reklama

2022 - nájezd kilometrů

Bez Pacienta,
jako aby si chorý mozek mazal co ho napadne, tak to akorát tůhle

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.01.2023
Autor: Jindra8526
  • Re: 2022 - nájezd kilometrů

         

    Takže znova, protože magorovi asi došli prášky...

    Kilometry si počítám vlastně jen na několikadeních cestách, a rok 2022 je pak se vším všudy, tedy z videem Relive, fotografiemi a mapkami areportáží z cest tady:

    https://www.doucefrance.cz/franci%C3%AD-na...

    To co najezdím doma, nebo na dovolené cestou k moři a zpátky či výlety se Soňou na eMTB moc nepočítám, ale když si zmáčknu záznam na hodinkách Garmin, i to se zaznamená, a kdyby ne, tak jak už jsem psal, pokud nemáte zablokovaný u google maps záznam časové osy, i tam se to nahraje bez jakékoliv jiné akce, prostě Google ví, kde se hejbeš a má to uloženo.

    Hodinky si nezapínám kvůli počítání ujetých kilometrů, ale u těch cest doma mě spíš zajímá spotřeba kalorií (která je u Garmin 7 počítána dost přesně (protože v závislosti na tepové frekvenci).

    A pak z Garmin Connect lze vytáhnout další data, což naznačuje, že ty "malé cesty", kterých si nevšímám a neberu je vůbec jako nějakou jízdu na kole ale prostě přesun odněkud někam, dělají druhou polovinu ročního nájezdu.

    Kdybych byl hnidopich, mohl bych ještě do toho Google Kalendnáře a vytahat ty cesty, kdy jsem hodinky neměl (jako třeba když jsem pendloval pro to dřevo) ale nechápu k čemu je to dobré mít takovou evidenci.

    A znovu, a podesáté, protože to pacient nerad slyší, 150 km v kuse není totéž, co 5x 30 km rozloženo v týdnu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2023
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: 2022 - nájezd kilometrů

           

      Jen pro zajímavost, ten Google už funguje poměrně přesně:

      první obrázek je záznam z časové osy v Google Maps, druhý nahraný z Garmin Connect - záznam z GPS hodinek.

      Rozdíly ve vzádlenostech naprosto nepodstatné.

      Ještě ten Relive - ten si to zase zaokrouhluje po svém:
      https://www.relive.cc/view/vZqN71WP8Gv


      Tedy, pokud máte u sebe mobil, vůbec není nutné vozit nějaké tachometry, ono vám to napočítá trasu dost přesně a dokáže to poznat, jestli jsi jel na kole nebo šel pěšky, zaznamená přesné časy a přiloží k tomu i fotky co si člověk cestou pořídil, prostě udělá docela slušný cestovní deník.

      Jen člověk nesmí být paranoidní a bát se, že si ho tím, že si mu povolíš "časovou osu" Google snadno špehuje.

      On si ho totiž špehuje tak jako tak, anemusíš mít ani časovou osu, ani mapy instalované :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2023
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: 2022 - nájezd kilometrů

             

        Problém je v tom, že musíš ty hodinky nebo mobil zapnout. Pokud to neuděláš, nezaznamenáš nic. Nejobyčejnější drátový tachometr měří stále a kilometry sčítá a sčítá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: 2022 - nájezd kilometrů

               

          Tak, tak. Každé kolo má svůj tachometr a stačí jednou za čas odečíst celkovou najetou vzdálenost. Denní jízdy si můžeš/nemusíš nulovat.
          U kol pro denní ježdění jsem předloni nulovala po tisícovce, abych měla průměrnou průměrnou rychlost (double je úmyslně, má význam) :-) Loni už jsem začala nulovat před delším výletem, abych si zjistila průměrnou rychlost na určitém typu trati.
          Už se mi daří plánovat si itinerář na delší cestu tak, aby mi to časově docela přesně vycházelo kde kdy chci být :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2023
          Autor: bara2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                 

            Průměrná rychlost je zásadní údaj, podle ní odhadzji délku trasy, kterou si mohu dovolit, abych dojel za světla. Ale už na to ty přístroje ani nepotřebuju, protože svoji průměrnou rychlost docela umím a ke to truchlivý údaj :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2023
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              Vozím světlo a tak nemusím plánovat dojezd za světla. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2023
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Světlo dobrý, taky mám slušné, ale průměrka je dobrý údaj pro trasu a sjezd z náročného terénu :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2023
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                       

                  Průměrka je zásadní údaj pro plánování cesty, ať se pacient třeba upalečkuje.

                  Víš kam chceš dojet, a podle zkušenosti s průměrnou cestovní rychlostí snadno spočítáš, kdy máš vyjet a v kolik v cíli pravděpodobně budeš.

                  Naprosto zásadní informace.
                  Ovšem když jedeš nalehko 50 je pro tebe ten údaj méně podstatný, než když jedeš ze zátěží 150.

                  12x50 není ani malinko totéž co 4x150.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2023
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Jsem osvětlený jako parník, a taky se mi vždycjy za světla nepodaří dojet.

                Přesto plánuji dojezd za světla z jednoho prostého důvodu. Obava z porouchaného kola, nejčastěji, defekt, píchnu.
                Strašně nerad bych měnil za tmy, někde v pangejtě duši, a hůř, mám zkušenost, je je potřeba to udělat dost pořádně, zjistit, jestli v plášti není něco zabodnutého, nebo tak. Jednou rukou si svítíš, druhou držíš kolo, třetí sundaváš duši z ráfku... :-)

                Snažím se neopakovat stejné chyby.

                Tak si plánuji cestu tak, abych dojel raději za světla, i za cenu, že vyjedu velmi brzo ráno do tmy.

                Totiž ráno vím, že i kdybych za tmy píchnul nebo něco pokazil, přinejhorším počkám do rozednění a opravím to. Nevím jak vy ostatní, ale stačí maličkost, nějaká uvolněná matička, vždycky než jí nasadím a utáhnu mi někam třikrát spadne, jak je člověk z jízdy trochu rozklepaný, a jako napotvoru je to poslední matička té velikosti a pak hledám.... :-)

                Kromě toho večer se zjara i na podzim rychle ochlazuje a tak i kdyby to byla banalita, kvůli které chvilku stojím a motám se kolem kola, můžu, před tím propocený, docela prochladnout.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: 2022 - nájezd kilometrů

               

          ooops, asi jsme se nevyjádřil dost zřetelně.

          Ano, hodinky musíš zapnout, a pak vypnout a nezapomenout "aktivitu uložit", což když celé dny jen jedu, většinou nezapomínám, nebo si brzo, po pár kilometrech vzpomenu - hele hodinky musíš nastartovat.

          Píšu o tom Google a jeho Mapách. Oni tam mají něco, čemu říkají "Časová osa" a pokud si nevypneš GPS a nemáš tuhle službu deaktivovanou, ukládá ti to tvůj pohyb dost přesně, s časy, s fotkama, a trefuje se i do dopravních prostředků, pozná jestli si jel vlakem nebo autem. A to si pamatuje léta zpátky a když máš aktivní GPS, docela dost přesně, jinak když se chytá jen na mobilní síť a wifiny je to spíš jen orientační.

          Takže tachometr nepotřebuješ, jen mít zapnutý mobil.

          No a ten mám zapnutý furt

          S těma tachometrama jsem měl jen potíže, a to jsem měl docela, podle recenzí slušné strojky. Když to jelo bezdrátu, vypadával signál. Když to bylo s drátem, zase se mi uvolňovala magnetka, nebo jsem někde ten drátek urval, nějak jsem se s tím nezkamarádil.

          A potom to kalibrování na velikost obvodu kola....

          Garmin má takovou hračku na měření rychlosti a vzdálenosti, když se dostaneš do nějakého toho pásma, kde na satelit nevidí. Navlíkneš to na osičku a ono se to po pár metrech nakalibruje samo přes tu GPS a pak to měří dost dobře

          https://www.kolokram.cz/snimac-rychlosti-garmin...

          Sežere to tak tu jednu baterku za rok, ale dá včas vědět, že jí má slabou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2023
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                 

            Drátový tachometr pokud má baterku a kontakt, tak je nezničitelný a má jen jednu baterku.
            Bezdrátový tachometr má baterie dvě a dojít může libovolně každá. Dál máš problém s vypadáváním signálu z důvodu rušení. Řekl bych, že to má asi 2x až 4x víc kurvítek než ten drátový.
            Nakalibrování obvodu kola je nejlepší měřením ujeté vzdálenosti na tom kole na jednu otáčku kola. Musíš to mít správně nahuštěné a sedět na tom. Pak to sedí přesně. Dá se jet podél zdi a přidržovat se.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2023
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              Sem se zase hodí ta stará kočičí moudrost.

              Můj bezdrátový tachometr má baterku rozhodně jenom jednu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2023
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                A čím napájíš dole ten vysílač? Indukcí toho magnetu?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2023
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                       

                  Hádám, že pointa bude v tom, že k magnetu v kole dráty nevedou?
                  Aneb i drátové tachometry měří rychlost bezkontaktně... čistě mechanický tachometr jsem už dlouho neviděl.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.01.2023
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                       

                  Nijak, má to GPS.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2023
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Celý komplet má baterie dvě(pokud sis ho neupravil nebo nefunguje podle GPS)- "vysílač" bude asi magnet na špici(vysílá impulz při jedné otáčce),ten snímá čidlo na vidlici a vysílá ho do compu(s baterií). Pokud jde o bezdrátový přenos, je další baterie v těle snímače pro přenos signálu(u drátového netřeba-signál jde po drátu)... ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              no, už to dělat nebudu, jsem vybaven, dal jsem ty snímače rychlosti na všechna kola a je po ptákách, když pustím navigaci nebo hodinky v režimu cyklo záznam, spáruje se to samo a o nic se nestarám.

              Jedna z užitečných hraček co funguje dobře.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2023
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              Taky nedám dopustit na starý Cateye, až mě děsí, kolik rámů (leho)kol už přežil...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2023
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 2022 - nájezd kilometrů

         

    Alespoň to pojmenuj trochu jinak, aby se ten tvůj nájezd odlišil od Šíravníkova. Jinak se to bude těžce plést.
    Jinak to Šíravník promazal a zamkl, aby se tam nekecalo a jen zadávaly ty nájezdy. Má to svou logiku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2023
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: 2022 - nájezd kilometrů

           

      o to tu přeci jde :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2023
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: 2022 - nájezd kilometrů

             

        AHA

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: 2022 - nájezd kilometrů

             

        Jindo,je tak těžké do tématu nájezd kilometrů napsat JEN nájezd kilometrů? Tvoje úvahy o tom,jak jsi k výsledku dospěl a že kilometry se počítají jen po Francii,to kromě Tebe nikoho nezajímá. Zdá se,že i na tak prostou otázku kolik jsi najel v r.2022 dokážeš napsat 300 příspěvků.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2023
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +15 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: 2022 - nájezd kilometrů

               

          jsem zvyklý si psát co chci, a žádný duševně chorý trouba mě nebude moje slova mazat, jasný?

          Když bude, půjdu jinam

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2023
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
  • Re: 2022 - nájezd kilometrů

         

    Zakladatel původního vlákna žádal jen o prosté sdělení roční kilometráže, nic jiné(a je na každém pisateli jak se "pochlubí") Konkrétně tebe asi zná a proto tě varoval předem o zbytečné komentáře a slovo dodržel. Zakládat nové vlákno se stejným názvem jen proto, abych mohl psát co sám chci bez nebezpečí smazání a sám naopak mazat co se mi nelíbí o něčem vypovídá(minimálně o ješitnosti a neomylnosti svých komentářů). Já sem zabloudil omylem(a jistě i jiní)- teď už vím a dám do skrytých... :-((

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2023
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2022 - nájezd kilometrů

           

      ¨neudělal bych to, kdyby mě nezačal cenzurovat

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2023
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: 2022 - nájezd kilometrů

             

        Potrefená hus se ozvala-tys snad na svém vláknu nikoho "necenzuroval"? Tím bych skončil- diskuse s někým kdo pro svou neomylnost/jedinečnost vidí chyby jen na druhých není diskuse...:-((

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2023
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: 2022 - nájezd kilometrů

               

          Ne potrefená, docela racionální, a pro někoho možná i zajímavé informace prostě ten chorý mozek smazal, a zablokoval mě přístup, a to jsem ho tam ani jednou nepojmenoval tak jak si zaslouží - tedy zakomplexovaný, paranoidní, duševně chorý kripl :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2023
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: 2022 - nájezd kilometrů

             

        Prosím vás, a je rozdíl, jestli vyjedu v sobotu večer, nebo v neděli ráno?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2023
        Autor: IPM
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2022 - nájezd kilometrů

               

          :-)

          malinko jo, pokud nejedeš 24 hodinovku

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2023
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                 

            Naopak u 24 hodinovky je čas startu důležitý!

            K24 měla start v pátek v 16 hodin, což mi vyhovovalo.
            Šlo to buď pojmout jako dvě etapy, například:
            16:00-23:59 8 hodin ježdění
            00:00-07:59 odpočinek 8 hodin
            8:00-16:00 8 hodin ježdění
            Nebo se snažit jezdit v kuse, přičemž ta nejnáročnější fáze = noc přišla relativně brzo a rozednívalo se zhruba v polovině časového limitu.

            Oproti tomu jiný 24h závod měl start v sobotu v 10 hodin ráno, což mi přišlo mnohem horší, protože tma přichází až v druhé polovině časového limitu a pokud se člověk rozhodne v noci spát, moc času už mu ráno na závodění nezbývá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2023
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              Taky hodně záleží na počasí. Když je zataženo tak ten rozdíl není tak velký, ale když je jasno a slunce praží co dovede, tak jet druhý den už citelně unavený přes poledne kdy praží je dost hrozný, únava je výrazně větší a pak má velkou výhodu skončit v 10 dopoledne.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2023
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Tohle bude asi hodně individuální, pro mě byl vždycky nejhorší déšť (pokud nešlo jen o přeháňku, zabilo mi to veškerou motivaci a v dešti v noci už mi přišlo jako maximální utrpení).

                Variantu s pražícím sluncem jsem taky jednou zažil a tam start v 10 rozhodně nepomohl, protože jsem se pořádně spálil první den, ale ten druhý jsem už od osmi na slunci vyloženě trpěl.

                Oproti tomu při startu v 16h už slunce jenom příjemně hřeje, takže spálit se byla příležitost až druhý den... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                       

                  Když startuješ v 10, tak vyjíždíš dobře namáznutý proti slunci a ty sportovní krémy vydrží v pohodě 6 hodin než to steče a druhý den do 10 hodin ještě není potřeba se máznou.
                  A i při startu v 16 se v létě potřebuješ taky máznout proti spálení.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2023
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              Aha, rozumím.

              Já si 24ku představuji tak, že 24 hodin jedu furt, tedy s opravdu malými pauzami na napití a jídlo.

              Jinak je pro mě naprosto nereálné ujet ty Vaše vzdálenosti.
              Odpočíváš-li 8 hodin, zbývá ti na jízdu 16

              500/16 = 31,25 km/h průměr.
              Pro mě naprosto nepředstavitelné.
              Jak jsme jezdil zamlada netuším, ale v poslední dekádě jsem dosáhnul nejlepšího průměru 23,3 km/h u vzdálenosti 136 km, skoro po rovině, s větrem v zádech, na Zelenáčovi

              https://www.relive.cc/view/vAOZzwkQKyO

              Na elektrice jsem zatím ten průměr nepřekonal, protože to prostě v těch 25 odpojí. Jet 500 km s průměrkou 31 km/h bych nedokázal ani kdyby mě Armstrong dal ty svoje bobule :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2023
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Velkou výhodu má ten kdo vydrží co nejvíc v sedle a točit s nějakými opravdu minimálními přestávkami. Je pár borců co to dají jen s 30 minutami pauzy, jinak točí. To už je ale mimo moje chápání. Já se snažil abych se s pauzou vešel do 4 hodin a měl jistých 20 hodin čistého času, dobře se to počítá :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                S osmihodinovým odpočinkem už pětistovka reálná není, ale 350-400 se takhle zvládnout dá.

                Já často dělal v noci 4-5 hodin pauzu, to dalo šanci se vzpamatovat a přitom to nestálo až tolik času. Bez téhle pauzy jsem sice byl víc hodin v pohybu, ale ploužil se mnohem nižší rychlostí, takže celkový výsledek nebyl o moc lepší.

                Nejvíc jsem měl zhruba 530 km a to jsem byl 20 hodin v pohybu. Ty 4 hodiny zastávek člověk nasbírá jak nic, takže na pětistovku už hraje roli i kde a jak máš připravené věci v depu...

                Ti, co jedou na 600-700 zpravidla mají někoho na support u trati, kdo jim podá připravené věci, aby jim kvůli zastávce neujel peleton...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                 

            U 24 hodinovky to je dost velký rozdíl kdy se začíná.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2023
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                   

              To jsem netušil.
              Proč?

              Prostě jednou za těch 24 hodin na tmu dojde.
              Kvuli tvým biorytmům?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2023
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                U každého to bude trochu jinak, za čerstva s dostatkem sil je lepší co nejvíc najet do setmění. Po setmění se obecně najíždí míň km, jede se o krapet pomaleji no a na mě přijde největší únava při rozednívání, to se mi nohy zastavují a je to docela náročné je udržet v nějakém pohybu. Pak to asi za hodinu přejde a ráno do těch 10 hodin se zase najíždí nejvíc km. Pak hodně záleží na tom jak moc svítí a praží slunce nebo fouká vítr. Slunce bere hodně sil a když už je tělo unavené, tak to pak je hodně znát. Totéž u větru. Když slunce praží nebo se rozfouká, tak je lepší když když se končí v 10 hodin.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                       

                  Já po tmě zpomaluji protože prd vidím a mám strach, že do něčeho zahučím.

                  Asi, kdybych chtěl dojet co nejdál, vyjedu hodně brzo ráno, někdy kolem druhé, třetí a jedu furt, dokud nepadnu. Slunce, déšť, to dokážu ignorovat, ale protivítr mě demoralizuje jak dvě plzeňské dvanáctky.

                  No, jsem už prakticky skoro v penzi, tak můžu vymejšlet hovadiny, třeba to vyzkouším - jak nejdál jsem schopen dojet za den, jen jedit kolem dokola prostě nedám.
                  Asi kolem Labe, na Drážďany a pak dál na Berlín, to by theoreticky mohlo vyjít.

                  Jen po tom další den určitě nepojedu dál :-)
                  Jen blbněte, chlapi....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2023
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                         

                    Jenže závod a soutěž s ostatními mnohem víc motivuje a najedeš výrazně víc než jet jen tak sám. Soutěž víc baví, každou chvíli máš někoho kolem sebe.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.01.2023
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 2022 - nájezd kilometrů

                     

                Pro mě je nejhorší fáze na konci noci, řekněme v 03-04h, většinou bývá dost zima, těžko se hledá motivace pokračovat, je to náročné na soustředění, reálně hrozí i mikrospánek...

                A je dost rozdíl, zda v tu dobu máš za sebou třetinu, půlku nebo tři čtvrtiny závodu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2023
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024