reklama

Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

Který kousek naší země dnes poznám?
Pramen Kocáby - Stará Huť - Praha
Od pramene Kocáby přes lesy východně od Dobříše, a dále na jižní okraj Prahy. To je plán tohoto výletu na konci dubna 2022.
Kde pramení Kocába
V pátek do pozdního večera řeším pracovní úkoly, rovněž i v sobotu brzy ráno. A tak…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.04.2022
  • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

         

    Pekný výlet !!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2022
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

           

      Pekne vypraveni :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

             

        Grafoman děkuje za pochvalu. Nebyl jsem si jistý, zda to bez nabubřelé povýšené arogance bude mít šťávu ;-)

        Všimla sis prosím, že ve větě "Tento více, než desetikilometrový rychlý úsek..." jsem vynechal slova "pro Radku: 10seti km úsek"? Vymyslel a hýčkal jsem si tento obrat skoro dva měsíce, domnívaje se, jak je ukrutně vtipný a těše se, jak jej vrazím do vyprávění o cestě z Příbrami.
        Ale neudělal jsem to. Páč holce do hlavy nevidíš, a ještě by mi mohlo být líto, že Ti je líto, že do Tebe ryji, když Ti nebylo líto jít mi vyfotit ten Jáchymovský dům, což by mi bylo líto ty fotky nemít; a ještě je mi líto platit mýto; čili končím blábol a jdu vařit oběd, aby mi nebylo líto, že jsem hladový, takže bych nemohl věřit nikomu sytému, a to by mi bylo líto.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

               

          V té inkriminované větě bych tedy raději vypustila nadbytečnou čárku.
          Jinak pěkný výlet.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2022
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

                 

            Ono je na Nakole obecně lepší neřešit pravopis a zaměřit se na obsah sdělení. Pokaždé mě něco flákne do oka. Většinou se udržím a přejdu to :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2022
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

                   

              Blog je moc hezkej. Kocábu mám ráda a často tam jezdím.
              Jen mě zaujalo to zdlouhavé a zbytečné probírání jedné jediné věty. Tak jsem prostě napsala, kde jsem já osobně v té větě našla chybu:-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.04.2022
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

               

          Upřesnění místopisu:
          Mayrovka a přilehlá věznice sídlí ve Vinařicích ("Vinárna"), ty ovšem nejsou součástí mého rodného města (byť je to blízko) ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2022
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

               

          Šťávu to má... Hltala jsem to víc jak obědovou polévku a s prstem v mapě jsem hledala, kudy si to tak asi jel.
          U toho "desetikilometrového" úseku jsem náhodou s povděkem kvitovala, že jsi ten text neprznil žádnou zkomoleninou, která by čtenáře jen zbytečně vytrhla z děje.
          Mě spíš rozhorlilo hned na začátku, když jsem se nemohla chytnout jak si se to motal mezi pramenem Kocáby, modrou značkou a odborným učilištěm :o)))

          A skláním poklonu před částí, kde se zmiňuješ o Karlovi a Olze. Moc pěkně napsané. Už dlouho se do těchto míst chci podívat, ale nějak mi ten cíl pořád nešel zpracovat. Teď si mi ale vnuknul inspiraci :o)))

          A co mě zaujalo asi nejvíc, to jsou najeté km. Jeden si řekne Příbram - taková dálka a ve finále to až takové drama není.

          Ale už dost, abych tě zase nepřechválila :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vez mě dál, Esko má 03 – Kudy chodil pan Karel s paní Olgou

         

    Moc pěkný výlet :) Ta možnost vzít skládačku do autobusu je super, tuhle možnost se starokolem nemám, s ním mám problém čas od času i s vlakem, protože s rozměry klasického cesťáku páni konstruktoři závěsů na kola nepočítali :(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024