reklama

Nábojový snímač otáček

Náhodou jsem zahlédl zajímavou věc. Něco jako nábojový snímač otáček na kolo.

Nemám fotku, nevím jak se to jmenuje ani k čemu to vlastně je.

Na náboji zadního kola byl připáskován malý buřtík. Ve středu, mezi špicemi.

Tak si říkám, co by to mohlo být jiného, než snímač otáček? Odstředivá síla je při otáčení pořád stejná, ale do ní se míchá gravitační zrychlení.

Takže jsem si vymyslel nejen co to je a k čemu to je, ale i jak to funguje. :-)

Setkali jste se s něčím podobným?

Bylo to na TikToku v gadgetech z Aliexpresu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2022
Autor: Marin7
  • Re: Nábojový snímač otáček

         

    Garmin umožní na náboj připaskovat senzor rychlosti.

    https://www.kupkolo.cz/snimac-rychlosti-garmin...


    ten počítá otáčky,sám si nakalibruje obvod kola a pak funguje jako běžný rychloměr jen nepotřebuje magnetku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2022
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Nábojový snímač otáček

         

    Škoda, že nemáš nic k přiblížení. Ale odstředivý síla, tak musíš mít v tom případěě definovanou vzdálenost prostě poloměr od osy otáření k čidlu, takže "kalibrace".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojový snímač otáček

           

      No, a právě tohle zvládne ten rychloměr od garmina sám, tedy když je připojen k zařízení s gps, buď navigace, nebo hodinky.

      Změří si gpskou vzdálenost, má čas, i otáčky, nakalibruje se sám.

      a pak dává ujetou vzdálenost i rychlost přesněji než navigace, ta má občas výpadjy signálu

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2022
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Nábojový snímač otáček

             

        Takhle nějak jsem si myslel, že by to mělo fungovat. GPS je fajn, ale má ústřely. A když se to zkombinuje dohromady, je to chytré řešení.

        A není to ani moc drahé.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2022
        Autor: Marin7
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojový snímač otáček

               

          spáruje se i s hodinkama, dobré je, že máš jeden rychlomer co můžeš přehazovat z kola na kolo, a nemusíš přestavovat obvod kola

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2022
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Nábojový snímač otáček

                 

            Mám v tachometru dva obvody kola a jen je přehazuji. Střídat to mezi třemi koly už patrně není tak časté. Koukat na rychlost současně na řídítka, hodinky a do mobilu mi přijde poněkud schizofrenní.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2022
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nábojový snímač otáček

                   

              Ono nejde tak o koukání se na rychlost, jako přesné měření ujeté vzdálenosti a záznam rychlosti.


              Páruje se to přes BT nebo ATN, tak vůbec není problém to mít připojené k navigaci na řídítkách a zároveň k hodinkám.

              Právě kvůli výpadkům signálu se vzdálenosti naměřené tachometrem a GPS liší, někdy docela dost.

              Podobně funguje i Garmin snímač kadence, taky škatulka co přigumičkuješ na kliku. Spáruje se s navigací či hodinkama.

              Je to taková hračka, ale proč ne.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2022
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Nábojový snímač otáček

                     

                Mě právě vždycky rozčiloval ten magnet a snímač na kole. Pořád jsem kontroloval, jestli něco snímá, jestli se nepohnul. A to on se pohnul velmi rád. A navíc ty strašné dráty. Teď už jsou asi bezdrátové, ale k těm sem se nedopracoval.

                Tak jsem raději používal GPS, pokud jsem vůbec něco měřil. A říkal jsem si, že by mohli vyrobit něco nábojového.

                Teď na kole dlouho nejezdím, pouze na koloběžce a na tu nedám starý model snímače, ani nový.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2022
                Autor: Marin7
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nábojový snímač otáček

                       

                  Na magnet a drát nedám dopustit. Celkem pracně jsem sháněl počítadlo "klasické" konstrukce a drát nastavoval, aby mi na tříkolce dosáhl: je to jednoduché, funkční a velmi spolehlivé.
                  A starám se jen o jednu baterku.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.07.2022
                  Autor: Sodoma
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nábojový snímač otáček

                         

                    Přesně tak - v jednoduchosti je krása.
                    Bezdrát jsem koupil pouze jednou a ještě v záruce jsem ho vrátil, protože často hlásil nesmysly a ještě bylo třeba se starat o dvě baterky, navíc každou jinou. :-(
                    Pokud něco vezu mimo jednoduchého cyklopočítače, tak Garmin, abych si zaznamenal projetou trasu, případně poslouží při orientaci "GdeProbohaSem".

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2022
                    Autor: vysočina
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nábojový snímač otáček

                 

            A jde to jen s mobilem? Koupil jsem si nový a ještě drátový tacháč a na dovolené jsem o něj přišel, normálně se vycvakl a odpadl někde třeba na Polabské. Tak zase řeším nový tacháč a kadencometrem, mají ti kupokoláci za 1900 sadu obou snímačů. Pokud by to šlo s mobilem, tak proč ne. Ale tam mi jedou mapy.cz s navigací a přehled mám nulový, jak to používat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2022
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nábojový snímač otáček

                   

              S mobilem se dá, jen si pohlídej aby snímače kromě ANT+ uměly i Bluetooth. A pak vhodná aplikace, třeba LocusMap.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2022
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojový snímač otáček

           

      Právě že se asi pracuje s rozdíly v tíhovém zrychlení. Odstředivá síla je pořád stejná, při stejné rychlosti. Při změně rychlosti se zvětšuje nebo zmenšuje, ale neosciluje. Tíhové zrychlení nepatrně osciluje, jak snímač jde k zemi nebo se od země vzdaluje.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2022
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nábojový snímač otáček

             

        Gravimetr točící se vysokou rychlostí do kola a občas poskočivší a vibrující není schopen poskytnout naprosto žádný rozumný signál.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojový snímač otáček

             

        Funguje to na principu měření zemského magnetismu, a to velmi sofistikovaně.
        https://support.garmin.com/en-US/?faq...
        Kdyby to mělo pracovat s měřením nějakých sil, jako zrychlení, tak vibrace kola při jízdě daleko převyšují cokoliv měřitelného.
        Taky mi to vrtalo hlavou, jak to dělají a nebylo to lehké najít.
        Většině postačí úžasně průlomové zjištění, že to "měří otáčky a násobí obvodem kola", to zní už tak dost vědecky.
        Jak to ale vlastně měří, nad tím už se málokdo zamyslí. Vlastně ho ani nenapadne, že by nad tím měl přemýšlet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2022
        Autor: Radek
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojový snímač otáček

               

          Tak tato možnost mě nenapadla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2022
          Autor: Marin7
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojový snímač otáček

         

    Tady vedoucí novinář prubnul význam těch snímačů.
    https://mobilmania.zive.cz/clanky/zmerili-jsme...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024