reklama

Modelařina, rukodělné dovednosti a polytechnika s dětmi.

Co vyrábíte s dětmi? Aneb modelařina, rukodělné dovednosti a polytechnika s dětmi.

Tak si všímám, že se na tomto fóru semele ladacos. Zakládám diskusi o rukodělných počinech s dětmi. Modelařina, štípání dříví, vyřezávání lupénkovou pilkou, letování elektroniky, a tak. Nevím, zda sem patří i stavění ze stavebnic. Leda podle svých nápadů, bez předloh a návodů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.07.2022
  • Tatra 148 autojeřáb AB 063.

         

    Po loňské přestavbě Tatry 148 sklápěčky na CASku 32 jsme se letos pustili do autojeřábu. Základem je hračka autobagr s citlivě odstraněnou nástavbou. Z ní bude po čase Brøyt.

    Zatím vyrábíme MAKETU. Čili nefunkční model z papíru, na kterém ověřujeme především rozměry a způsoby otáčení nástavby a zvedání ramene.

    Potom se pustíme do PROTOTYPU. Ten už bude (asi) z plechu, překližky, apod. Už bude nalakovaný a funkční, připravený ke hraní si.

    Když si hraju, nezlobím :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2022
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

           

      Bohulibá činnost.

      Dovolím si kacířskou otázku. Patří 3D tisk do polytechniky?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2022
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      •      

        Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

        Datum: 07.07.2022
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 07.07.2022
          •      

            Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

            Datum: 07.07.2022
            • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

                   

              Jo tak. Takže to 3D tiskl nějaký Tvůj kamarád, Ty sáms to nedělal a už vůbec ne s dětmi. No tak to do tématu "Rukodělné dovednosti S DĚTMI" nepatří už vůbec.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.07.2022
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

             

        Zní to dostatečně polytechnicky :-)

        Tak jestli ten tisk programovalo 10 - 13 leté dítě, tak sem s tím. Téma se jmenuje Polytechnika s dětmi.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2022
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

               

          předesílám OT. Případně smazat
          dcera měla před koncem školního roku ve škole kamion s 3d tiskem a vůbec technikou.
          totok: https://zlinsky.visc.cz/visc-technology-truck/
          jeden den (s pomocí školitele) namodelovali jednoduché (pro tisk vhodné- ploché) modely, pustil se tisk, a druhý den dostala třída své výrobky.
          Teda šlo se po půl-třídě, malá je sedmačka a zvládla to.
          Reklamní vsuvka zní "technology truck, zlínský kraj"

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2022
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

                 

            To jsem viděl i ve Šluknově. Pěkné. Jen to heslo na kamionu "Vezeme praxi do škol" jsem zprvu přečetl jako "vezeme práci", to by mohlo mnohá šluknovská dítka vyděsit, ona se chystají žít z dávek.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2022
            Autor: petrp
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

           

      Paráda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

           

      Jak pokračuje stavba autojeřábu?

      já si po dlouhé době zamodelařil minulý týden, základ je stavebnice,nic složitýho, nějaký lepení a instalace elektoniky, jen jsem to musel trochu poupravit a dodělat plováky aby se s tím dalo létat i na vodě.

      https://www.youtube.com/watch?v=G5BfhDV6W0g

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2022
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Jak pokračuje stavba autojeřábu?

             

        Díky za dotaz, potěšil mě.

        Stavba pokračuje pomalu.
        Jednak mám školáčka (8 let, půjde do 3. třídy) jen na tři nesouvisející jednotlivé týdny během prázdnin. Kromě toho máme i jiné zájmy, v těchto vedrech se hodně jezdíme koupat. No a podstatnou část jednoho týdne školáček problindil, chytě jakousi asi virózu.

        No a za další jsme přešli z kola Author Cosmic 20´´ na narozeninové kolo Author Mirage SX 24´´. Takže jsme ho museli včera hned poprvé vyzkoušet. Vlakem do Staré Hutě a přes dobříšskou Kodetku, Královu Stolici, Mníšek pod Podprdou, Cukrák a Braník až na pražské Roztyly. 52 km, nový rekord (loni na 20´´ 46 km), školáček zcela unešen a já také :-)

        Čili stavba autojeřábu pokračuje pomalu, ale jistě. Chtěl jsem ty fotky sem nahrát, až to bude hotové. Dávám tedy rozpracovanost.

        Výroba ramene, tj. vrtání mnoha děr, a zejména práce v klempířské dílně na ohybačce, to bylo téma, o kterém školáček mluvil několik dní, jak ho to zaujalo :-) Z čehož mám radost.

        Zítra cestou na kolech z Kobylis ke koupacímu lomu u Kojetic (Neratovice) zkusíme v Líbeznici ulovit žlutý sprej RAL 1003, měl by tam být skladem...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

               

          Nejlepší je tam ten notebook mezi tím vším vercajkem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2022
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Jak pokračuje stavba autojeřábu?

             

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Jak pokračuje stavba autojeřábu?

             

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

               

          To už je chlapák, tomu mojemu vnoučeti jsou tři, to je zatím tak maximálně že když lepíme třeba draka tak mi zvládne něco podat. Vnučce je 8, ale tu nějaký kutění moc nebere.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Jak pokračuje stavba autojeřábu?

             

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

               

          Mladý někde našli starou rozpadlou plachetnici tak snad se nam ji podaří zrestaurovat. Docela se na to těšim. Se dřevem mi to docela baví.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                 

            Vnitřek ma trochu rozpadly žebrovani ale pujde to zachranit. Nakonec jsem to opalil klasickou plynovou opalovačkou. Elektrickou bych to dělal tejden.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                   

              Už to začina vypadat trochu použitelně.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.09.2022
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                   

              Vida, díky za tip. Sedačka na mojí tříkolce začíná vypadat podobně jako ta žebra, tak ji zkusím i podobně opravit. Čím to lepíš? Nějakým epoxidem?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.09.2022
              Autor: NightRider
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                     

                Obyčejnym Herkulesem-https://www.alza.cz/herkules-s-aplikatorem-500g...

                pak to ještě zaštouchávám štětečkem namočeným ve vodě aby si zateklo řidší lepidlo hlouběji. Epoxydem něčím plněným, nejspíš spárovačkou v podobném odstínu budu asi spíš jen lepit-tmelit- zvenčí škvíry okolo kýlu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.09.2022
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                       

                  Ted už mi to bude přibejvat pomalu. Davam si pauzy abych si ujasnil co a jak budu na te stare lodičce řešit. Nechce se mi tam davat moc plastovych a uhlikovych komponentu ale spíš to pohledově řešit po staru i když rc ovladani tam bude a navic přiznané na vršku paluby. Zkoušim lepeny stěžen a rahno ale jestli se mi to povede je ve hvězdách. Spěchat nemusim, s čim jezdit máme.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 12.09.2022
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                         

                    Otázka neznalce: to to fakt RC plachtí, nebo je tam plachta jen na parádu a žene to standardní vrtulka?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 12.09.2022
                    Autor: Sodoma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                 

            Jsou i jiné možnosti ... netřeba reinkarnovat vraky, je možné postavit REPLIKU.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.09.2022
            Autor: Milan-P
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jak pokračuje stavba autojeřábu?

                   

              Tak si ji postav, já ti v tom v žádném případě bránit nebudu, ale počítej s tím, že je to časově podstatně náročnější než rozdávat moudra na diskuzních forech.

              :)))

              Ale to ty samozřejmě víš, když jsi dřív aktivně modelařil.Já nikdy aktivně nemodelařil a už vubec ne maketářsky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.09.2022
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tatra 148 autojeřáb AB 063.

           

      Když jsem ještě aktivně modelařil, tak MAKETA znamenala co nejvíce věrnou funkční napodobeninu vzoru. A PROTOTYP byl výrazem pro funkční výrobek předcházející sériové výrobě, který se podroboval dalšímu vývoji tak, aby se ta sériová výroba vůbec mohla začít. Což tady jaksi nesouhlasí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2022
      Autor: Milan-P
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024