reklama

Nejede mi to

Dobrý den, dneska jsem byl s kolem venku, najel asi 30 km. Už delší dobu pozoruju, že mi to nějak nejede. Mám osvědčené krosové kolo Stratos. Jezdím o hodně míň než dřív, dřív jsem jezdil skoro každý den, ne že bych teď nejezdil, ale každý den ne, oproti dřívějšku už asi 4. rokem jezdím podstatně méně... Když se vrátím z cyklovýletu, jsem strašně unavenej, radši si jdu lehnout, dřív tohle nebylo, cítil jsem se odpočatej, dneska v tom vedru jsem málem při jízdě do kopce zkolaboval, ustál jsem to, ale dost mě to rozladilo, cítil jsem slabost v nohách, neposlouchají mě, jinak chodím dost pěšky, ale asi nějak utrpěla kondice, je mi 41, pohybu mám méně, hodně sedavé zaměstnání, problém vidím v nohách...mám je nějak posilovat? Skoro nikdy jsem nemusel při výletu někde nuceně zastavovat a odpočívat, abych mohl jet dál, ale teď se mi tohle děje, vody jsem měl s sebou dost, nekouřím. Beru jen Magnesium, po zimě se mi zdálo, že se neproberu, tak mi ho doporučili v lékárně. Děkuju za Vaše zkušenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.07.2022
Autor: jezdec
  • Re: Nejede mi to

         

    Viděla bych to spíš na přetížený organismus. Tělo si zřejmě žádá nějaký odpočinek.
    A pokud pociťuješ soustavnou únavu, došla bych si i k doktorovi a nechala si udělat základní vyšetření. K vyšetření krve si vyžádej i test na boreliózu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nejede mi to

         

    "cejtit se na zkolabování" za současnýho počasí nevidím jako zase takovej problém (jasně, složit se je blbý dycky, ale tady se to skoro dá čekat).

    Zkontroluj si kolo, jestli ti nedrhnou brzdy nebo tak něco, tam by ses zbytečně dřel do zdi.

    Jinak si nemyslím, že to co popisuješ je primárně slabost, která by se dala vyposilovat. Budeš muset holt začít jezdit abys dohnal kondičku.

    Doporučil bych ti z vlastní zkušenosti dvě věci:
    1) začni jezdit na kole do toho sedavého zaměstnání (samozřejmě pokud je to trochu racionálně možné), budeš jezdit pravidelně, po prvním měsící se to stane běžnou rutinou, která už ti ani nepřijde jako cvičení
    2) nakup si domu pytlíky odsud
    https://www.ochrannenapoje.cz/
    zahání to žízeň líp než obyč voda, stojí to pár drobných, obsahuje to všechny možný nesmysly, co člověk potřebuje doplňovat když se potí jako de*il

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nejede mi to

           

      Tak tady spíš souhlasím s Radkou. Ať si zajde na pořádnou prohlídku k doktorovi. Starej sice není, ale už je ve věku, kdy se můžou projevit nějaké problémy a podle hesla: "Když nemůžeš. přidej víc..." se může taky dostat do hrobu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2022
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nejede mi to

             

        Návštěvu doktora si každej musí zvážit sám, nejsem doktor abych mohl dělat zdravotní diagnózy.
        Pokud mi ale někdo komu je 40 (dobře, 41) řekne že má prd pohyb a sedavý zaměstnání a když už náhodou vyrazí na kolo tak mu to nejede a cítí se po návratu unavený, tak v tom vidím v první řadě úpadek kondice.

        "Když nemůžeš. přidej víc..." je heslo sebevrahů, případně závodníků-aspirantů.
        Já jsem navrhoval dojíždět do práce. To se dá dělat pohodlným výletním tempem, alespoň ráno za ranního chládku a klíčovou vlastností je PRAVIDELNOST této činnosti.

        Není cílem se ztrhat, ale trochu se hejbat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2022
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Nejede mi to

               

          Ono je také dost podstatné, jak byl/je zvyklý jezdit. Jestli na pohodu, nebo nachrtí pár desítek kilometrů.
          A hlavně co to vlastně je "jezdil jsem podstatně víc" a "teď jezdím míň".
          Je ten rozdíl 2 tis. nebo 10 tis. km za rok?!?
          Fyzička šla určitě do háje a bude potřeba na ní zapracovat. Zřejmě bude potřeba se trošku zamyslet nad stylem jízdy a nevracet se k tomu "jak jsem jezdil dřív", ale pracovat s tím, co je teď.
          A doktora, toho si opravdu musí rozvážit každý sám. On takový zvýšený cukr nebo změna v tlaku umí tělo docela rozhodit. Já osobně bych si nechala udělat minimálně rozbor krve/moči a test na boreliózu, ale vím, že to každý máme položené trošku jinak.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejede mi to

                 

            Mám skoro zvýšenou hladinu cukru v krvi, zatím na hraně, brzo mám jít na vyšetření, kde se rozhodne, jestli mám cukrovku, před cca 4 lety jsem přestal pravidelně jezdit, i když ne zcela, pořád se hýbu docela hodně, ale prostě už ne tolik jako dřív-není čas na pravidelné ježdění a na dlouhé cyklovýlety, únava, kterou připisuju té už skoro zvýšené hladině cukru v krvi je znatelná...mám dodržovat životosprávu a žít zdravě, cukrovku však máme v rodině a je to i prý dost podpořené u mě dědičně... před pár dny mi bylo na kole tak špatně, že jsem zvažoval, že s kolem seknu, ale to bych nechtěl, nezlepšilo by se to, jen zhoršilo...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.07.2022
            Autor: jezdec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nejede mi to

                   

              Před těmi 4 lety, kdy jsem jezdil v jednom kuse a chodil na dlouhé turistické výlety, jsem měl hladinu cukru ještě v pořádku...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.07.2022
              Autor: jezdec
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nejede mi to

                     

                I s cukrovkou se dá sportovat. Jen to musí člověk trošku vyladit. A hlavně je dobré mít sebou alespoň skývu chleba.
                Každopádně držím palce, ať se dáš zase brzy do formy. A doporučuji přestat srovnávat s tím "co bylo" a pracovat s tím, co zvládáš nyní.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.07.2022
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejede mi to

               

          No, a u mně na to (snad, doufám) přišli až po třech letech od dost fatální příhody. Nikoho nenapadlo (předtím a ani po tom) udělat test na funkci štítné žlázy, až to napadlo mou obvoďačku, když "mi to pořád nejelo", a trefila se. Jak kdyby mě polili živou vodou. Některá poškození však již opravit nejdou. Ono je sice pěkné někomu vykládat, co a jak má dělat, ale víš kulový, proč mu to nejede.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2022
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024