reklama

Kovový zvuk při přehození

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám na kole najeto cca 200km. Nyní při přehození na těžší převod a silovém sešlápnutí vydá kolo kovový zvuk. Přijde mi jak kdyby tam byla při přehození
chvilková vůle a ránu udělá převodník/kliky než je řetěz plně napnut ale třeba se pletu. Nevíte čím by to mohlo být? Mám převod 1x12 přehazovačka SLX.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.07.2022
Autor: BlbStajn
  • Re: Kovový zvuk při přehození

         

    POkud silově šlapeš zároveň s přehazováním, tak se moc nediv. Ani kovovýmu zvuku, ani výhledovému odchodu komponent...

    Jinak bych se díval po vůlích. Cokoliv kdekoliv se nějakým způsobem klektá bude vydávat zvuky, co sedí těsně nemá jak rachotit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • BlbStajn

         

    > při přehození na těžší převod
    > a silovém sešlápnutí
    > vydá kolo kovový zvuk
    > Autor: BlbStajn

    ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2022
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kovový zvuk při přehození

         

    Divné by bylo kdyby si nic neslyšel.
    Kovový zvuk bude tím, že vše na kole je z kovu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2022
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kovový zvuk při přehození

           

      Abychom se jednoho dne nedivili, že ty zubatý kolečka budou z plastu. Já se divila u nových dveří, že ten zobáček od kliky, který byl vždy z kovu, je dnes z plastu. Při každém stisku kliky si vzpomenu na kolegu, kterému se zobáček zlomil a zapadl tak, že dveře nešly otevřít. Zůstal uvězněn na záchodě, ve službě sám, nikde nikdo. Tož prokopal díru do dveří, kterou vylezl. No ale to je mimo.
      Viděla jsem i krásné dřevěné kolo, nebo kolo z bambusu. Taková kola vydávají bůh ví jaké zvuky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2022
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kovový zvuk při přehození

             

        To jsem nedávno zažil, ale byl jsem v 5 hodin ráno na správné straně dveří. 1/2 hodiny jsem tu střelku doloval škvírou ve dveřích zpět do zámku. Pak jsem se naštval a zasunul jí do futra a bylo hotovo. Jen jsem musel předem použít umyvadlo...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kovový zvuk při přehození

             

        V Národním technickém muzeu měli/mají americké bambusové kolo z přelomu 19. a 20. století (ale koncovky jednotlivých dílů jsou mosazné a sešroubované) a podivný řetěz, který má velké rozpětí mezi čepy článků, takže jednotlivý článek zapadá na dva zuby převodníku naráz. Asi se to neosvědčilo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2022
        Autor: Benshot
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kovový zvuk při přehození

               

          Bambusové kolo jsem taky viděla v muzeu. Nedalo mi to a podívala se na internet, co mi vyplázne a ono aj toto...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2022
          Autor: plusjedna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kovový zvuk při přehození

             

        Bambusový leháč má Jirkův otec. Samodomo :-D Nemusíme nikam do muzea :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2022
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kovový zvuk při přehození

               

          Nejen on, na srazu v Nivnici 2015 byl ještě jeden moc pěkný bambusový kousek.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2022
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kovový zvuk při přehození

         

    Cvakneš páčkou, přehazovačka se posune o pozici vedle. Jak se kolo otáčí, řetěz se postupně odmotává z původního pastorku a namotává na nový. Zub po zubu, až nakonec zůstane viset na posledním. Když z něj potom sjede, tahová strana řetězu poskočí na novou pozici - úplně stejně, jako když struna kytary sjede ze špičky trsátka. Když se v tom okamžiku zabírá do šlapek, ozve se rána. Kolo se ti tím snaží dát najevo, že ho nemáš tak trápit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2022
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

136 cyklistů (1 přihlášený)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023