reklama

2022: Jaký program na úpravu videa?

Zdar. Hledám vhodný program pro úpravu videa.
Je tedy trochu podivné, že jej hledám na cykloserveru. No ale je to první krůček, že ano. Potřebuji (= chci) umět upravit videa za účelem zveřejnění na internátu. V tomto oboru jsem zatím zcela nezkušený.

Zajímají mě Vaše konkrétní zkušenosti.
Podobné diskuse jsem na tomto serveru našel z let 2013 a 2015. Předpokládám, že doba pokročila, proto zakládám novou diskusi.

Co hledám:
Volně stažitelný program na úpravu videa s českým ovládáním.
Chci jednotlivé záběry z kamery stříhat, dělit, spojovat. Chci přidávat text do obrazu. Chci určitý obrázek (fotografii) použít jako statický obraz, zatímco poběží zvuk. Chci určité části zvuku nahradit nějakou melodií. Výsledek chci upravit do nějakého formátu vhodného na Trubku.
Předpokládám výsledné trvání hotových videí v délce 5 až maximálně 10 minut.
Dále chci prezentaci, běžící na obrazovce notebooku a doplněnou mluveným slovem, uložit - konvertovat jako video.

Jaké mám vybavení:
Videokamera. Umí záznam formátu AVCHD (nevím, co to je) a umí jej následně upravit do MP4 (nevím, co to je).
Stativ s rychloupínací destičkou.
Notebook s WIN 10.
Hrnek s kafem a ideologickou podporu předoucí kočky.

Co umím:
S videem nic! Ale udělal jsem v minulosti pár půlhodinových odborných prezentací (živě vykládat a pouštět k tomu prezentaci) a vzhledem k tomu, že to návštěvníci na veřejné výstavě pozorně sledovali a měli doplňující otázky, tak to snad nebylo úplně hloupé. Tedy snad svedu i ta videa.

Co jsem vyzkoušel:
Na starém noťasu Windows Movie Maker. Ten se mi líbil. Šlo mi na něm dělit, anebo zas naopak spojovat jednotlivé záběry. Ale ve WIN 10 už to není :-(
Na mém současném WIN 10 je jakýsi "editor videa". Je to GH, neintuitivní a furt se to chce někam hlásit a něco stahovat. Po prvních 15 minutách pokusů jsem došel k závěru, že mě to leze na nervy a že to nechci.

Takže: jaký volně stažitelný program pro WIN 10 na úpravu videa s českým ovládáním?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.08.2022
  • Re: 2022: Jaký program na úpravu videa?

         

    Do Win 10 si ho musíš stáhnout- více tu(ale nevím, jestli jsou ostatní i v češtině): https://downloadwik.com/top-5-programov-na...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2022: Jaký program na úpravu videa?

           

      DaVinci není v češtině

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2022
      Autor: kotek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 2022: Jaký program na úpravu videa?

         

    Dovolím si přidat sem příspěvek xtondy (aby to bylo na jednom místě)
    https://www.nakole.cz/diskuse/29939-co-vas...
    Asi šlo jen o chvilkovou indispozici vkládání příspěvků.

    A odkaz na přehled programů
    https://bit.ly/3dY4p6i

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2022: Jaký program na úpravu videa?

           

      Ď, to jste hodní, že máte zájem. I když zatím jsou to takové odpovědi... mimo tu... vajndlink.

      Já už to nemohl vydržet, (a protože mám strašné spousty volného času), začal jsem to bastlit v tom Movie Makeru.

      Ona se musí stahnout celá ucelená hromada nějakého Microsoftího instalačního .exe souboru, a teprve při vlastní instalaci se musí vybrat, že chceme pouze Movie Maker, a nepovolit instalaci dalšího balastu, nějaké e-maily tuším, a tak.

      Výsledné video chci splácat ze 14 jednotlivých scén z kamery. Přičemž každou z nich je potřeba upravit, vyházet balast, případně přeskládat pořadí záběrů ve scéně.
      Zatím mám hotovo prvních pět scén po sobě. A šílenou radost, že jsem mimo jiné i vystřihl dvě jakási "ehm-ééé-hm" tak, že moje mluva ve scéně plynule navazuje a není to poznat.

      Zpočátku je to velmi zábavné.
      Rychle se z toho ale stává řehole.
      A žere to úplně šíleňácky moc času.

      Zatím mi trochu chybí možnost upravovat nezávisle dvě stopy zvuku. Že bych si jako hrál s původním mluveným slovem versus dodanou hudbou, různě mixoval, zesiloval a měnil.

      Uvidíme.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2022: Jaký program na úpravu videa?

             

        Požadavek na češtinu je velkej klacek pod nohy.

        Já používám DaVinci Resolve, je to free, je to v podstatě všeho schopný profisoftware který umí výrazně víc než potřebuju a placenou licencí má zamknutý až některý z těch vyšších funkcí.

        Ale pokud vim, češtinu to nemá (překládat tyhle programy je obvykle dost nevděčný, po dvou letech v práci jsem si SolidWorks přepnul do AJ, protože čeština byla často dost zavádějící)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2022
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Windows Movie Maker je zcela dostatečný.

         

    Tak už jsem se do toho vpravil. Si myslím.

    Používám ten Movie Maker, jak píši výše. Vyhovuje. S jedinou výhradou: není více samostatných stop pro zvuk. Ale s tím se dá žít.
    Je to zdarma a ovládá se to česky.

    Jak jsem zjistil, na serveru Pixabay jsou nejenom obrázky zdarma, ale rovněž melodie zdarma. Tam beru melodie na podkreslení videí.

    Postupně jsem se naučil i zveřejňovat videa na Trubce. Byť to pro mě znamenalo konečně přijmout ty googlí sušenky, čemuž jsem se několik let vyhýbal (a nemohl kvůli tomu na Trubku).

    Založil jsem si svůj profesní kanál o plochých střechách. Zatím tam mám první dvě videa. Ty jsou ze záběrů, které jsem si připravil v uplynulých pár měsících, přemýšleje o tvorbě videa. Několik dalších nápadů mám v hlavě a kameru v pohotovosti :-)

    Stabilně mám tak 90 % poptávek na střechy od lidí, co najdou moje internetové stránky. Zbytek je od známých, nebo od spokojených starých zákazníků, kteří mě doporučí dále.
    Třeba časem začne růst procento poptávek od lidí, co shlédli moje videa...

    Odkazy na ta profesní videa sem asi dávat nebudu, nemám potřebu zveřejňovat svoji identitu.

    Dám sem ale odkaz na první zkušební video (to je na jiném kanálu na Trubce). To video nemá žádný skutečný význam, byla to jen a pouze úloha k naučení se práce s Movie Makerem.

    https://www.youtube.com/watch?v=P2JTQ9FSscI

    Soutěžní otázky:
    - Odkud je zvuk výkřiku, použitý ve videu?
    - Odkud je záběr sanitky, použitý ve videu?

    :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2022
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024