reklama

Světlo na kolo

Dobrý den, mám světlo BT 20 od Fénixu. Odešel mi kabel, který vystupuje z té černé skřiňky, kam se dávají dvě baterie. U výstupu není dobrý dotyk,přitom jsem ho užíval minimálně, pouze do ruky, neměl jsem ho přidělané na kole a ani jako čelovku jsem ho neměl, bolela mě z něj hlava, takže jsem je užíval jako domácí světlo... občas jsem dával ne baterie přímo od nich, ale od Samsungu bez ochrany, nevím, co se mohlo s kabelem u výstupu z pouzdra stát, nebyl namáhán... Z obchodu mi napsali, že pouzdro na baterie ani u dodavatele nemají. Takže jsem bez světla, na podzim to bude hodně bolet... světlo bylo drahé, to opravdu není nějaké řešení? Díky za radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.06.2022
Autor: jezdec
  • Re: Světlo na kolo

         

    Jde o tohle světlo:

    https://svetla-na-kolo.heureka.cz/fenix-bt20/...

    I když pořízeno jinde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2022
    Autor: jezdec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Světlo na kolo

           

      To je asi bolest těhle světel, také se mi to stalo, ale povedlo se mi kabel zafixovat v poloze, kdy světlo funguje a nedochází ke zhasnutí. Jinak jsem měl tehdy domluvenou opravu přes jejich prodejce v Praze. Už je to dost let, tak nevim jestli jsou stále schopni zajistit servis.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    www.kronium.cz - výhradní dovozce a řeší i opravy. Tohle bych asi dokázal i sám - podobný problém jsem měl s Blackburny. Nicméně, BC 20 už je dost stará.. za 2500 máš mnohem dokonalejší BC26R - https://www.kronium.cz/nabijeci-cyklosvitilna...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    Záleží jak esteticky zpracovaný to potřebuješ, ale pokud se bavíme o zlomení tupého vodiče, to by snad měla být oprava kterou běžný franta uživatel zvládne, ne? POkud už to není možné reklamovat, alespoň bych to zkusil. Když se to nepovede, inu, beztak už to bylo na vyhození, nemáš co ztratit.

    Nevím jestli bych se už neorientoval na nový světlo, pokud ND mají problém s dostupností.
    Do podzimu času dost, máš čas vybírat :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    Možná by to šlo nahradit tímhle
    https://www.banggood.com/Eachine-7_4V-18650-Li...
    Jenom netuším pólové zapojení toho konektoru...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2022
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Světlo na kolo

           

      Jediné, co vím, je, že to je 5mm x 2.1mm.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2022
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    A nedá se ten kabel prostě vyměnit? Prostě najít ve svém okolí nějakého bastlíře a tomu to strčit k opravě? On je spíš problém jakým kabelem to nahradit, aby to bylo kroucené, zvládlo to ampéry a výsledek byl vodotěsný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Světlo na kolo

           

      Kabílky jsou tenoučký, moc tam toho neteče. Prostě koupíš příslušně žílovej kablik v GM Electronic, spolu s celým příslušně kolíkovým konektorem (samici i samečka) a vyměníš. Nejdýl na tom trvá ta cesta do GM :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Světlo na kolo

             

        A co byste řekli tomuto světlu:

        https://www.led-expert.cz/UltraFire-WF-502B-XM...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2022
        Autor: jezdec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Světlo na kolo

               

          že je to baterka do ruky.

          Hlavní kouzlo cyklosvítilen spočívá (alespoň z mého pohledu) ve specificky tvarovaném světelném kuželu.

          Ale asi záleží jak a co jezdíš, no...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2022
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Světlo na kolo

               

          dost mizerná baterka....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Světlo na kolo

               

          Podobné jsem měl. Nic moc, ale jezdit se s tím dalo. Ale raději bych pár korun připlatil a vybral nějakého Gacirona.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2022
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    Neřeším "drahé" světla, bo každé dva roky mi "odejdou". Kupuju tyto typy a zacvaknu do libovolného usb zdroje či powerbanky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo na kolo

         

    Pán by se měl rozhodnout co chce, zda domácí světlo do ruky nebo světlo na kolo, jako domácí sv. je BT20 absolutně nevhodné tím oddělením zdroje od světla (i cenově), do ruky to chce spíš kompaktní provedení. Jinak opravu toho BT20 by měl zvládnout jakýkoliv zručnější bastlíř :) Pokud trvá na původním provedení tak doporučení Arnošta je ideální, powerbanka je už za hubičku a lze kombinovat s různými reflektory podle situace.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2022
    Autor: miro5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024