reklama

Vylisování kliky z eska/favorit převodníku ??

Dobrý den/ahoj, jsou tu nějací renovatori kol ci strojníci, ci vseumelove apod? Prosím o radu, dá se nejak "vylisovat" takto vlisovana klika do převodníku? Zn.srdcovka ponekud, potrebuju zuzit prevodnik pro vice převodu vzadu, tj.uzsi retez, ale nové kousky se mi nelíbí a možná tedy ani ten přesný rozměr neseženu.. Tady by mi stačilo prevodnik zfrezovat aby byl užší, rozteč pro nový řetěz je dobrá, ale ta vlisovana klika je pro frezovani (aspon pokud dopodavad vim) dost problem. Nemuzu to nikde vyguglit. Mate nekdo ideu jak tu kliku vyndat bez zasadniho poškození (a pak ji zase pridelat)
?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.06.2022
Autor: Lootza
  • Re: Vylisování kliky z eska/favorit převodníku ??

         

    ad Tvůj dotaz- nejde to (aspoň ne rozumně)
    řešení:
    nevyndavat, upnout na starou osu (klínkem), osostružit.

    možnost 2: do vrtačky dát gumový kotouč se suchým zipem, na něj smirek zrnitost 60. Odbrousit, dostatečnost odbroušení kontrolovat kusem řetězu a posuvkou (šuplerou) Dělal jsem 2 dámské favority, fungovaly bez problémů s 8 kolem, na životnost si nikdo nestěžoval. Spotřeba cca 3 kotouče smirku na 42z tác.

    v obou případech brousíš/ soustružíš ZE STRANY RÁMU.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2022
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vylisování kliky z eska/favorit převodníku ??

         

    Je to lisované na "tisícihran", pod lisem a zřejmě i v nějakém přípravku. I tak tyto převodníky "neběží" tak přesně, jako ty se samostatně montovanými převodníky na vícepacku. I kdyby se Ti podařilo spoj uvolnit bez poškození, (čemuž příliš nevěřím), tak zpětná montáž nebude už tak pevná, jako původní. Jinak víceméně souhlas s přispěvatelem výše. Jen bych dal přednost brusnému kotouči před smirkem. Tak jsem k naprosté spokojenosti upravoval asi tři kousky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2022
    Autor: drak
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vylisování kliky z eska/favorit převodníku ??

         

    Ten tisícihran bych nerozlisovával, protože po opětovné montáži ti jistě bude šmajdat.

    Když jsem za totáče nemohl sehnat "horské dvoutalíře", tak jsem koupil dětské převodníky 32/36 zubů, rozlisoval a pomocí stojanové vrtačky s nasazeným stopkovým brusným kotoučem upravil šířku zubů a přivařil k původnímu většímu převodníku. Nic složitého. :-)

    Když jsem řešil zpřevodování svého Favorita po Velvetu, tak jsem koupil zapouzdřený střed Shimano se čtyřhranem a k němu kliky s trojtalířem a odpovídající přesmykač. Finančně mne to nezruinovalo, výsledek je perfektní a jezdím na něm dodnes.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2022
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vylisování kliky z eska/favorit převodníku ??

         

    Dekuju všem moc! Paráda, zkusím to tedy obrousit domo robo, když tady čtu celkem asi 5 úspěšných pokusů! pokud tedy ještě neseženu někoho kdo to zvládne strojově i s tou klikou a na ose. Dekujuu! Jste šikovný. (Vicetac a novy stred plus presmyk na to davat nechci, aspon zatim, ale taky dekuju!)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2022
    Autor: Lootza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024