reklama

Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri jizde

Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri jizde pouzivam vysoke prevody a tim padem vynalozim mnoho sil na rozjed a tak. Ostatni cykliste vetsinou slapou o 106 a ja udelam pri stejne rychlosti mnohem min \"slapu\":) . No ale to by tak nevadilo, ale uz jsem zrusil tri stredove osy pedalu, a nedavno sjem zlomil stredovy sroub v naboji u zadniho kola. Asi ma hodne silne nohy no. Mne osobne ten styl jizdy neunavuje ale asi bych ho mel zmenit. Myslite ze je vyhodnejsi slapat rychleji na nizsim prevodu a nebo pomaleji na vysokych prevodech?

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (venca)
  • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri jizde

         

    Kadence slapani je silne individualni, ale zas nejake extremni rozdily se tak bezne nekonaji. Pri takovem turistictejsim stylu jizdy a ne v terenu, kdy nepotrebujes razantneji zrychlovat a vubec reagovat slapanim na okolni podminky, ani opravdu tezky prevod asi neni na obtiz. Treba jedna kamaradka taha takovou pilu, ze se az divim, ze vubec prekona mrtvy bod :), ale pritom dokazala vyjet temer cokoliv.
    Co je vyhodnejsi tezko rict. Nekdo je spis silovy typ a jiny zase svihovy, ale vic se asi jezdi vyssi kadence. A doporucuji to i 4 z 5 ortopedu :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri j

         

    Ja taky jezdim silove, radsi dru na nejtezsi prevod, nez abych snizil....
    Taky mi to funguje. Zkus spinningova kola, ty jsou delana na frekvenci, ve skole jsem nejake zkusil, ale po 38 minutach sem padl...
    Jinak jsme na to koukali v jednom kopci na kacaku a ja s kamosem sme jeli silou a jelo nam to stejne jak tem trenovanym na frekvenci, takze nevim...
    Kup si hodne silny osy, to musi nejak jit....

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri j

         

    Každému co vyhovuje. Mně vyhovuje spíš vyšší frekvence a nerad to dřu silou. Je ale fakt, že jsem pomalejší. Někde jsem četl, že Armstrong má úplně neuvěřitelně vysokou frekvenci šlapání, že všichni žasnou že to ušlape a jak mu to jezdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri j

           

      To, ze ses pomalejsi, asi nebude frekvenci, ne? :)
      Jinak Armstrong pry toci kolem 110/minutu, to neni az tak neuveritelne vysoka kadence.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri j

             

        U Lanceho šlo ale o kadenci při šlapání v Alpských kopcích....

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2006
        Autor: Biker65
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri j

         

    Mno, obecne plati, ze pokud chces nekam dojet, mela by byt frekvence slapani spise vyssi, ale vyse uvedene priklady dokazuji, ze pri turistickem pojeti jizdy bez vykonnostnich ambici zrejme neni nizsi kadence na zavadu. Ale. Ale zavodni cykliste treba na jare toci pouze lehke prevody s vysokou kadenci a to mnoho a mnoho kilometru. Lehci lide s mensi svalovou hmotou take toci vic. V kopci pak kadence vetsinou mirne klesa, dejme tomu, pokud jedes po rovine 100 ot./min. tak v kopci to muze klesnout na 75-80 (to je tak zhruba muj pripad pokud uz nejsem uplne mrtvej). Silnejsi lide, dejme tomu 110 kg+ urcite lepe pouziji kadenci nizsi, treba kolem tech 80 ot./min. po rovine. Ale at tak nebo onak, pokud nejsi Rambo, tak neni duvod aby doslo k zavadam, ktere popisujes, ten material by to mel snest v pohode. Zadni osa muze prasknout narazem pri jizde, pokud treba vazis hodne pres sto, ale urcite ji nezlomis tahem nohou. Podobne osa stredova nebo pedalu. Videl bych to na chybu materialu nebo pouziti. Zaverem: pokud ti to nebude delat problemy,vyssi frekvenci slapani rozhodne nic nepokazis, naopak. A kup si poradny material, jestli jsi tezsi vahova kategorie.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj mám takový problém, zjistil jsem ze pri jizde

         

    .

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (přihlas se na Tour de France)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024