reklama

Jak přitvrdit vidlici

Dobrý den, mám na kole rst gilu a na mých 95kg téměř nepruží, ponor asi 80%. Dal jsem do pružiny kus gumy na způsob elastomeru a ponor tak 45%.Trochu se mi zdá, že i méně přuzí, jak se asi zkrátil chod. Máte někdo zkušenosti z pružinovou vidlicí při větší váze. Ideální by byla nejspíše vzduchová.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.04.2022
  • Re: Jak přitvrdit vidlici

         

    Tvrdost pružinových vidlic se šteluje výměnou pružin. Dělají se podle váhy jezdce. Ta Tvoje Gila je nějaký současný model? Do nějakého starého nevím jestli se dá ještě sehnat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2022
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak přitvrdit vidlici

           

      Kellys salamander 2008, právě, že už tam nejtvrdší pružinu mám. Toto docela pomohlo, nefunguje ideálně, ale před tím vůbec.Bylo to jak na pevné. Rst dělá ještě jednu tvrdší, sice do jiné vidlice, ale rozměrově by tam šla, plus elastomer.Včera jsem mohl i vidlici zamknout za jízdy, četl jsem, že by se neměla zamykat v ponoru, tak jsem zastavovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak přitvrdit vidlici

         

    Když jsem si stavěl lehokolo, řešil jsem stejný problém. Vpředu 20" kolo s obyčejnou pružinovkou. Demontoval jsem jednu pružinu, dojel za klukama do cykloservisu a tam sehnal dvě tvrdší pružiny. Po výměně to už bylo použitelné. Vzduchová vidlice byla na mě tenkrát drahá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2022
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 17.04.2022
    • Re: Jak přitvrdit vidlici

           

      Toto také provizorně zafungovalo.Od září jsem zhubl 20 kg a chci ještě 5,tak třeba taky. Tady jse vidět jak ty výrobci myslí asi jen na hubené. Je tam nejtvrdší pružina a nestačí na 95 kg, přitom měřím 194cm.Co když někdo váží 120,to nemůže jezdit na kole. Pro mě je stejně nejdůležitější příroda. Toulat se po lese.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak přitvrdit vidlici

             

        Někdo kdo váží 120kg (já) používá vzduchovou vidlici. Holt mi sportuchtiví a s těžkými kostmi si musíme dopřát dražší materiál, ne aby jsme "machrovali", že na to máme, ale proto že funguje i vyšší váhou. Prostě bejt těžkej něco stojí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2022
        Autor: xcom
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak přitvrdit vidlici

               

          Hezká reakce, pružinovky mají omezení, ikdyž pružina vhodná nad 100kg jistě udělat jde, ale většinou se asi nedělají. No trochu vám tu vzduchovky závidím, třeba si ji někdy taky koupím.V létě jsem ještě vážil 115kg, teď 95kg a stejně pomohl až provizorní elastomer. Teď vidlice alespoň nějak funguje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak přitvrdit vidlici

                 

            XCR Air stojí 3,5 tis., Raidon 4,5-5 tis., skladem. To jsou dneska drobné, stačí objednat, zaříznout krk a namontovat na kolo, do týdne můžeš jezdit na vzduchové vidlici.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2022
            Autor: xtonda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak přitvrdit vidlici

                   

              Já vím, nejvíce se mi líbí raidon. Našel jsem možná poslední obchod kde ho mají ještě na véčka. Nejsem zrovna v situaci, kdy si to můžu dovolit. Jsem rád, že jsem si mohl koupit kolo z bazaru za 5000.Pouzivam ho I jako dopravní prostředek do města, tak se starší kolo hodí. Teď jsem dal do pružiny ještě jinou gumu a výsledek? Ponor na rovině 2 až 2,5cm,před tím asi 7 až 8cm,akorát tratila citlivost.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2022
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak přitvrdit vidlici

                     

                Tak jsemj ještě podle ra Z BF dal pod pružinu gumovou podložku a zafungovalo to skvěle. Jediné co mě trochu mrzí je, že se tím dost zkrátil zdvih. Rád bych tužší chod po celý zdvich, ale to u pružiny možná nedosáhnou. Pokud někdo rozumí tomu jak to tam fyzikálně funguje, budu rád.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.04.2022
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak přitvrdit vidlici

                       

                  Omlouvám se za chyby, zbrkle jsem to odeslal. Ještě jsem chtěl dopsat, že tou podložkou jsem zvýšil přepětí a, že kdybych měl peníze, tek si koupil vzduchovou a toto bych nedělal.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.04.2022
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024