účastníků.
                          Ten papír je záznam jak to zaznamenal policista na místě a co si mu zhruba říkal, to se nepodepisuje. Je to jen záznam pro snadnější zorientování úředníka. Tvoji výpověď teprve bude zaznamenávat a ty pak podepíšeš. A tohle je jedna z komplikací co řízení protahuje a komplikuje. Dřív se výpověď zaznamenala hned na místě, zápis se podepsal a mohlo to jít už k rozhodnutí, běžně bylo u malé nehody rozhodnuto do měsíce i s právní mocí.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.03.2023
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                 

                            No jestli to stejně dělají i s případnými svědky, tak potěš. Při výslechu po půl roce si toho jistě budou z nehody hodně pamatovat... o možnosti ovlivnění svědka raději nemluvě...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.03.2023
                            Autor: Jrr
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                   

                              Bohužel to tak je, dost hrůza.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 06.03.2023
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                   

                              U svědků je to ještě zpestřeno, když jsou z jiného místa. Pak se spis odesílá do jejich místa bydliště k doplnění výpovědi.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 06.03.2023
                              Autor: radka
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                   

                              Jak jsem ti říkal. A co teprv až dojde na soud.
                              A pak si spočítáš tvůj čas s tím zabitý, a zjistíš, že si v hlubokém mínusu, i kdybys to nakonec vyhrál :-)

                              Když pravo nefunguje rychle, je k ničemu

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 10.03.2023
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                     

                                Nejrychlejší právo je stanné právo. To funguje okamžitě. Kupodivu se to většině lidí nelíbí.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 10.03.2023
                                Autor: Brahma
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                                       

                                  To je extrém.
                                  Ale aby se věc začala soudit třeba až 2-3 roky poté, co se událost přihodila, je přeci jenom poněkud pozdě.

                                  Svědci jsou logicky málo použitelní, protože pokud jde méně významnou věc, u které byli, si prd pamatují, snadno se nechají rozhodit, a prokázat skutek je mnohem obtížnější.

                                  A myslím si. že slušný právník by dokázal dobře zpochybnit i amatérsky pořízené video.

                                  Ostatně, není to tak dlouho. co byly neuznány jako svědectví ani policejní odposlechy.


                                  Pokud jde o hodně, má protistrana výhodnější pozici, čím dále od nehody. A taky důvod si zaplatit špičkové zastoupení.

                                  No, a když jde o málo, nemá cenu ztrácet čas.
                                  To extra k pocitu, že jsme ve státě, kde se dovoláš práva nepřispívá.

                                  Ostatně jako tady, v zemi kde se ukradne 500 tisíc kol ročně je návštěva policie, sepisování hlášení a tak, naprosto zbytečnou ztrátou času. Takže kol se ukradne pravděpodobně mnohem víc, než půl mega, protože mnoho krádeží není nahlášeno.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 10.03.2023
                                  Autor: Jindra8526
                                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                 

            To máš teda pořádnou smůlu, zrovna v tomto místě jezdím vrchem po chodníku, který je vlastně zbytkem staré silnice do Libchav.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2023
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              Jenže po chodníku cyklisté starší deseti let jezdit nesmí... ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2023
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

               

          U nás kamery v autě zakázaný nejsou a k záznamům se přihlíží. Dají se dohledat situace, kdy to majiteli pomohlo, třeba při pokusu o podvod kdy do dotyčného nacouvalo nebo mu měšťáci chtěli přišít přestupek, který nespáchal.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2023
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                 

            Však se brzy "poevropštíme", neboj.
            Každá bruselská kokotina se rychle u nás ujme a vzkvétá

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2023
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                   

              Tohle je záležitost jednotlivých států a snad nikdo mimo Rakouska s tím nemá větší problém. Jsou různá drobnější omzení, ale Rakousko s absolutním a tzvrdým zákazem je v tomhle opravdu extratřída.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2023
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                     

                Rakousko jen,protože jsou to extrabyrokrati začali kamery v autech stíhat.
                Protože unijní GDPR.

                Prostě ostatnní budou muset taky

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2023
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                       

                  GDPR samo není všemocné, přebít ho může oprávněný zájem, což by ochrana života, zdraví a majetku být měla.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.03.2023
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kamera na kolo a pojisteni na kolo (kolobezku)

                         

                    oprávněný zájem ochrany života a zdraví v EU přestal fungovat v režiji firmy Phizer už před dvěma lety.

                    Věřit to, že nějaký byrokrat u nás či v Unii myslí na tvůj zájem či zdraví je dětinsky naivní

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.03.2023
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024