reklama

OT - Windows 11

Omlouvám se za OT, ale kde jinde se zeptat...

Pořád se mi do PC tlačí upgrade na Win 11. Dneska už docela agresivně.
Má s nimi někdo zkušenost?!? Má smysl na ně přejít nebo je lepší odolat?!?

Díky za jakoukoli radu.

P.S.
Jak je to s Win 11 ve Francii mě opravdu nezajímá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.12.2022
Autor: radka
  • Re: OT - Windows 11

         

    Riskuješ reinstal. Všechny hesla a kódy si někam napiš, instalačky programů a systémů dej do pořádku. Mojí se to "samo" a bez jakéhokoliv varování a potvrzování upgradlo!! A certifikáty koberčky znovu instalovala a pro kombinaci "ochran" prohlížeče a W11 v jakémkoliv prohlížeči v ispadminu, což je systém pro providery internetu anténama apod., nevystaví fakturu. Prostě nikdo nenašel chybu a moja fakturu nevystaví. "Opraví" to jen reinstal... Takže jó, ale co spouštíš na PC?
    A ještě se jí změnili po tom upgrade různé programy, pro okamžité závislosti verzí programů na W11, aktualizoval třeba i program na zálohování a antiviru, i se změnou v tabulkách nastavení, kdy adresáře vyjmuté z obého u obou "přesunuly" do okýnka s ignorovanýma souborama. Chybný zápis, obé rozhozené, antivir skenoval NAS, na který zálohovač zálohoval i adresáře s filmama. Taková malá katastrofa... Počítač zálohoval a skenoval 2 dny, než jsem na to kápl náhodou, bo toto Tě prostě bez "zkušeností" nenapadne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT - Windows 11

           

      Už před časem jsem na všech počítačích zakázal v registrech upgrade na w11 aby mi to někdo neodklik a zatím to drží. Vidím, že jsem udělal dobře. Mám zásadu, kterou jsem az na pár přechodů w7->w10 dodržel, že s jakym os se pc narodil s tim ma odejít do křemíkoveho nebe.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2022
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT - Windows 11

           

      Jj, slibují, že je tam jakýsi vylepšený antivir.
      Já zatím upgradovat nechci, ale právě včera se zapnutím PC mi naběhla nabídka na instalaci přímo na obrazovku a chvilku mi trvalo, než jsem zjistila, co odkliknout, abych to nespustila.
      Nijak po tom upgradu netoužím, ale ráda bych věděla, co by mi W11 přinesly. Kromě počátečního zmatku a poznávání, což mě samo o sobě děsně prudí a kvůli tomu mám vůči novotám na PC dost zamítvý postoj.

      Hele a když už to "ta tvoja" nainstolavala, byla možnost vrátit se zase k W10?!?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OT - Windows 11

             

        Nee. Jen reinstal. Tvrdli jsme na tom s kolegou a pak vzdálenou plochou i dodavatel ispadminu a prodejce toho zálohovacího programu. Takže 4 a vyhřeli jsme. Jediný pc, který vyhovoval instalaci W11 u nás doma a o kterém pak ti prodejci pak shodně tvrdili, že má vadnou konfiguraci. No, nee. Vadné jsou w11, bo spadly prodeje w10 maloměkkému...
        Přináší to jen problémy, bo se všechny programy "aktualizují" na verzi pro w11 a nezvládají převzít nastavení udělané ve verzích pro w10.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2022
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: OT - Windows 11

               

          Stačí zakázat TPM čip v BIOS a instalace w11 neotravuje :)
          Já mám tedy jiný problém.. MS w11 vydal i přes lži o tom, že w10 budou "nafurt" a odstavil i poměrně moderní procesory. Což je můj případ.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.12.2022
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OT - Windows 11

             

        K W10 se vrátit lze.
        Z Googlu:
        Klikněte na tlačítko Start a zadejte „obnovení“. Vyberte možnost Možnosti obnovení (nastavení systému). V části Obnovení vyberte možnost Přejít zpátky k Windows [X], kde[X] je číslo předchozí verze Windows. Vyberte důvod návratu a poté klikněte na možnost Další.
        Musel jsem to udělat, protože se mi kousaly a zpomalily některé programy (kupř.autocad)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2022
        Autor: Kolorádo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024