reklama

Kotoučové brzdy

Koupil jsem si novou kompletní přední brzdu a moc jsem zkrátil hadičku. Dá se to zase nějak prodloužit?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2022
Autor: Brahma
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Ano, dá, nákupem nové delší hadičky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2022
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Se ptám na prodloužení. Přece nebudu kupovat novou, když mi chází 5cm.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        A proč jsi ji zkracoval??

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2022
        Autor: mira.l
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Byla moc dlouhá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Jj, třikrát jsem to řezal, furt je to krátký.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2022
            Autor: mira.l
            Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        No, tak to se ti povedlo. Ty si ještě neslyšel o dvojím měření a jednom řezání? :-)
        Mě přebývá asi tak 10 cm, ale to ti nejspíš nepomůže :-)
        Hadičku zkracuju až teprv po namontování a usazení a zjištění kolik ji opravdu schází.

        Hadičky se zkracují, ale ještě jsem nikde nezaznamenal, že by je někdo prodlužoval.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2022
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Proč by neměla jít prodloužit. Když to jde u zahradní hadice, tak proč ne u brzdové hadice?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Určitě by to šlo, běžně se prodlužují tlakové hadice u stavebních a zemědělských strojů.
            U osobního auta by to také šlo, ale chtěl bych vidět technika na STK až by to viděl a nejsem si jistý jestli bych takovým autem chtěl jet.
            Nejspíš by to šlo i u kola, ale protože se to neděla, byla by to čistá improvizace s hodně nejistým výsledkem.
            Asi bych se tím netrápil když zhruba za 5 stovek pořídíš novou v dostatečné délce, kterou si pak zase zkrátíš,
            ale nesmíš to zase přehnat, to už by se slušně prodražilo :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2022
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Kotoučové brzdy

                   

              Dělají se přechodky z hadice do brzdové páky. Jen to potřebuje mít o co opřít tu převlečnou matici, která to těsní. Mít 5cm dlouhou trubku se závitem pro tu převlečnou matici a vnitřním průměrem jako má brzdová páka, tak je to vyřešené.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.06.2022
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Kotoučové brzdy

                     

                Jak velký tlak v tom může být?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.06.2022
                Autor: Brahma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Kotoučové brzdy

                       

                  Takový aby bezpečně na krátké vzdálenosti ubrzdil z kopce hodně rozjetých 150 kg :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.06.2022
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Kotoučové brzdy

                         

                    Když já bych chtěl raději hodnotu v kPa, ta něco vypovídá o požadované těsnosti trubek. Kdybych znal průměr pístku a délku zdvihu v brzdové páce, tak by se to dalo spočítat.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 13.06.2022
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Kotoučové brzdy

                     

                Chceš jezdit nebo vymýšlet něco co nemáš a kdo ví jestli se dá nějak sehnat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.06.2022
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Kotoučové brzdy

                       

                  Vymýšlení je také pěkná věc.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.06.2022
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Kotoučové brzdy

                         

                    Určitě je, pokud moc nespěcháš a máš možnosti si s tím pohrát.
                    Jen si nejsem jistý, jestli zrovna brzdy na kole jsou tou správnou věcí pro nějaké vymýšlení. Změna průměru v hadičce může mít i docela vliv na průběh brzdění. A že se změně průměru nejspíš nevyhneš je dost pravděpodobné.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 13.06.2022
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Kotoučové brzdy

                           

                      Tlak předávaný kapalinou nebo plynem je nezávislý na směru. Kdyby to bylo zaškrcené, tak by se zpomalil zdvih, to znamená rychlost reakce při větším zdvihu. Ale to bych to musel opravdu skoro přiškrtit.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 13.06.2022
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Srandičky s prodlužováním dáme stranou.

    Zjistil jsem, že mám nějak moc obržděný kotouče, limit je 1,5mm a naměřil jsem 1,2 ...
    Cvičně jsem si tedy včera večer sundal přední kolo a zkusil kotouč sundat, jestli mám správný ořech (CenterLock) a abych objednal ty stejný. Večer se mi už nechtělo, tak ráno dávám kolo do vidle a po dotažení osy kotouč škrtá! Je tak o milimetr bokem ven, přitom jsem všechno dotáhl nafest. Šestipacka kotouče sedí na nábě bez mezery, tak jak byla původně.
    Hnul jsem tělesem brzdy a OK, ale třeba při přezouvání, kdy taky kolo vytáhnu, se mi to nikdy nestalo. Je to normální?

    No a že bylo kolo přes noc otočený na řidítkách, brzdy hned nebrzdily. Až po chvíli "pumpování" páčkami. Zdálo se mi to OK, ale po odjezdu od domu - pěkně z kopce - jsem se málem zrakvil. Chtělo to dopumpovat ještě o dost víc :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2022
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Kazíš mi hru, neboť jsi evidentně četl vtipy :)
      Když to porovnáš, získáš v podstatě shodu :D
      Jen tu schází ti nejhorší blbečkové, které odradilo to technické téma, které nečtou, poněvadž mu nerozumí.

      Nutnost pumpování je vlastností málo brzdové kapaliny. Kdy jsi to naposledy kontroloval a doléval?
      Nezmáčkla se ti omylem brzdová páka? To by vysunulo jednu stranu destiček. Šroubovákem zasunout zpět, smontovat a silou zabrzdit. Jestli se to srovná, ta to bylo tím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Když je kolo delší dobu otočené, tak kapalina přeteče z hadičky úplně zaplní nádržku na páce. Když kolo otočíš, tak je normální, že páku promáčkeš k řiditkám a musíš chvíli pumpovat než chodí jako předtím. Tohle může udělat i třeba 3 hodinové zavěšení kola za přední na hák cyklobusu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2022
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          V práci mám kolo na háku a naštěstí to u toho mého nestačí - to by mě docela štvalo, kdyby se to dělo každej den.

          Sranda je, že se mi úplně stejná věc stala s Véčky před lety. Kvůli přezutí jsem měl lanka vyháklý z třmenů a pak se spokojeně rozjel od domu :-)
          Tenkrát to bylo horší - zastavil jsem až "kárvováním" po louce ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2022
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Doma mám kolo zavěšené na háku ve stejné poloze třeba týden a nic. Tady za jízdy a 3 hodin drncání a nadskakování to prostě udělalo. Když jsem po sundání kola z vozejku na něj sedl a začal sjíždět z kopce, tak mě docela vyděsilo co mi provedli s brzdou. Nic neprovedli jen jsem musel asi 10 x promačkat páku co to šlo a zase jako dřív.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2022
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Škrtalo to o těleso brzdy. Teď po seřízení tělesa a dopumpování je všechno jak má být. Jen nerozumim tomu, jak se to mohlo rozhodit.

        A s těmi "blbečky" - dej pozor, třeba zas oni mají za "blbečka" tebe :-)
        Raději bych šetřil s takovým nevybíravým hodnocením.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2022
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Tohle mi dělalo když jsem měl ohnutou osu, po každém vyndání a nandání kola následovalo složité štělování brzd a někdy i posunutím třmenu. Po výměně a přepletení už naprosto bez problému.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2022
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Dík, až budu dávat ty nový kotouče, zkontroluju jí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2022
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Nevím, zda to nazvat řešení, ale místo pravidelného štelování brzdy jsem si fixem poznačil, jak byla osa s rychloupínakem ve vidlici, abych to pak vrátil přesně stejně natočené...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2022
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            To jsem taky udělal, ale trefit to naprosto přesně bylo dost problém a stejně to úplně nesedělo a občas se ozývalo škrtání, bylo to náročné neustále to ladit, byl to voprus. To vše dokonale a rychle vyřešilo přepletení na novou osu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.06.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Na prodlužování se vyser. Přední brzda je beztak nebezpečnej vynález, hrozí její kousnutí a následný výlet přes řidítka.
    Zadní bohatě stačí a je mnohem bezpečnější!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Ale brzdí blbě z principu toho, že se vzadu odlehčí. Na koloběžce je zadní brzda tak nějak do počtu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Na mokré dlažbě nebo v prachu a do zatáčky si rád že ji máš a dobře funkční.
        Já ji jednou neměl a zbyla jen přední a tak jsem vytřel asi tak pět metrů mokré hladké dlažby na chodníku :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2022
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Máš pravdu, na kluzkém je přední brzda sebevražedná.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        1) Určitě je do počtu, protože zákon (vyhláška, respektive její příloha) předepisuje jízdnímu kolu dvě nezávislé brzdy.

        2) Moje Oxelo koloběžka přední brzdu vůbec nemá. S tak malým rozvorem a 20cm předním kolem by stejně nadělala víc škody než užitku. Moje koloběžka má dvě zadní brzdy (páčka na řidítkách a ještě lze šlápnout na blatníček) a obě brzdí zoufale málo, tak se s kopce musí opatrně... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2022
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Tak teď už chápu, proč jsi ten ftip jako ftip zavrhnul :o)))
    https://www.nakole.cz/diskuse/29704-nejlepsi...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Všechno jde, jen hodně malé děti lezou :-). Nepíšeš, jaký je to typ brzdy (označení), já žádnou hydrauliku nepoužívám. Ve šmelcu ale mám různé převlečné matice-z paliva, kyslíku, vzduchu i malé od přístrojů, a k tomu už lze přidat i kousek trubičky s koncovkou. Změř ten závit, a napiš zda je vnitřní nebo vnější. Otázkou je, nakolik jsi estét-zda budeš jezdit na kole se zbastlenou brzdou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2022
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Vždyť to byl jen Brahmův vtip (pokus o vtip?)!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2022
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Moc děkuji za nabídku, vážím si toho. Ale opravdu to byla jen parodie a docela úspěšná na vtip o prodlužování zahradní hadice. Jinak prodloužit by to jistě šlo, ale je to neúměrné nakoupení celé nové hadičky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Je až zarážející, kolik lidí ti uvěřilo, že jsi takový trouba, který zkrátí hadičku (k brzdě) víc, než je třeba!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2022
        Autor: AV
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Tak zrovna tohle se může stát docela snadno. Zkracoval jsem to a to měření je takové pofidérní. Jednou se ti to zdá tak akorát, podruhé už to má špatnou délku. Když si neuvědomíš, že to musí přežít i pád s přetočením řídítek, tak to snadno může být krátké.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Hadičku jsem zatím neřešil, ale bovden k přehazovačce je podobně vďěčné téma... ten by nastavit asi šel, ale funkčnost by byla pochybná...

            I když já vlastně před lety řešil na K24 opačný problém. Neschopnost sehnat náhradní dostatečně dlouhé lanko k přehazce vedla ke zkracování bovdenu. Přemýšlím, zda v tom tehdy nefiguroval dokonce Lelek, nebo kdo mi tehdy zachránil závod kleštěmi? :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.06.2022
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Kotoučové brzdy

                   

              Ano, brácha rozbalil pojizdnou servisní dílnu a bylo vyřešeno :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.06.2022
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          V hloupost druhých věříme rádi a ochotně, ve vlastní už tak ne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2022
          Autor: Benshot
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          Nemyslím si, že je Brahma trouba, vím že má vysoký IQ. Jen jsem, protože jsem měl dost možností získat různé potřebné drobnosti, nabídl bez přemýšlení pomoc. Jsem už takový "trouba."

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2022
          Autor: drak
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Ale houby trouba, já si tvé nabídky vážím a děkuji za ní. Na tvé vidlici doteď ke spokojenosti jezdím. Tak ať nám to jezdí pěkně i nadále.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2022
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024