reklama

burley Travoy a nebo Choco xc

Ahoj, dlouho jsem se tu neukázal, pardon.
Potřeboval bych radu.
Má někdo zkušenosti d cyklopřívěsem od Burley? Konkrétně Travoy a Choco xc

Zajímají mne plusy a mínusy obou.
Díky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.04.2022
Autor: Jurimír
  • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

         

    Mám Travoy, původní model. Dobrý. Štvou mě na něm dvě věci - taška, a obecně cokoliv, co nemá pevný tvar, leze do kol. Tohle v současné verzi opravili, je tam zástěrka.

    Druhá věc je sklápěcí mechanismus nožičky, na které to stojí ve svislé poloze. Tam nevím, jestli to opravili...asi jo, protože místo nožičky je tam výklopný Učko...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2022
    Autor: Radler
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

           

      Jo, jeden nedostatek, spíš vlastnost - ten vozík, celkem logicky, cloní zadní světlo na kole. Vyřešeno blikačkou-blechou namotanou na madle...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2022
      Autor: Radler
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

           

      díky.
      Takže jsi spokojený a jezdí se s ním dobře?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2022
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

             

        OT - jestli to není tajné - kam se chystáš, že sháníš vozík?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2022
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

               

          já ti ještě nevím Radu. ALe nic zvláštního. Jen mi přijde fajn a já kolo s brašnama do vlaku už nezvednu kvůli přeražený páteři a všechno sundavat neb po cestě člověk na ty brašny tak různě navěsí gumicukama haldu věcí, to je voser.

          Vozík, který se dá tahle snadno zaháknout a vyháknout a vozit jako nákupní taška mi přijde jako fajn nápad. Ohýbat se je problém, no.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2022
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

                 

            Jo tak tohle znam. Kolo je cim dal tezsi...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.04.2022
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

                 

            Podívej se/dej řeč s bi-cyklistou. Má upraveného "číňánka", jezdí s ním po Balkáně a je s ním na výsost spokojený.
            Oproti tebou uvedeným přívěsným vozíkům je jeho vozík "za hubičku" ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.04.2022
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

               

          Ale jeden z nápadů je jet vlakem na polská sraz lehokol u Mazurských jezer a domů to pak dát po ose.
          Ale fakt nevím.
          Taky přemýšlím o cestě na západ a kouknout se na Světlušku s Alvapinkou v Luxu...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2022
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

                 

            Pekna idea. Kazdopadne stastnou cestu at bude kamkoli :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.04.2022
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

             

        Jo. Ale upozorňuju, že to nemám na cykloturistiku, ale hlavně na tahání věcí na zahradu, do ekodvora, větší nákupy a tak. Aj štafle už vezl. A 32" monitor. A primárně bývá zapřáhnutej za elektrokolem...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2022
        Autor: Radler
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

               

          Má Travoy v kolech valivá nebo kluzná ložiska?
          LIDL prodával (prodává?) stejný vozík, ovšem "no name" za cca 800,- a ten měl jen kolečka nasazená na osce + zajištěná proti vypadnutí.
          Dík za info!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2022
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

                 

            Je tam cosi zapouzdřeného...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.04.2022
            Autor: Radler
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

                 

            Nahraditelná kolečka jsou jedna věc, ale udávaná nosnost byla nějaká v kilech, asi dobře věděli, proč tak málo. Tak by to asi chodilo do krutu často.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.04.2022
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

         

    Z uvedených možností bych volil Choco xc.
    Travoy vypadá spíš na dovezení nákupu ze samošky než cykloturistiku, pokud v nějaký rychlosti chytíš šutr/díru pod jedno kolo, vzhledem k tomu kde je to přidělaný ke kolu, půjde pravděpodobně do vývrtky rozsypávaje okolo veškerý náklad.

    Přívěs mám nějakého neznámého výrobce, leč poměrně klasické konstrukce (dvoukolák uchycený ze strany ke středu zadního kola) a chová se to poměrně civilizovaně. Jen díky té přípojné hokejce to občas chytá při silovém šlapání do kopce rezonanci a pruží to jak na gumě, což je dost nepříjemný. I to by měla být výhoda XC - oboustranně přichycený, kolo, náklad, přípojný bod všechno v přímce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2022
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

           

      jo, právě proto se ptám na zkušenosti někoho, kdo to má.
      Je to rychle odepnuté a netřeba se ohýbat (to je u mne problém - následky dopravní nehody)

      nákladní vozík klasické konstrukce mám dlouhé roky, ale požil jsem ho jen párkrát. Strašně blbě se mi s ním jezdí. Pořád strká kolo do strany.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2022
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

             

        Aha, to jsem přehlíd, tak sorry...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2022
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: burley Travoy a nebo Choco xc

             

        ...myslím, že upnutí pod sedlem(tedy výš než je náboj kola) bude v zatáčkách "strkat kolo do strany" jistě víc než při upnutí za náboj. Upnutí Burley jednokolky je podobné mému, ale vzpřímeně se to nedá. Jinak je to jednoduchá plošina s nepromok brašnou za dost peněz- podobnou službu mi již leta dělá upravený "číňánek" pořízený tehdy za cenu do 2000Kč. Kolo je bez nákladu, vozík jednokolka nasazený a zajištěný do minuty, přepravu vlakem absolvoval mnohokrát, v něm jsou dvě klasické brašny(místo původní) pro lepší balení a přehled+ pvc krabice s víkem(10litrů) proti dešti na potraviny, vařič ap. Nevezl nad 20kg(z max.30kg), jede se s tím fajn, kolo nikam netlačí, prázdný s brašnami 6kg. Závěs by se dal upravit i pod sedlo- tam by však už asi "tlačil" v zatáčkách... Jestli chceš, mohu nafotit a poslat na mail....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024