reklama

Zadní kolo_divné pocity při jízdě

Zdravím,

už delší dobu pozoruju, že zadní kolo nějak divně jakoby hází - nemůže to být ráfkem? špatně založenou duší? Tu jsem už asi 2x kontroloval, byla skříplá mezi pláštěm a ráfkem, tak jsem napravil, ale ten divný pocit zůstal, jako by to kolo je nějak divně vubrující, zasazené a upevněné rychloupínáky je dobře, často vozím na nosiči tašky, nemůže to být tím? Nebo naražený ráfek? Centrovli mi to několika lety, tak asi 4 lety, přesně si to nepamatuju, jsou tam pláště SpeedMax Ritschey... můžu tam dát Maxis Wormdrive, ale ty Speed jedou rychleji, jsou užší, duše je tam úplně nová Rubena. Dráty jsou ok... už nechci zas sundávat plášť a kontrolovat, jak je založená duše, nebo dělám něco špatně... děkuju za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.10.2022
Autor: jezdec
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    CO na tom kole hází?
    Ráfek? Pak může mít osmu (centrování 4 roky nazpět je bezpředmětný) nebo můžeš mít vůli v ložiskách (pak to ale bude znát spíš třeba v zatáčkách)
    Guma? Pak může blbě sedět na patkách nebo v ní je přeložená duše nevhodného rozměru.
    Taky celé kolo může tak "podivně plavat" prostě jen kvůli podhuštěnému plášti - možností jsou mraky...

    Otoč kolo (bicykl) na řidítka a roztoč si to kolo (zadní) a podrob hlubšímu zkoumání co hází a jakým směrem.
    V extrémním případě můžeš mít na ráfku i šišoid, kdy není soustředný ráfek s nábojem a místo do stran (osma) hází výškově.

    Pokud se ti zdá že se to divně vlní jen s taškama, majzla na to, přesypávající se těžiště nákladu může vyvolávat i takový pocit - mám brašny jen přehozené přes nosič bez spodního uchycení (není kam) a v zatáčkách to dokáže dělat dobrý vlny...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

           

      Sodomo - já mám ty brašny připevněný i dole a v zatáčkách to "dělá vlny" i tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2022
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    Mám na několika kolech nosič + brašny, a když pak jedu naložený, tak někdy (např. v zatáčkách) ten zadek jakoby plave. Někdy mám i pocit, že jsem zadek píchnul. No, už jsem si zvyknul.
    Je to dáno tím naložením a jeho vlivem na těžiště.
    Takže za mě: sundej brašny a vyzkoušej. Když to tím nebude, zkus rady podle ostatních.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    už sis koupil správné duše?
    https://www.nakole.cz/diskuse/30010-duse-na...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    Tento pocit může způsobovat větší vůle v ložiskách náboje - viklání zadního kola. Lze vyřešit dotáhnutím matic na ose kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    V první řadě bych zkontroloval výplet: za každý drát zatáhni a zjisti, jestli náhodou není prasklý. Kamarádovi takhle v servisu několikrát "seřizovali" kolo, aby neškrtalo o brzdu, a tohle je nenapadlo. Při zatočení ve vzduchu nebyla žádná osma vidět, ale za jízdy se to vlnilo. Prasklých drátů tam bylo hned několik, všechno u hlaviček a pod vrstvou špíny, takže to nebylo vidět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní kolo_divné pocity při jízdě

         

    Jsi Jezdec, tak jezdi. Vše ostatní nech na cykloservisu....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024