reklama

stredy KINEX - co vy na to ?

Ahojte, dneska me definitivne opustil stred na mym krosovym kole. Tak jsem si sel koupit jiny. Puvodne jsem chtel od shimana, ale v obchode mi mechanik vysvetloval ze ten Kinex je lepsi protoze je ulozenej na jehlickovych loziskach atd. no stal me 300kc, tak jsem si rikal - zkusime uvidime. Co na to rikate vy ? jezdite na tom nekdo ? Jediny co me treochu udivilo je ze ty misky co se sroubuji do zavitu jsou z plastu, moc jim neverim, ale uvidime.

[ Zpět ]
Datum: 24.07.2006
Autor: Thompson
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    Proti Shimanu jsi na Kinexu vyvařil tak dvě stovky. Proběhla tady loni srovnávací diskuze, Kinex v ní dopad celkem špatně. Ale žádnej střed ti nevydrží navěky. Jestli chceš mít srovnání, musíš si spočítat, na kolik tě přijde kilometr s tím kterým středem.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

           

      No me ani tak neslo usetrit prachy jako spis ze potrebuju stred kterej me nezklame na ceste po evrope. Takze pokud bys mi mohl doporucit alespon znacku, ci konkretni typ. Treba u shimana netusim jestli se da rict ze Deore stred je trvanlivejsi nez nizsi trida (taktez u shimana). Kdesi jsem cetl ze lidi co spis cestujou si davaji Nizsi tridu stredu prej vic vydrzej ze deore a tak je hlavne lehci pri zachovani tuhosti ale ne tak trvanlive, no ja vubec nevim jak to teda je, tak proto jsem hodil tema sem do diskuze. Taky proto ze hledat jedno tema rok stary je jako hledat jehlu v kupce sena.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nepr. Thompson)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

             

        Těžko něco doporučovat, koupil sis Kinex, tak to s ním zkus. Když se tady pořádá o kvalitě něčeho plebiscit, tak tam každej dá svoje zkušenosti. A ty má každej se stejným výrobkem jiný. Já Kinexy neznám, měl jsem nějaký střední Shimano, na kterým začala vůle po 8000 km. Nahradil jsem ho po dalších 5000 km dražším typem. Ale podle mě v Evropě šlapací střed snad běžně seženeš, když se ti podělá.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

               

          Jo sezenu to mas pravdu. Uz jsem ho namontoval. Puvodni stred mel 123mm tenhle ma 127 a nemusel jsem nic ani serizovat natoz tak menit jak me v servisu varovali. Jako jediny ceho se bojim jsou ty plastovy misky ktery to v ramu drzi. Nejak se mi jim nechce verit. kov je kov zejo......Ale tak treba to ten plast vydrzi. Kdyz se rozbije stred tak se da dojet, ale kdyz se tozbije to co ho fixuje v ramu tak nevim nevim......ale zkusim to. treba to klapne

          [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (nepr. Tomas.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

                 

            Na druhou stranu ti to nepřirezaví k rámu... Někdy to je hodně nepříjemný, když střed přiroste k rámu. Bráchovi se to jednou stalo a musel z toho tu misku vystříhat, vyřezat... ani nevím, jak to z toho vlastně dostával...

            [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (J.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

                 

            Na Shimanu jsem měl plastovou misku pokud si dobře pamatuju, aspoň na jedný straně, ale při nepatrný síle, kterou točím klikami, žádný potíže nebyly. Vůle vznikly v ložiscích. Kdybych tenkrát tušil, že se dají seřídit (www.bajk.cz), sice komplikovaně, tak jsem to zkusil.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

             

        Mno, kamarádovi odešel střed na Canondale (asi 3500km a kolo původně stálo 180000,-) takže o ceně to fakt asi nebude. Jediné co mě napadá, že by mohlo stát za investici je něco s průmyslovými ložisky. To sice nemění nic na kvalitě středu jako takového, ale alespoň těmi ložisky si můžeš být jistý.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    mám Kinexa na zimáku už asi 3-4? roky a nevím o něm, ale asi sázka do loterie.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    Středy KINEX používám od roku 1998.Ten první ještě stále slouží.Je fakt,že kolega ho měnil za 3 roky (nevzpomenu si kolik na tom najezdil),ale protože to je ,,nabušenec" a najezdí za rok kolem 8 až 10 000 km,vydržel celkem dost.Plastové misky měním za kovové a dobře promažu závity.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    Já jsem s kinexem spokojený. Mám to sice jen na hapině do práce, ale za ta leta to už pár tisíc km jistě natočilo a zatím žádná vůle. Plastové misky jsou bez problémů. Nevím ale, který typ kinexu mám, mrkni na www. kinex, vyrábějí toho spoustu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    Jak to tady ctu, tak premyslim co s temi stredy delate? Ja uz jezdim na kole docela dlouho, ale nikdy jsem na zadnem svem kole od te doby co zapouzdrene stredy existuji tento menit nemusel. Vetsinou to byly prave Kinexy. Ale ted mam na svem zatim poslednim kole stred Shimano z rady Deore a mam na nem cca 12 tis. km a absoulutne nejevi jakekoliv znamky sklonku sveho zivota. A to myju kolo jedine vapkou na pumpe, coz mi zde nedavno nekteri vycitali. Tak nevim. Ma nekdo podobne zkusenosti a zapouzdreny stred ma "naveky" nebo mam jen stesti?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

           

      Na mym horakovi z roku 94 odesel stred asi po trech letech. Na radu servismanu jsem koupil Kinexe a od te doby je tam...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2006
      Autor: koko
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredy KINEX - co vy na to ?

         

    také jsem blbej, tak přispívám

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024