reklama

Nytovac-rozpojeni rychlospojky

Zdravím, mám na kole špatně daný řetěz spojený rychlospojkou, nyní bych potřeboval rychlospojkou rozpojit, rukou ani kombinackami mě to nejde, jde to nytovacem?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.04.2022
Autor: duklak
  • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

         

    Hned první tip v pořadí
    https://www.youtube.com/watch?v=8AwXIOJJQzI

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

         

    Např. zde:

    https://www.koloshop.cz/stahovaky,-naradi...

    Měly by vystačit jakékoliv úzké kleště...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2022
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

           

      ....nebo velké kombinačky a stisk přes rohy spojky volného řetězu..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2022
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

             

        Přesně jak píšeš. Volného řetězu. Ideálně shozený a u té spojky složený do čtverečku. Jdou použít i sikovky. Co jsem se v poslední době naupravoval délky řetězu. Mimochodem,všimli jste si,že u některých spojek píší,že jsou opakovaně použitelné u jiných ne? Chápu,že po ujetí několika tisíc km by se měla dát s novým řetězem i nová spojka,ale pokud cyklista potřebuje na řetězu něco upravit po 100km? Osobně jsem tu svoji spojku měl rozepnutou asi 4x a stále s ní žádné problémy nemám. Stále drží.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2022
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

               

          A víš že existuje spojka, kerou složíš a rozložíš prstama?
          Ono to spolu souvisí. Spojka odchází jednak opotřebením čepů, jako každý jiný článek řetězu (proto by se měla měnit s řetězem a nepřehazovat z vyběhanýho na novej) a druhak odchází ten zacvakávací zoubek, kterej spojku drží zavřenou (a proto jí nemůžeš každej den rozpojit 6x).
          Z hlediska výrobce je samozřejmě ideální, abys jí spojil jen jednou a pak vyměnil, co si budem... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2022
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

                 

            Já samozřejmě nemyslel 6x za den,ale třeba 6x za dobu života té spojky. Než se upraví třeba ta správná délka řetězu. Pak už ji nechat do výměny řetězu být. Jistě budou spojky kvalitnější a spojky méně kvalitní,ale více než jedno sepnutí by snad mohly vydržet všechny,nebo ne?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.05.2022
            Autor: DAVID7001
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

                   

              Jednou jsem si zkusmo koupil tři spojky (tuším, že a' 60 Kč). Cestou z Křižan na Výpřež jsem musel dvě použít, asi nějakej aušus. A to jsem zdaleka nenadupal 800 W, jenom lehce řadil na kašpárkovi. Vrátil jsem se k nedostižný nýtovačce, když se to s ní umí, je to sranda.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.05.2022
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

                     

                Já vloni na Babetě vyměnil řetěz,spojil ho spojkou a od té doby o něm nevím. Už to bude pomalu 2000km,takže na další výměnu. To je asi ideální stav. Na nové hračce jsem musel řetěz několikrát upravovat,spojku spojovat a rozpojovat,navíc je tam ještě středový motor,který za ten řetěz tahá,ale spojka drží také. Pro jistotu s sebou ale vozím nýtovačku a kousek řetězu,kdybych musel něco upravovat cestou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.05.2022
                Autor: DAVID7001
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

                     

                Asi každý jsme zažili to, že ani drahý komponent není zárukou kvality.
                Vozím spojky, nicméně i nýtovačku, protože obvykle musíš z přetrženého řetězu odstranit "zbytky".
                Dokonce vozím i náhradní články.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.05.2022
                Autor: vysočina
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

                       

                  Nic proti tomu, vozím to taky, tohle byl experiment.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.05.2022
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

           

      Nejde jen o rozepnutí, ale také zase o sepnutí spojky a to bez té specielně upravené koncovky kleští neuděláš.
      Devítková řetěz jde rozepnout a sepnout rukou bez nářadí, ale už ne desítkový nebo dokonce dvanáctkový řetěz, tam se bez těch specielních kleští nechytáš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

             

        Desítkový řetěz běžně rozpojuju sikovkama. Rychlospojka zatím nijak neutrpěla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2022
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nytovac-rozpojeni rychlospojky

               

          A dokonale sepnout to jde záběrem za řetěz,protočením pedálů.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2022
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024