reklama

Nosič na 2 kola aktuálně

Prosím o radu, chtěla bych si pořídit nosič na 2 kola na tažné zařízení, prioritou je to, že ho budu používat hodně často, a nandávat sama, takže něco jednoduchého, lehkého, funkčního, za kvalitu zaplatím, ale samozřejmě když nebude drahý, bude to plus. Prosím o konkrétní tipy z aktuálního výběru, děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2022
Autor: bondi007
  • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

         

    Já když jsem sháněl nosič, měl jsem jako číslo jedna tenhle
    https://www.neumax.cz/zadni-nosic-jizdnich-kol...

    Akorát nebyl v tu dobu k sehnání, takže jsem musel koupit Thule, který je o něco větší a těžší než by se mi hodilo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

           

      Děkuji, vypadá opravdu dobře, ta cena teda poněkud vyšší.. A jestli se mohu zeptat s Thule spokojenost? A konkrétně máte jaký?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2022
      Autor: bondi007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

             

        S Thule spokojenost. Před pár lety jsem byl na kolech s nějakou partou německých důchodců. A když jsem se jich ptal, jaký nosič je nejlepší (měli na autech různé) shodně odpovídali Thule i když je hnusně drahý.

        https://www.alza.cz/auto/thule-easyfold-xt-pro...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2022
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

             

        Chci potvrdit, co píše petrp. Mám stejný nosič Thule, dokonce jsem koupil dva. Díky tomu, že je sklápěcí se velmi jednoduše nasazuje, ale lehký není - ani být nemůže. Nosič musí na kouli držet sám sebe a ještě dvě kola, snášet pohupování auta a občas velkou díru na silnici - a je to celkem velká páka. Tady musí být hodně pevného materiálu a tak nosič lehký být z principu nemůže.
        Je ale výborný po všech stránkách a pokud ti nevadí trochu vyšší cena, rozhodně bych koupil tento. Vyplatí se.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2022
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

               

          Děkuji za reakci, nemyslela jsem že by měl být nosič extra lehký, ale pokud si můžu vybrat se lomcovat s 14 kg nebo 22 kg tak prostě radši lehký, samozřejmě ne na úkor bezpečnosti atd :-) každopádně díky za tip

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2022
          Autor: bondi007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

                 

            Lehké jsou neskládací, ale tomu bych se vyhnul, složení má své výhody, jde uložit do kufru a na přenášení a skladování je taky vhodnější. Teď z rozšířením kolománie je i v nosičích slušný výběr, Thule je dobré ale jsou i jiné https://www.google.cz/search?q=nosi%C4%8D+kol...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.04.2022
            Autor: miro5
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

         

    Vemte Thule a budete max. spokojená. Já u něj nakonec taky skončil. Cena sice není nejnižší, ale za kvalitu se platí. V akci se dá sehnat i za celkem rozumnou cenu. Jen bacha vemte model, který jde schovat do kufru, protože nechat jej volně na kouli se nemusí vyplatit, je to holt horké zboží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2022
    Autor: xcom
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

           

      ...Thule jde ke kouli po nasazení uzamknout, takže problém krádeže nehrozí ani u "neskládacího"! :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

             

        Úsměvné...
        Asi by ses divil, jak lze odemknout "thulácké" zámky (tedy pro toho, kdo to umí). Pře pár rokama to ukazovali v televizi.
        Takže za mě (máme thulácký na 4 kola): prázdný nosič sundat a do auta.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2022
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

               

          To je asi jediné, co mi na Thule vadí. Klíčky jsou takové plechové výlisky... Fakt jedině sundat, složit a do kufru.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2022
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

                 

            A není možné to celé pořádně zajistit jiným funkčním zámkem? Já myslím, že by to mělo jít docela snadno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2022
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

                   

              Určitě by šlo zajistit páku proti zvednutí. Vyrobil bych "U" z kvalitní oceli plus kvalitní zámek. Ale asi by to nedávalo smysl. Nosič je navržený pro bezpečnou přepravu kol, ale není myšlený jako dokonalá ochrana proti krádeži kol nebo samotného nosiče. Mechanismus, který drží kolo je z plastu, aby se nepoškodil lak kola. Stačí malá pilka a za 30 sekund je hotovo. Když někam přijedu, je prostě jednodušší nosič sundat z koule, složit a strčit do kufru. Nezabere to ani minutu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2022
              Autor: ckp13
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

               

          ...ani ne- ty zámky jsou opravdu jen "pro oko", ale dá se upínací páka (uzamknutí) bezpečně pojistit v uzamčené poloze(pak jedině odnést i s koulí), vše se dá.... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

                 

            Tvá věta je větou tázací nebo oznamovací? Pokud oznamovací, mohl bys to popsat? Rád bych to zamknutí upínací páky zlepšil. Ne vždy mohu dát nosič do kufru.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2022
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

                   

              Bastlu Vám nikdo nebrání - vyrobit nějaké odolnější zabezpečení určitě půjde, ale osobně bych do toho nešel. Nedobytný nosič asi na trhu nebude :(

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.04.2022
              Autor: xcom
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na 2 kola aktuálně

         

    Co znamená hodně často? Lehké kolo nasazované několikrát týdně ( = menší vzdálenosti) je nejlépe dát na střechu a nosiče nesundávat. Nasazení kola do tohoto nosiče zabere fakt chviličku (používám je).
    https://www.thule.com/cs-cz/bike-rack/roof-bike...
    Dá se předělat, aby i když jsou obě kola ve směru jízdy tak utahovací kolečko bylo „ven“ z auta.
    Nefunguje na důchodcovská kola s „U“ rámem pro snadné nastupování.

    Na víkendy nebo na těžká e-kola již pořídit nosič na kouli. Mám Thule pro 3 kola, neskládací a mohu jen chválit. Tedy ona se ta trubka dá sklopit a po sklopení zadních sedadel to do prázdného kufru auta dám. Tady bych souhlasil a zaměřil se na hmotnost !!!. Tak kde jej budu skladovat, zda se tam vleze nesložený – proč skládat když je místa dost a příští týden jedu zase.

    Thule je víc známý, ale Neumax je dobrá značka (volba). To video jsem nedokoukal do konce, ale takticky neukázali zapojování el.konektoru což považuji (po hmotnosti) za největší opruz.

    Zámky jsou obecný problém napříč značkami (Neumax jsem neviděl), stačí kouknout na originální Škodovácký příčník. Na příčníku bych taky nešetřil, měl jsem hliníkový, pěkný, podobný tomu co mají v Lidlu a při dvou kolech se při jízdě „prohýbal“ (vlnil nebo jak to nazvat).

    Pro zichr bych před koupí zkontroloval max.povolenou rychlost. Nemyslím si, že by u značek výše byla nižší jak 130 a jak často jede člověk po německých dálnicích.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2022
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024