reklama

zimni plast-rozměr?

ahoj, mám kros kolo 28", celý život kupuji pláště 37-622, 700*35c, sháním momentálně zimní plášt, nejlepe od Schwalbe, ale nacházím jen tento rozměr

https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

pujde mi?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.09.2022
Autor: duklak
  • Re: zimni plast-rozměr?

         

    Potřebuješ skutečně plášť se hřeby? Loni jsem o tom uvažoval a nakonec jsem koupil jen SmartSam a fungoval v Praze skvěle. Ty zimy už nejsou to, co to bývalo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 10.09.2022
      Autor: duklak
    • Re: zimni plast-rozměr?

           

      Nebo co ten?

      https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste-mtb...
      Jaký myslíš přesně SMART SAM?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2022
      Autor: duklak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zimni plast-rozměr?

             

        Schwalbe SmartSam. Takový teréní universál, co dobře odvaluje i po silnici. Je to celkem taková turistická mantra. Pláště s hřeby neznám a neumím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: zimni plast-rozměr?

           

      Já si to pod dojmem ze zimy 20/21 loni koupil, nasadil to a ujel na tom asi 60 km po suchém asfaltu, což se stejně má aby se zafixovaly ty hřeby. Jednu výhodu to má, dělá to takový hluk, že sem nepotřeboval zvonek. Uvidíme jaká zima bude letos.

      Smart Sam je univerzální plášť a má výhody proč se to vyrábí a lidi to kupujou a sám ho mám na MTB, ale jako plášť do zimy pokud bych nechtěl hřeby bych si to nekoupil. Schwalbe má v sekci zimních plášťů i modely bez hřebů.
      https://www.schwalbe.com/en/Winter

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2022
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: zimni plast-rozměr?

             

        Ve sněhu to drží dobře a drobnou namrzlinu na ulici to také zvládá. Jezdil jsem na tom v Praze celou zimu a spokojenost. Ale v Praze jsou zimy mírné a loni snad žádná ani nebyla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zimni plast-rozměr?

               

          Nápodobně, mám ho jako záběrovou gumu na zadku a na sněhu/bahně je nedostižnej, přestože mám ten na asfaltě dobře odvalovací průběžnej střed.

          Na ledě je to samozřejmě prohraný, ale to nejsou problémy, který by v praze akutně hrozily, tady se preventivně solí už od listopadu...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2022
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zimni plast-rozměr?

         

    Plášť s hřeby je dobrý když jsou pro užití hřebů podmínky. Na to je dobré mít druhou sadu "zimních kol" a jen je celé přehazovat podle podmínek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2022
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zimni plast-rozměr?

         

    A chceš zimní plášť nebo plášť s hřeby?
    Continental dělá zimní plášť na principu zimních gum na auto: https://www.continental-tires.com/bicycle/tires...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zimni plast-rozměr?

           

      ahoj, radši bez hřebu, takže tento

      https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

      ale plášt za 1500,- to je trochu masakr, to nemá ani prezident:-), chci to dát jen na přední kolo

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2022
      Autor: duklak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: zimni plast-rozměr?

           

      Pro toho kdo jezdí téměř denně celou zimu by to mohla být docela rozumná varianta obutí, i když poněkud dražší.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zimni plast-rozměr?

             

        To ano, ale nejde mě prostě do hlavy, proč plášť s hřeby stojí litr a bez hrebu 1500kc,nicméně asi do něj půjdu, dám ho na predni kolo a uvidím, mám krosové kolo, které je přestavěno na elektrokolo s předním náhonem,jezdím i v zimě, mám obyčejné pláště schvalbe za 400kc, což logicky na předním nahonu prokluzuje, má tedy smysl ten plášť za 1500kc?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2022
        Autor: duklak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: zimni plast-rozměr?

               

          Důvod vyšší ceny vidím v použité směsi zimního pláště, měkkost, nesmekavost, schopnost čištění lamel.
          Jinak slušné zimní pláště s hřeby jsou podobně drahé, od 1300 výš. a opravdu dobré umí být o dost dražší.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2022
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zimni plast-rozměr?

               

          Mám plášť s hřebíkama od schvalbe, asi tento vzorek, ale široký, 2 roky starý. Jen jeden, na přední kolo, přehazuji kola, když je hnusně. Plášť s hřebíkama je dobrý na umrzlý nebo ujetý sníh, jinak nemá smysl. Do práce jezdím každý den, ale plášť jsem loni použil asi dvakrát, takže vyjímečně, bylo teplo. Přední kolo drží jak přibitý, zadní klouže, v Pardubicích na 6km použitelné, dál jsem s tím nebyl. A brzdit s citem.
          Za tu cenu mi to přijde jako výprodej.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2022
          Autor: Martin111
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zimni plast-rozměr?

                 

            Borci díky za rady, prostě cesta 10 km, občas asfalt, občas led a umrzly sníh, přeci jenom, zimy už nejsou jak před dvaceti lety, kdy jsme v prosinci bruslili na rybníku, nyní se v prosinci koupeme:-), asi tam v listopadu fiknu ten za 1500kc bez hrebu na predni kolo

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.09.2022
            Autor: duklak
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zimni plast-rozměr?

                   

              Změř kolik se ti reálně vejde do vidlice, vepředu často bývá víc místa, dal bych max šířku co se vejde a foukal málo, čím větší kontaktní plocha tím líp to bude držet.

              Ale na umrzlém stejně hodně opatrně, když bude někde ve stínu ledová plotna, bude černý led, tak na tom drží jen ty hroty

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.09.2022
              Autor: xtonda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zimni plast-rozměr?

         

    Smart Sam je pro 28 i 27,5. V létě napumpuješ a jezdíš po středu jak galuska, v zimě upustíš, aby zabíraly drapáky. Jezdíš kolem komína, takže ti vydrží deset let.
    Není důvod řešit gumy na zimu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2022
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

217 cyklistů (11 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023