reklama

Dámské horské kolo

Dobrý den
Poraďte mi prosím s výběrem dámského horského kola do 20 tisíc. Koukala jsem na author Vertigo ale to má 15,4 kg není to moc? Vůbec tomu nerozumím tak nevím na co mám koukat. Potrebuju na občasné vyjížďky les/park/silnice. Kolik je optimální váha kola a mate nějaké konkrétní kolo k doporučení? Moc děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.02.2022
Autor: Eva1199
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Je to hodně velká váha. Rozumné bude tak těch 12, max. 13 kg. Je, ale také pamatovat, že čím nižší váha kola tím je cena vyšší.
    Kolo téhle konstrukce (HT), pevné s odpruženou vidlicí je nejvhodnější pro to co potřebuješ.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Je to hodně, ale ceny šly nahoru a za dvacku to bude vždycky bída.

    Kolik měříš, vážíš?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2022
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Merim 173 a vážím 57 kg. Takže author Vertigo nedoporucujes? A je nějaké jiné kolo v této cenove relaci které bys doporučil?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2022
      Autor: Eva1199
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské horské kolo

             

        V téhle ceně bude hodně omezený výběr a pokud chceš nové kolo a ne už jeté, tak to budeš mít celkem snadné.
        Pokud se nechytáš jezdit na kole někde ve větších stoupáních a ne nijak dlouhé trasy a nechceš ani víc utratit, tak to kolo klidně vezmi. Pokud ti tedy bude vyhovovat až se na něm projedeš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dámské horské kolo

               

          Díky

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2022
          Autor: Eva1199
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámské horské kolo

                 

            Dělám intenzivně hobby cyklistiku už více než dvacet roků, střídám vícero kol, párkrát jsem už - co do počtu kilometrů - rovník objel, takže si troufám říct, že hobby cyklistice dost rozumím (je to zvláštní, ale profi cyklistika mě vůbec nezajímá).
            Podíval jsem na to Tvoje Vertigo - vůbec se toho neobávej, plně to splní to, co od toho očekáváš.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.03.2022
            Autor: Airline
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské horské kolo

             

        Vertigo je podle info na webu Authora v kategorii cross, na cross je to tuplem špatná váha.

        Osobně bych na novém kole chtěl vzduchovou vidlici, zvlášť pokud si lehčí váha, pružina dělaná na nějakých průměrných 70-80 kg nepůjde moc dobře seřídit a nebude pod tebou dobře fungovat, bude to jen zbytečná hmotnost navíc a bohužel v této ceně to bude všechno podobné.

        A taky bych chtěl aspoň 10r pohon/sadu Deore a přehazku se stabilizátorem řetězu.

        Si vysoká a tedy tvoje velikost se tolik neprodává, dá se koupit předloňský ročník se slevou
        https://www.ramala-silhavy.cz/author-traction...
        Případně ještě toto, 10r a vzduch to má, ale asi bude těžší
        https://www.blackcomb.cz/kolo-ghost-lanao...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2022
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Když se podíváš třeba na dámská kola od Autora
    https://cz.author.eu/damska
    a budeš sledovat ta levnější kola do 20 tisíc, co chceš, tak zjistíš, že váha podobných horských bicyklů stoupá s průměrem kol. Pokud chceš kolo lehčí, tak si nekupuj 29" kola, ale raději 27,5". 26" mají u Autora už jen jedno a to je už asi opuštěná koncepce, i když je ještě lehčí. Pokud jsi průměrného ženského vzrůstu, tak se ti menší průměr kol bude i lépe ovládat.
    Jinak rozdíl pánských a dámských kol je zejména v menších velikostech rámu. Ale i pánská kola se vyrábí malá. Potom některé ženy vyžadují velký slopping, případně i ženský tvar rámu. To je ovšem už na úkor pevnosti toho rámu. V době, kdy ženy nosí na kolo kalhoty není nutností nasedat na kolo přehozením nohy předem přes snížený rám. Takže pokud jsi sportovní typ a máš v pořádku kyčle, tak není racionální důvod pro pořízení tzv. ženského rámu. Můžeš stejně dobře jezdit na pánském rámu. Jiná otázka je sedlo. To je třeba vybrat měkčí a širší. Ale při zakoupení v kamenném obchodě ti sedlo na jakémkoliv kole rádi zamění za jiné, vhodnější.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Hehe. Bude to trochu mimo téma, ale nedá mi to.

      Docela dlouho jsem na webu Authora nebyl, tak jsem na to kliknul a chvíli prohlížel. Nejdřív ty dámský a pak jsem zabloudil na krosová kola. A šmankote, oni pořád dělají ty dva modely s karbonovým rámem!! Cenová hladina 51 - 56 tisíc... To je vážně ještě prodejný? To už snad dneska ne...
      :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2022
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Díky to druhy vypadá dobře a i je ještě pro mě cenově přijatelné

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2022
      Autor: Eva1199
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Potřebuješ "horské" kolo? Budeš s tím jezdit přímo terénem, nebo jen po více méně rovných cestách, i když třeba do kopce? Já jsem po čase přešla na normální silniční kola s horskýma převodama.Levnou odpruženou vidlici jsem s 55kg stejně nepropružila. Když se na kolo dají širší pláště, které to odtlumí, není s tím na běžných turistických cestách problém. Odpruženou vidlici jsem kvůli zbytečné váze zavrhla, s karbovovou pevnou vidlicí to má při stejném rámu a kolech o kilo a půl míň, to je v kopcích (spolu s horskýma převodama=převody do pomala) stokrát důležitjší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2022
    Autor: bara2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Tohle vypadá dost dobře:
    https://www.zbozi.cz/vyrobek/trek-marlin-6-29...
    Má 14,11 kg, ale do 20 000 Kč, 1x10, Deore.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2022
    Autor: Horscat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Zase dealer Treků.

      Tohle nebrat, pán se tě snaží natáhnout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2022
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dámské horské kolo

             

        S jízdními koly neobchoduji. Jakýpak dealer?
        Kolo není úplně dámské. Je z kategorie unisex. Takže i dámské.
        Natáhnout? Jak? Není-li vysvětlení, pak ... !

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2022
        Autor: Horscat
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dámské horské kolo

               

          Už sem ti to tu v podobných vláknech psal minimálně dvakrát, Trek je premiová značka, která umí špičková kola ve vysokých cenových relacích, ale levná kola u nich prostě nejsou výhodná.

          A ty, i když víš, že to je špatná rada, tak sem stejnou špatnou radu dáš znovu. Pokud nejsi prodejce Treku, tak seš prostě hajzl.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2022
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Dámské horské kolo

                 

            Důkazy?
            A jestli ti něco nedochází - seš zralej na ban, když ne na smazání účtu adminem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.03.2022
            Autor: Horscat
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Navrhne někdo něco lepšího? Jestli ano, v čem jsou rozdíly?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2022
      Autor: Horscat
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské horské kolo

             

        v barvě?!? :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2022
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Dámské horské kolo

         

    Zajdi si k dobře zásobenému cykloprodejci. Tam si vyber kolo nebo několik kol. Projeď se na nich, slušný cykloprodejce ti to umožní. Jedno si vyber. A nezapomeň, že i když si vybereš, pořád můžeš měnit sedlo, představec, kliky, pedály...
    Jako bys vybírala nové šaty.
    Chceš přeci, aby ti sedly a cítila ses v nich dobře po dlouhou dobu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2022
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Dámské horské kolo

           

      Dobrá rada. Taková žensky podaná, ale zcela v vystihující. Já bych ještě dodal, řekni tomu prodejci, co chceš a očekáváš. Dobrý prodejce je vycvičený v naslouchání a destilaci nezřetelných a špatně podanných přání. Prodejce ve velké firmě tě nechce podvést, chce ti vyhovět, poněvadž spokojený zákazník se vrátí, nebo ho doporučí druhým.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2022
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské horské kolo

             

        A já bych ještě dodala. Nech se změřit (včetně zadku, to myslím vážně) a nech si vybrat kolo na míru a podle tvých preferencí.
        Dvacet tisíc je možná pro nějakého závodníka málo, ale na dobré a příjemné a pohodové ježdění je to docela dost.
        Ozkoušej si své kolo, stojí to za to. Ostatně u kamenného prodejce budeš mít furt možnost to kolo vytunit a vyštelovat podle svých představ v době garanční prohlídky, kterou ti dobrý prodejce poskytne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2022
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024