reklama

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už nevím jak přesně zněla, ale správná odpověď byla Stříbro. A u toho si Šárka vzpomněla: "Já už vím. To bylo to blbý město, jak pršelo a tam nebyla v poledne otevřená ani jedna restaurace." Ach…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.01.2022
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

         

    Já občas přemýšlím, jak je v cyklocomputeru uložená vzdálenost. Čekal bych, že tam bude čítač otoček, ale když změním obvod kola, tak se již uložená vzdálenost nezmění.

    Obvod kola je v milimetrech, přece to nemůže počítat vzdálenost v milimetrech (2^32 mm = 4200 km, a přece v tom není počítač s 64bit čísly!). Že by to při změně obvodu přepočetlo a zaokrouhlilo na nový počet otoček?

    Teď jsem dokonce položil jeden dotaz do googlu a nic jsem nenašel.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2022
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

           

      Já bych myslel, že už uložená celková vzdálenost je "imunní" na jakékoliv pozdější nastavení čehokoliv- je už neupravitelná(krom vymazání či přičtení nové). Komp počítá otáčky a násobí je nastaveným obvodem kole- rostoucí vzdálenost pak převádí na m/km a ty se znázorňují/ukládají- aspoň tak se mi to jeví...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2022
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

           

      Určitě to počítá otáčky, co jiného?
      Nastaven obvod kola, například 205 cm, a při každé otáčce se prostě přičte těch 205 cm. Až to přesáhne deset metrů, tak se změní desetina na celkové ujeté vzdálenosti - což není vždycky přesně stejné, např.z nuly na 205, 410, 615, 820. 1025 = 5 otáček. Později budou jednou stačit otáčky jenom 4 na změnu desítky metrů.

      Při změně obvodu kola přepočítávat zpětně vzdálenost je nesmysl. Jak má tachometr vědět, že si jej třeba nepřendáváte na jiné kolo, proto budete ten obvod měnit. Nechápu smysl pozdějšího přepočítávání.
      A jinak si myslím, že v tachometru nějaký počítač určitě je, vždyť to má menu....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

         

    Jé to zase bylo hezké ráno! Dobře se mi to četlo.

    Já si na kole obvykle v duchu zpívám, ne vždy se rytmus písničky shoduje s rytmem šlapání, ale to člověku, který se ani po minimálně pěti tanečních kurzech nenaučil tancovat tolik nevadí. Moje žena se prý v nudných pasážích modlí, tak se Duch svatý nevznáší nad vodami, ale nad dvěma cyklisty. ;)

    Řeči s místními: Fascinovalo mě, když jsme jeli podél Sprévy do Berlína, jak na mnoha místech kde jsme zastavili, tak někdo přišel a vyprávěl nám jak on kde na kole zmokl. (Celý týden nám pršelo). Když jsme pak pokračovali od Berlína dál k moři, začalo být teplé léto a už s námi nikdo nemluvil.

    "Nejprve nechá doma Srdíčko, potom jednou i nás.", tak tohle mám za sebou a obě chvíle si přesně u našeho nejmladšího dítěte pamatuji.

    Co se týká nakupování, tady ve Výběžku je téměř v každé vesnici nějaký vietnamský obchod, takže jsme dost zmlsaní a očekáváme, že to tak bude všude. Když jsme letos putovali po Krušných horách, zachraňovali nás benzínky na hraničních přechodech. Takže občas jsme prostě měli k večeři sušenky, protože nic jiného jsme už nesehnali.

    V Chebu jsme si dali jednodenní pauzu, byla blbá předpověď, potřebovali jsme dobít telefony,... Netušil jsem, že sehnat ubytování, kde by člověk mohl zaparkovat kola bude problém. Nakonec jsme našli penzion Berlín, ne že bych mu chtěl dělat reklamu, ale byl prostě skvělý. Proč to zmiňuji, myslel jsem, že tím názvem chtějí majitelé vyjít vstříc německé klientele, fotky z Berlína na pokojích, skleněná přepážka na chodbě s vypískovanou Brandeburskou branou. Ale ono ne, majitelka mi vysvětlila, že pro ní je Berlín symbol pádu komunistického režimu, proto si to promítla do svého penzionu, aby si to připomínala. Už jsem potkal hodně lidí, co jsou rádi, že "šel rudoch od válu", ale takhle zhmotněle ještě ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

           

      Petře, děkuju.
      Já čekala, že po zveřejnění se roztrhne pytel s přiznáním toho, na co lidi v duchu myslí při jízdě a jaké hry hrají a kde nic tu nic. Ani na fejsbuku, nic. A tam už jsem to dávala dříve, kdy se ještě tolik nediskutovalo o covidu (i když možná jo). Jsi vlastně jediný, takže dvojnásobné díky. Písničky si také někdy zpívám, většinou ale při jízdě z kopce nebo po rovině s větrem v zádech.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

             

        Jako "dříve narozený" se při jízdě "zabavit něčím schválně" nesnažím- sleduju okolí, provoz za sebou, přemýšlím o běžných věcech ap. Nevím co je to na cestách(i krátkých vyjížďkách po okolí)nudit se. Na cestování mám rád pokoj, klídek a "vyčistit si hlavu"....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

               

          Přesně. Mluvíš mi z duše.
          Prostě si jen tak jet, kochat se okolím a myšlenky nechat plynout :o)))

          Jen v kopcích, když kolo tlačím do nekonečného krpálu, si tak nějak říkám, jestli to mám zapotřebí. Ale když pak jedu z toho kopce dolů, tak moc dobře vím, že mám :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.01.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

         

    Čtu všechna pokračování "Československa s dětmi" a je to vynikající, hodně sil do dalších cest! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2022
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

         

    Jak už je tradicí- zajímavé a poutavé čtení, neopomíjející i "pikantnosti" běžného života....
    Mně- jakožto "samotáři" na kole- takovéto příjemné "obtěžování" nehrozí- ne že by nechybělo...;-) No a k těm tradičním zavíracím pondělkům- nechápu výběr dne hned po víkendu, spíš by to bylo pochopitelné ve středu, když už to musí být celý den...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

           

      Ty pondělky, to je asi nějaká prastará tradice. Myslím, že i hodně hospod bývávalo v pondělí zavřených.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2022
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

           

      Mě to zase po víkendu přijde docela logické - po víkendu jsou všichni nacpaní, doma mají navařeno, ještě jsou tak nějak s myšlenkami u neděle, tak kdo by se hnal hned nakupovat.
      V minulosti bych to pak přičetla tomu, že se v pondělí obchodníci zásobili na týden - třeba takoví řezníci se svým "modrým pondělím".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

             

        Mně to logické připadá mimo sezónu, kdy se víceméně jede na víkendy a všední dny. Jenže o letních prázdninách, kdy je režim jiný a jsou běžnější turnusy třeba sobota-sobota mi pondělní zavíračka připadá nepochopitelná.
        Ale chápu, že lidi (zaměstnanci) jsou po víkendu unavení a chtějí také mít volno. Tak byl vybrán nějaký jeden den, asi nejbližší po víkendu, aby měli kompenzaci.
        Ad samé pondělní nákupy - tak třeba u nás doma je to po víkendu "vyžrané" :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2022
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

               

          V turisticky vytížených lokalitách mají otevřeno i v pondělí. V těch neturistických je ani léto nepřesvědčí. Naopak - v létě se ty neturistické lokality ještě více vylidní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.01.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

               

          ...něco mi říká, že památky(muzea, hrady, zámky, jeskyně ap) byly i v dobách mého dětství zavřeny kvůli úklidu po víkendu- tak to zůstalo nelogicky i po revoluci(nikomu to nevadí jako "komunistický přežitek/pozůstatek")... :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.01.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

                 

            S tou pondělí zavíračkou v turistické sezóně je to z mého pohledu fakt nesmysl. Svést to na nutnost odpočinku zaměstnanců se mi zdá divné, protože to by měli volno jen v to pondělí, navíc se to dá přece vyřešit najmutím brigádníků.
            Kolikrát jsem si v duchu říkala, že se zbytečně někde připravují o kšeft.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2022
            Autor: šíp
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

                   

              Pracují v sobotu a v neděli, kdy má běžný občan volno a v houfech jezdí po památkách a je ho všude plno.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2022
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

                     

                ...to máš pravdu, ale jistě by stálo za zamyšlení aspoň přes prázdniny použít brigádníky, nebo mít "úklidový den" např. ve středu(ale jednotně všude, aby to bylo známo)...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2022
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

                       

                  Zkusil si někdy shánět brigádníky, kteří jsou schopní obsluhovat v hospodě nebo ve stánku tak, aby to klapalo a aby nepodváděli?!?
                  Ono se řekne "natočit pivo nebo limču zvládne každý", ale ono nejde jen o tohle.
                  Jednak to musíš ustát celý den a hlavně je to o komunikaci se zákazníky, kteří nejsou vždy jen příjemní. Musíš být dostatečně rychlý a obratný, aby to odsejpalo a lidi ve frontě neremcali. A v neposlední řadě je to i o těch penězích.

                  Osobně bych takovou brigádu nevzala - to by byly pěkně vydřené peníze. A navíc žádný závratný balík nevyděláš.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2022
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 9.

         

    V dole Jeroným u krásenského vrchu jste se podívat nebyli?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2022
    Autor: Nest
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024