reklama

článek o velomobilech

Zřejmě ho psala autorka s dobrým úmyslem, ale nedostatečným rozhledem...
Bohužel, možnost kontaktu jsem nenašel.
Tak jen pro info...
https://www.stoplusjednicka.cz/napul-auto-napul...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.11.2022
Autor: cibi
  • Re: článek o velomobilech

         

    Zrovna ten modročernej stroj hned na první fotce je dost nešťastnej - design před funkcí.
    Vzhledem k tomu čumáku a prostoru pro hlavu jezdce z toho budeš mít slepej prostor "před nárazníkem" jak blondýna v SUV...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: článek o velomobilech

           

      Ono to zřejmě cizopasí na legendě.. Morgan 3 Wheeler...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: článek o velomobilech

         

    :'-(
    ano, je to škoda, že když někdo píše článek o "velomobilech", že si nenajde těch 5 sekund na to vyhledat toto slovo třeba na googlu nebo wikipedii, pak by nemusela psát takové kraviny jako že "velomobily mají zpravidla 4 kola, ale výjimečně i 3", když je to přesně naopak. A pak samozřejmě fakt, že většina typických velomobilů nemá žádný elektropohon a ona o nich píše jako o "elektrokolech". Včetně toho rekordního 130 km/h (to je přibližně rekord HPV, s elektropohonem by se dalo určitě jet i mnohem rychleji). To, že by to bylo "obyčejné kolo pod kapotou", je taky blbost (alespoň konstrukčně). Taktéž jakýsi náznak toho, že na "elektrokolo" jezdící na elektriku 50 km/h není potřeba řidičák. Atd.
    Zajímavé, že podobný pocit zmaru mám velice často, když čtu nějaký "popularizační" novinový článek o jakémkoliv oboru, ve kterém se trochu orientuju:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2022
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: článek o velomobilech

           

      ...a představ si, kolik takových článků jsi zkonzumoval a přijal jako fakt, jen proto že nemáš tušení o skutečném stavu...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2022
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: článek o velomobilech

           

      Když si člověk přečte v novinách něco podobného o něčem, co zná, tak se mu v hlavě vynoří otázka, kolik novinových článků jsou takovéhle bláboly.
      Kdysi kousek nás nouzově přistálo sportovní letadlo a pár novin o tom psalo, a byly to v některých případech fabulace, které neměly s realitou skoro nic společného.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2022
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: článek o velomobilech

             

        A teď si představ, že na základě těchto žvástů ti blb Peksa, který ničemu nerozumí (viz jeho žádné elektrárny nepotřebujeme, elektřinu dovezeme), rozhoduje, co pro tebe bude dobré, bez ohledu na přírodní a fyzikální zákony.....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2022
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: článek o velomobilech

           

      Člověku by se skoro chtělo napsat vlastní a lepší, když tuhle hrůzu vidí, pak vygůglit kde všude je odkaz na ten paskvil a nacpat do komentářů odkaz na tu odpověď. Kdybychom dali dohromady my co jsme v nějakém někdy jezdili, asi bychom se dokázali vyhnout hlásání blbostí. Jen bych nesměl být tak líný... :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2022
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: článek o velomobilech

             

        Jirko, problém je že článek nemá ani diskusi ani kontakt na autorku.
        Jako, jméno tam je, ale jedině napsat na nějaký centrální redakční e-mail, pokud by se mi ho povedlo najít s "prosím přepošlete"... Ovšem zda má taková věc smysl si nejsem jistý. Tvé špatné zkušenosti s novináři jsi mi svého času napsal, mám podobné, takže nepředpokládám jakýkoli efekt.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2022
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: článek o velomobilech

               

          Ani jsem nemyslel adresovat to přímo jim, spíš jako aby českojazyčný koutek internetu obsahoval i článek o velomobilech co není plný nesmyslů, ale psaný někým, kdo s tím má reálné zkušenosti. Já a Pavel známe Quest zevnitř (i když oba ten stejný), známe se osobně s brněnskými výrobci velomobilů atd. Věnovat tomu trochu sil, mohl by to být dobrý článek a mohl by působit dojmem, že ho psali lidi co ví. A pak ho vyvěsit kde se dá, narvat na něj odkzay kde se dá. S trochou štěstí aspoň nějaké nenulové procento gůglujících ho pak přečte.
          Jinak s pravděpodobností, že autorka (nebo redakce) té hrůznosti z odkazu nahoře nějak uznají chybu, budou článek editovat nebo vydají naši odpověď to vidím přesně stejně jako ty - nulová šance.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2022
          Autor: Jirka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: článek o velomobilech

                 

            https://cs.wikipedia.org/wiki/Velomobil
            ... jenže, kolik lidí si to přečte?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2022
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: článek o velomobilech

                   

              Wikipedie
              Pomozte vylepšit:
              Často čtené texty nižší kvality
              Další nedodělané články
              Chybějící články

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.11.2022
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: článek o velomobilech

                   

              Dobře ty, ani mě nenapadlo, že na české wiki něco takového bude. Tak mě teď teprv napadlo vlastně zkusit se zeptat googlu "co je velomobil" a první článek je businessinfo.cz o firmě Katanga (přečetl jsem a líbil se mi), druhý odkaz je na tu wiki. Ta stoplusjednicka je pátý odkaz. Takže v tomhle směru ne až tak špatné. Kdyby někdo zjistil, že ta věc co viděl se jmenuje velomobil a rozhodl se hledat, nenajde jen nesmysly.
              Asi kdyby se snad povedlo překonat lenost, tak aktualizace a vylepšování toho wiki článku by byla nejlepší cesta.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.11.2022
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: článek o velomobilech

                 

            Nefunguje přesně za tímhle účelem Wikipedie?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2022
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: článek o velomobilech

                   

              Máš pravdu, funguje, a často (jako i tu) až překvapivě dobře. Jen já jsem tak nezvyklý otevírat jinou než anglicky psanou wiki, že mě vůbec nenapadlo, že český článek o velomobilech už třeba existuje :-).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.11.2022
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 05.01.2023
    Autor: sofia2023
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024