reklama

Cvakani v předním kole

Ahoj při jízdě se třepe přední kolo, slyším cvakani, v pondělí jdu do servisu ale ještě se zeptám zde. Vaše tipy? Kolo jsem sundal, když prostě maknu nebo jak to říci kolem pláště či ráfku tak to křupe

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.08.2022
Autor: duklak
  • Re: Cvakani v předním kole

         

    ale na první pohled na rafku nic nevidím

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2022
    Autor: duklak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cvakani v předním kole

         

    A je to opravdu od předního kola? Cvakání a divné zvuky se po rámu náramně šíří.
    V kole může cvakat vyběhané uvolněné ložisko a praskat uvolněné, povolené dráty.
    Pokud nevíš, nech to na servis.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cvakani v předním kole

           

      Ano přední kolo, jedu hází to kdybych pustil řídítka tak jsem hned na zemi, slyším celkem hlasitě krupani

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2022
      Autor: duklak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cvakani v předním kole

             

        Hází to v ložisku, nebo hází plášť nebo i ráfek? Když nadzvedneš vidlici a zkusíš do strany zahýbat kolem, jde to? Viklá se to?
        Když roztočíš kolo a koukáš průchod pláště vidlicí a ráfku brzdou, vlní se to?
        Nemáš uvolněnou vidlici v krku rámu? To by dělalo tu nestabilitu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cvakani v předním kole

             

        Jestli hází přední kolo bys měl snadno zjistit,když kolo přizvedneš a přední roztočíš. Případně kolo postavit na řídítka a sedačku. Pokud bude problém v drátech,bude se vlnit ráfek. Problém v ložiskách zjistíš spíš na těch řídítkách a sedačce,jestli to kolo se na ose hladce otáčí a nemá na ose vůli do stran.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2022
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cvakani v předním kole

             

        Takhle od stolu bych řekl zkouzkni výplet.

        Když mi prdne drát v předním kole (nebo se jen povolí), chroupe to v každé zatáčce, prasklý má navíc tendenci se ve výpletu "přesejpat" a rachtat o to víc.
        Pokud ti kolo hází, může to být ono.

        Ale jestli jdeš v pondělí do servisu, dumat nad tím tady postrádá trochu smysl :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2022
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cvakani v předním kole

               

          Díky za rady, když kolo roztočím ve vzduchu tak nehaze, ale jakmile ho zatížim, no prostě na něm jedu, tak háže a krupe v něm

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2022
          Autor: duklak
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cvakani v předním kole

                 

            Definitivně viním výplet

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.08.2022
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cvakani v předním kole

                   

              taky to může být prasklá osa která drží jen na RU,
              taky povolené konusy
              pokud tam má kotouřovou brzdu, tak ta.
              prostě- podívej se projdi si to.
              jsi chlap , tak technice alespoň v základu rozumíš.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.08.2022
              Autor: cibi
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cvakani v předním kole

         

    Já jsem jednou myslel, že ložisko je v háji, cosi tam vrčelo. Nevěděl jsem si rady. Po půl dne cesty jsem zjistil, že se pohnul blatník a drhne o kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2022
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cvakani v předním kole

           

      Tak pouze povolený výplet, když jsem mu řekl že jsem na tom ujel 500km,tak se divil že ještě ziju

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2022
      Autor: duklak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cvakani v předním kole

             

        A to nešlo poznat, že je povolený když si prohrábnul výplet?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cvakani v předním kole

               

          Šlo, ale neudělal to.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Cvakani v předním kole

                 

            Taky mě napadlo, že místo hrábnutí do výpletu tady radši smolil takový podivný dotaz.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2022
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Cvakani v předním kole

                   

              Znám jednoho absolventa dvou vysokých škol a současného profesora University Karlovy, který měl výplet na starém Favoritu v takovém stavu, že se mu na ráfku opravdu udělala osmička, jak se zkroutil. Přes koleno to vyrovnal a jel dál. Vůbec neuvažoval nad tím, proč se mu to děje a co s tím udělat. Je to lékař a biochemik. Jsme různí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2022
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Cvakani v předním kole

             

        Očekávám alespoň diplom za vzdálenou identifikaci :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2022
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cvakani v předním kole

               

          Rad zlateho kola?!? :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.08.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (9 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023