reklama

přeskakující řetěz

ahoj, mám staré krosové kolo, osmi převod, řetěz nový ale totálně preskakuje a střílí, jaký je váš názor, dovézt do servisu pouze zadní kolo a vyměnit kazetu za pár stovek? bylo by pro mě to nejjednodušší vzít jen zadní kolo s kazetou než tam vozit celé kolo. Ale co když bude potřeba vyměnit i jak je ten převodník?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.04.2022
Autor: duklak
  • Re: přeskakující řetěz

         

    Nevim jestli to není fotkou, ale ty zuby vypadají vytahaně. Pokud jsi dal novej řetěz na vyběhanou kazetu a střílí to, vyměň kazetu než doděláš řetěz znova (nový řetěz a orvané kazetě odchází mnohem rychleji), pro převodník platí totéž, ačkoliv ten by mohl vydržet trochu víc.
    Do servisu bych to vezl asi jako celek, aby to mohli jako celek vyřešit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přeskakující řetěz

         

    Je čas, po třiceti letech, vyměnit kazetu. Na servis se vykašli, vyměníš to sám. Bič nekupuj, přetrhne se, kup v Decatlonu ten jejich těžký ocelový sersam.
    https://www.decathlon.cz/p/bic-na-kazety...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2022
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přeskakující řetěz

           

      borci dekuji za rady, nechám to na servis, prvně zkusím tam dát jen to zadní kolo aby vyměnily kazetu a když to nepomůže tak tam dám celé kolo

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2022
      Autor: duklak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přeskakující řetěz

             

        Pokud nejsi zkušený, budeš mít peklo se seřízením přehazovačky, nepojede to automaticky jako za mlada, zvaž finance nechat tam kolo a připlatit za seřízení.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2022
        Autor: Rob144
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přeskakující řetěz

               

          Jaký zas peklo?
          Tak najde vhodnou větev v blízkém parku či lesíku, či pověsí kolo za sedlo na klepadlo tak, aby je nemusel obracet vzhůru nohamami a aby bylo zadní kokoloko volně nad zemí. A pak už jen točí klikami a kroutí stavěcím šroubkem na lanovodu u přehazky tak dlouho, až přehazka bezvadně chodí na všech pastorcích. Jako bonus si nastaví dorazy tak, aby přehazka netrhala výplet a aby řetěz nepadal mezi nejmenší pastorek a zadní vidlici.
          Přece.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: přeskakující řetěz

                 

            Jak jsem napsal - je to peklo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.04.2022
            Autor: Rob144
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přeskakující řetěz

             

        duklak:
        Jojo. Potom dej zprávu, jak to ti mechanici dělaly, co Ti řekly, jak se k tomu postavily, co vyměnily a co za to chtěly. Ti mechanycy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2022
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přeskakující řetěz

           

      Ty dohážeš rukou přetrhnout řetěz na biči? Nechvástáš se trochu? :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: přeskakující řetěz

             

        Ani náhodou. Mám to na fotkách, jsem teď na cestě, takže až budu někdy v klidu, tak ti to ukážu. Přetrhl jsem ho dvakrát, podruhé jsem ho zafiksoval binderkou, ta vydržela, řetěz prasknul. Jsem Bivoj.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2022
        Autor: Rob144
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přeskakující řetěz

               

          Nejen Bivoj, ale i něco jiného :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přeskakující řetěz

               

          Přetrhnout řetěz nedokázal ani Franta Kocórek. :-) Když jsem ještě odebíral Velo, byl tam článek na tohle téma. K přetržení cyklořetězu je třeba síla přesilná, člověkem nevyvinutelná. Ale když to říkáš...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2022
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přeskakující řetěz

                 

            v tom případě nejsem člověk.. řetěz jsem také již přetrhnul, několikrát, při jízdě do kopce prosím :)
            A neroznejtoval, fakt přerval bočnici článku. Od tý doby si laciný řetězy nekupuju.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: přeskakující řetěz

                   

              byla série řetězů kde byly buď překalené články nebo špatná tolerance díry pro čep.
              Praskliny se rozbíhaly od čepu.

              (ale stejně se nejvíc projevuje špatné snýtování)

              ilustrační foto na bike foru:
              https://www.bike-forum.cz/static/images...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2022
              Autor: cibi
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: přeskakující řetěz

                     

                Samozřejmě, výrobní vady jsou něco jinýho. Ten článek se týkal řetězů bezvadnejch a je starej snad deset let.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.05.2022
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: přeskakující řetěz

                   

              V mém případě jsem prostě "vycvrnknul nýt", ale to nemění nic na tom, že výsledek byl stejný.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2022
              Autor: Rob144
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přeskakující řetěz

                 

            Na BF byly k vidění řetězy s popraskanými bočnicemi, někdy se ten materiál prostě nepovede. Nebo řazení v záběru a nepovedené nýtování, já takhle kdysi přetrhl řetěz na Favoritu. Samozřejmě přetrhnout řetěz tak jak je fabriky prostým přímým tahem bude vyžadovat sílu člověkem nevyvinutelnou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2022
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přeskakující řetěz

                 

            Přetrhne se jedině blbě a hodně křivě snejtovaný, jinak ne.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přeskakující řetěz

             

        Tak to se povedlo aji mně. Asi to moc pevné není, npřetrhne se řetěz, ale urve se to z toho držátka. Nakonec jsem to fixovala starým řetězem uchyceným do svěráku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2022
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: přeskakující řetěz

         

    Dobrý den, už se mi to staloa na dvou starých kolech a když už nepomohla výměna řetězu, tak byly sjeté zuby na převodníku a taky kolečko v zadu. Měnili jsme to zrovna před rokem na cca 8 let starém kole. Jako prevence slouží za čas vyměnit řetěz a občas ho umýt, což vám v tuto chvíli už asi nepomůže, to jen pro upřesnění.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přeskakující řetěz

         

    Asi bude KO řetěz - ten to odnese první, pokud se včas neměří a nemění při protažení, tak zničí i kazetu popř. převodník. Takže rada - vemte do servisu celé kolo, může to být na výměnu celého pohonu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2022
    Autor: xcom
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: přeskakující řetěz

           

      Píše "řetěz nový"...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přeskakující řetěz

             

        Sorry přehlédl jsem, pak to vypadá na vymačkanou kazetu. Ano pak stačí servisu dát je to zadní kolo, ale mrknul bych i na převodník, zda zuby taky najsou vymačkané.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2022
        Autor: xcom
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přeskakující řetěz

         

    Zdravím jezdce zábradlí.
    Kdysi dávno, když jsem na Favoritovi z roku 1969 každé ráno závodil, abych byl včas v práci, nebyly kvalitní řetězy běžně dostupné.
    Měl jsem 2 pětikolečka, nové a staré, a ty jsem včas střídal. Celková životnost řetězu byla asi 300 km a fungovalo to bez přeskakování.
    Nyní už tam mám kazetu, kvalitní řetězy jsou dostupné a respektuji magické číslo 132,8 mm. Jak je tam víc, musí řetěz z baráku.
    Od roku 2010 jsem lehojezdec a už tam mám pátou soupravu (2,5 řetězu). Tu jsem dával letos a jde to jak hodinky bez jakéholiv seřizování.
    Musím přiznat, že nejezdím v blátě ani v terénu. Tam to asi bude dražší ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2022
    Autor: madmax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přeskakující řetěz

           

      Fakt jenom 300? Nebylo to spíš 3000?

      Jeden řetěz jsem po 300 km vyhodil, byl to nějaký 1/8" YBN nejnižší kategorie za půl ceny běžného řetězu. ČZ potom ve stejných podmínkách vydržel několik tisíc. Ale to bylo řádově před deseti lety. "Kdysi dávno" byla doba, kdy jsem ještě nevěděl, že by se řetěz vůbec někdy měl měnit, a jezdilo to i tak :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2022
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přeskakující řetěz

             

        Ahoj, tak to mě asi podvádějí. Poslední dva řetězy měly 132,9mm po:
        KMC Z8S .. 3 417km, ConneX .. 2 188km. Vždy chci to nejlepš, co mají (Kola Kolda v Pardubicích).
        Letos jsem nasadil SRAM PC 850. Uvidíme.
        Na tom Favoritovi to tenkrát (od 1975) určitě nešlo přes 500km.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2022
        Autor: madmax
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024