reklama

Xcm hlo

Dobrý den, chci si koupit tuto vidlici pro cykloturistiku a potřebuji aby zvládla 90kg.Má v ní být z prodejny střední pružina v rozpětí 75 až 95kg.Zajímá mě jestli s tím má někdo zkušenosti a tedy bych jinou pružinu nemusel už dokupovat. Možná někomu tato vidlice přijde špatná, ale mě jako turistovi stačí. Děkuji Michal Hořejší

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2022
  • Re: Xcm hlo

         

    Tuhle vidlici nekupuj. Zbytečné vyhazování peněz. Raději si připlať za XCR, nejléve ve vzduchové verzi. Nebo kup pevnou -ušetříš peníze, hmotnost a nemusíš řešit údržbu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Xcm hlo

           

      Pro turistiku mi přijde skvělá, xcr nepotřebuji,spíš jsem myslel jestli někdo nemá zkušenosti z tou pružinou která tam je z obchodu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Xcm hlo

         

    Kup si vzduchovou XCR AIR

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2022
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Xcm hlo

           

      Asi odpovídáte úplně na něco jiného, nechci xcr, k mé otázce něco máte?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Xcm hlo

             

        Potřeboval bych vědět jestli střední pružina v xcm utáhne 90kg.To totiž výrobce nedává.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Xcm hlo

               

          Kup, vyzkoušíš, uvidíš, vyměníš.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2022
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Xcm hlo

                 

            Odhaduji, že možná budete jezdit jinak než já, sportovně a dravě, já zase pomalu, jedu poznávat a objevovat přírodu . Navíc mám 26 v brake a na xcmku mají teď tisícovku slevu.Máte nejspíše pravdu, že na řádění je to špatná vidle, ale to já nikdy dělat nebudu a také má označení travel.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Xcm hlo

                   

              Rozdíl mezi pružinovou a vzduchovou vidlicí se neprojeví jen při nějakém řádění, ale i při spíše klidné jízdě v členitém a hrbolatém terénu. Moje zkušenost je, že se vzduchovou vidlicí mne nebolí ruce po delší jízdě a kupodivu ani sedací kosti (při stejném sedle), tak jako celkem na čtyřech kolech s pružinovkami různého zdvihu a výroby. Ale pochopitelně z omezené zkušenosti nelze spolehlivě zobecňovat.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2022
              Autor: Benshot
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Xcm hlo

                     

                Mám pocit, že to nemá cenu, mužů několikrát napsat, že nepotřebuji xcr ani vzduchovou a stejně mi všichni píšou at si ji koupím. Nikdo mi přitom neodpověděl na moji úvodní otázku a spíše mi vnucuje svoji pravdu. To, že je pro vás dobrá vzduchová ještě neznamená, že je dobrá pro všechny.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.06.2022
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Xcm hlo

                       

                  Můžeš si z toho vzít několik věcí, a sice že sis vybral díl
                  1) o kterém obecně všichni vědí že stojí za prd
                  2) nikdo tady s ním nemá zkušenost (což může souviset s 1))
                  3) jehož poměr cena/výkon je v porovnání s o kousek dražší variantou natolik nesmyslný, že ho nemá cenu brát v potaz

                  Na místním fóru se tech divočáků moc vyskytovat nebude, pokud místní skupina postarších cestovatelů neuznala tvou vidlu za relevantní, taky to cosi říká.
                  Ale každopádně, jsou to tvoje peníze, utrať je v souvislosti s vlastním svědomím.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2022
                  Autor: Sodoma
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Xcm hlo

                         

                    Jak píšu teď níž, ano vzduchová je lepší, necítím, že ji potřebuji, ne každý potřebuje bmw, někomu stačí Fabia. Ano jse typ cestovatele, rád objevují a xcm teď mají za 1500 a hodně lidí to tu nějak asi nechápe že pro brouzdání nohou v potoce xcm stačí

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.06.2022
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Xcm hlo

                       

                  Pokud si přečtete poslední větu mé poznámky, tak zjistíte, že poslední věta vaší reakce je zbytečná, protože jinými slovy říkám totéž.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2022
                  Autor: Benshot
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Xcm hlo

                       

                  Vzduchová je prostě objektivně lepší.

                  Proč zakládáš vlákno, když jediné co akceptuješ je potvrzení tvého rozhodnutí? Tak to prostě kup, XCM HLO stojí 1500, tak to prostě zkus. Ale "odpružená" vidlice za 1500 prostě bude křáp, za tyhle peníze to nevyrobíš kvalitně.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2022
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Xcm hlo

                         

                    Nechtěl jsem asi nic potvrdit, chtěl jsem vědět, jestli má někdo zkušenost ze střední pružinou u xcm při 90 kg, jestli tvrdší mám koupit novou, a vy jste mi odpověděl,"kup si vzduchovou xcr". Z prominutím, ale to je trochu jako bych se na ulici za ptal kde je tady pekařství a pán mi odpověděl, drogerie je za rohem. A cena xcm bez slevy je cca 2500.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.06.2022
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Xcm hlo

                         

                    Ano vzduchová je lepší, ale já ji nepotřebuji.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.06.2022
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Xcm hlo

                           

                      Máš napsat že víc jak 1500,- do toho investovat nechceš a přes to vlak nejede.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 04.06.2022
                      Autor: miro5
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Xcm hlo

                     

                Velcí divočáci naopak od vzduchu ustupují zpátky k pružinám, neboť jak se jim velkou prací tlumiče vzduch zahřívá, mění se jeho tlak v tlumiči a tím vlastnosti tlumení/pružení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.06.2022
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Xcm hlo

                       

                  Já netvrdím, že vzduchová není třeba lepši, je necítím, že ji potřebuji.Když budu hledat příměr, tak ne každý potřebuje BMW, někomu třeba stačí Fabia.Chtěl bych jen vědět jestli mi u xcm stačí ta střední pružina, co v ní je, jeden prodejce tvrdí, že je do 95 jiný, že do 85,nebo mám hned přikoupit tvrdší abych nevihazoval za poštovné. Potřebuji aby zvládla 90kg.Navíc kolo mám I do města, tak nechci provokovat zloděje drahými komponenty. Kolo je z bazaru a rst gila z nějakého důvodu jde jen asi na 70mm že 100mm,myslím, že to má za sebou, navíc je i 1cm ohnutá. Xcm hlo se dá teď sehnat za 1500 z původních 2300.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2022
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Xcm hlo

                         

                    Výše jsem ti naznačil, že vzduchová naopak lepší být nemusí, minimálně ne univerzálně.

                    Pro Tebe by výhodu měla hlavně v tom, že si vzduch přifoukneš nebo vypustíš podle potřeby a můžeš si jí tak téměř po libosti štělovat svým kilům, například když si na záda hodíš batoh.
                    S pružinou tuhle možnost nemáš a pokud by střední péro bylo "do 95" a ty máš 90, rozhodně bych šel do tvrdší, například kvůli tomu báglu.

                    Na cenu doporučuju koukat jen s ohledem na to, jestli jsi schopen/ochoten ty peníze za danou věc dát, že se před slevou prodávala za 2.500 a teď je za 1.500 znamená jen to, že nedávno byla o litr předražená. Je to smutný, ale s množstvím přeprodejců mezi výrobcem a koncovým zákazníkem se koncová prodejní cena stala velmi vágním, až zavádějícím ukazatalem kvality.

                    Nakup vidlici dle svého uvážení a uvidíš.
                    Nezdá se, že by tu na ní někdo jezdil a tím že se budeš pohoršovat nad radami které jsi dostal si relevantnější odpověď nevydobudeš.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.06.2022
                    Autor: Sodoma
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Xcm hlo

                           

                      Máte pravdu, já jsem rozhodnut,když mluvíte otom přifukovaní,možná by stálo za to mít ty pružiny dvě, měkčí, tvrdší a koupit ten klíč a někdy si to přehodit. Slevu jsem pričítal tomu, že je to modelový rok 2015 a ty dražší asi 2019,ted přesně nevím. Díky za reakce

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 04.06.2022
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Xcm hlo

                             

                        Ještě by mě zajímalo,kolo jsem nikdy rozebrané neměl,vidlice jsou buď se závitem nebo bez, záleží na tom?

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 04.06.2022
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Xcm hlo

                               

                          Jo, jsou to dva naprosto nekompatibilní systémy: jiný průměr krku, jiný způsob upevnění ložisek, jiný představec. Je potřeba koupit tu variantu, na kterou je stavěná hlavová trubka rámu.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Headset_(bicycle...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.06.2022
                          Autor: NightRider
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Xcm hlo

                                 

                            Jestli neví ani jaký typ sloupku potřebuje, tak to ještě bude vtipný. :-)

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.06.2022
                            Autor: xtonda
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Xcm hlo

                                 

                            Už jsem se před tím koukal, než koupím sundán představec,změřím šuplerou a kouknu jestli závit,nebo ne.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.06.2022
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Xcm hlo

                                   

                              Dobrý den, tak jsem dnes projel kolo s novou vidlicí xcm30 hlo a oproti staré Gile má krásný chod, jen nerozumím jedné věci.Gila 100mm chodila jen na 7cm,přičítal jsem to stáří. V Xcm podle prodavačů je střední pružina 70 až 90kg,já mám 92kg,preload úplně povolený a jde také na 7cm a přitom je na YouTube spousta videí, jak xcm jde i z obrubníku skoro na doraz. Máte někdo z touto vidlicí zkušenosti?

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 20.07.2022
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024