reklama

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky
Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině? Resp. i její pokračování o samotářích nejen ze Šumavy? Autor Aleš Palán několik let jezdil za lidmi, co se jim Šumava stala domovem. Vybral si lidi, kteří žijí déle než deset…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.01.2022
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

         

    Potvrzuje se zde, že čím déle člověk píše, tím se stále zlepšuje. Děkuji. Jeli jste zhruba mou loňskou trasu v protisměru. Čerchov je výživný, a hlavně si pak neužiješ sjezd dolů. Ještě nocleh z Klenčí pod Čerchovem z fotbalového hřiště s laskavým svolením správce, lepší než v hotelu (nebo nouzové ohrádky :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2022
    Autor: cykliska
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

           

      Kamarád to vzal vloni touto trasou: https://mapy.cz/s/lejojujafu
      Není to prý tolik prudký jako ta zelená panelovka. Jenže ty metry se stejně nastoupat musí.
      Každopádně na vrcholku prý už začali ty vojenský objekty bourat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

             

        Objekty jsou zbouraný od léta, zůstala jedna budova, která se bude upravovat. Foto z minulýho čtvrtka.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2022
        Autor: jaris
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

               

          Děkuju!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2022
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

         

    Co se týká karavanů, zrovna dneska jsem si přečetl o dalších dotacích na vybudování stání pro karavany.

    Za chvíli budeme my, co se plahočíme s bagáží na kolech bez elektromotoru a spíme ve stanu, exotický druh. :(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2022
    Autor: petrp
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

           

      Taky si říkám, proč jsou dneska všude ty oslavný články, jak si někdo vestavěl postel do auta a stal se z něho nomád - absolutně nechápu, co je na tom tak světobornýho jezdit po světě autem? Protože, co si budeme povídat, je to poholné, v dešti jsi v suchu, v zimě si přitopíš, v horku zapneš klimatizaci, všude jsi rychle a bez dřiny. Chápu, že to lidi chytne. Ale proč se to tolik podporuje? Asi proto, že to je byznys, nic jiného. To auto si draze koupíš, pak benzín nebo naftu... a svými statusy na fejsbuku nebo jinde vlastně dělají reklamu dalším a dalším.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2022
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

             

        v Polsku jsem v kempu slyšel takovou hezkou větu od sousedů z bydlíku. Na kole jezdí ti co nemají na to koupit si auto :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

               

          autem jezdí ti, co se nezmůžou na pohyb vlastní silou...
          (můj vlastní výrok někdy kolem 17 let)
          autem dnes najedu ročne tak do 20 000, na kole max nějaké ty stovky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2022
          Autor: cibi
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

             

        Plahočení s bagáží na kolech má své kouzlo, jsem tím taky posedlá. Ale kolikrát říkám, že bychom mohli jet taky jen autem bez kol a udělat nějaké túry v místech, kam to na kole nejde. O nějaká vymezená stání a kempy bych kvůli klidu a touze nocovat na pěkných místech též jako s kolem spíš nestála. V létě jsem měla možnost pocestovat s kolem spacím autem a líbilo se mi to, i z časových důvodů to bylo dobré.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2022
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

               

          To cestování obytňákem bezesporu svoje výhody má. Dost věcí člověk musí vynechat kvůli tomu, že nemůže jen tak někde nechat kolo s bagáží, na rozdíl od auta.

          Co se týká nemotorizované turistiky:
          Mě by, upřímně řečeno, postačilo, když už se u nás podporuje ta turistika, aby fungovala obdoba polského programu "Zanocuj w lesie".

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2022
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                 

            Já určitě nemám nic proti ježdění autem, taky nám stojí před domem, skoro denně jej používáme.
            Obytňák má taky svoje výhody, umím je pochopit. Jen nechápu to šílenství kolem toho, že někdo někam jede autem - auto je pro mne prostě jen dopravní prostředek, pohodlný nástroj dostat se z bodu A do bodu B, nebo do bodu C atd. Ale co je na tom takového, že se o tom musí natáčet dokumenty, psát knihy, články... Jo, možná v době Zikmunda a Hanzelky to mělo určité kouzlo, ale co je dneska na tom koupit si auto, sednout do něj a jet? Troufám si říci, že to umí každý. Ujet tisíc kilometrů za den umím taky, a unavená jsem z toho snad víc než ze 100 na kole.

            Např. teď jsem zklamaná z nový Ziburovy knihy - jako věděla jsem, že to bude o tom, že si koupil auto a jezdil po Čechách autem, ale přijde mi to prostě trochu málo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.01.2022
            Autor: Peggy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                   

              Mě se naopak oproti "Gruzii" líbila. Nechlastalo se tam. Alespoň ne zjevně. I když pokud někdo napíše, že ve Varnsdorfu mají pěkné náměstí, pak nejspíš musel před tím u Kocoura urazit pěknou řádku piv. :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.01.2022
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

           

      Ještě poznámka k tomu exotickému druhu. To už jsem já teď. Kdekdo jen sleduje, jestli mám motor a diví se. Tak nevím, jestli jsem dobrá, nebo stará. Asi obojí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2022
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

             

        My jsme si kdysi dávno, když jsme začínali s turistikou, zkusili na měsíc obytné auto půjčit, a zjistili jsme, že nám tento styl dovolené nevyhovuje. Postupně jsme se zbavili i auta, a přepravujeme se veřejnou dopravou či vlastními silami, vše má ovšem své pro a proti. Když jsme se minulý víkend vraceli ze Zimního táboření z Javorníků /ano, byl to ten víkend, co řádila vichřice/, tak díky popadaným stromům a poruše zabezpečovacího zařízení nám trasa 223 km po železnici zabrala téměř 9 hodin, přesto bychom neměnili, a k pořízení auta se již nevrátili. Zrovna tak to může mít nastavené jinak ten s bydlíkem, že mu to prostě vyhovuje, i když se mi taky příčí, jaká propagace se tomu věnuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2022
        Autor: šíp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

               

          Tak půjčené obytné auto, jo? Co já se o tobě ještě nedozvím :-))
          My auto používáme jako normální dopravní prostředek, ale nejsme z něj nějak extra poprdění, umíme jezdit i vlakem. Je to pro nás užitková věc, co nás odveze z bodu A do bodu B, Luděk absolutně není autíčkář, jako někteří chlapi bývají. Zjistili jsme ale, že když někam jedeme autem a cesta trvá déle než 1 den a musíme cestou někde přenocovat, tak ačkoliv s kolem nebo pěšky zásadně spáváme nadivoko v přírodě, s autem se "srát" do lesa nebo na louku nám je bytostně proti srsti.
          Jo, možná to vypadá romanticky, výhled na západ slunce, křesílka, víno - za tebou auto jako kráva, ale pro mě je to pořád jen blbý auto, smradlavý, nevidím na tom absolutně nic v souladu s přírodou. Co je to za soulad s přírodou, když začne pršet, já zmizím vevnitř, kde nefouká, mám tam sprchu, v horku zapnu klimošku, v zimě topení...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2022
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                 

            Jo, fakt. Představ si to.
            Na Sever jsme začali jezdit 2006, a tehdy jsme si karavan půjčili. Vůbec nám ale ten styl nevyhovoval, takže jsme si vyzkoušeli, že je to pro nás slepá cesta, a pak už jsme vyráželi veřejnou dopravou, a pohybovali se vlastními silami.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2022
            Autor: šíp
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                 

            My třeba jsme na tom tak, že manželka na kole jezdí každý den a ráda, ale jen do práce, takže pokud chceme cestovat spolu, přichází na řadu kompromisy.
            Jezdíme teď ke španělskému moři autem, protože cestovka, co nás tam vozila busem, krachla.
            Německo profrčíme po dálnici, ale ve Francii se jí naopak vyhýbáme, abychom toho víc viděli.
            Na noc se "sereme" s autem do lesa, vinice apod.
            Vloni nám to tam trvalo pět dní a i když se to pravověrnému cykloturistovi nepozdává, hlavně pro manželku jsou noclehy slušný adrenalin :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2022
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                   

              Takhle - já psala jenom svůj názor - a jestli to někomu autem vyhovuje nebo se mu to naopak líbí, proč ne. Já píšu jen za sebe, že si s tím autem v lese nebo na louce připadám prostě nepatřičně. Ale když si to někdo umí užít - proč by nemohl.
              Třeba k tomu časem dojdeme taky, nikdy neříkej nikdy.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2022
              Autor: Peggy
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                     

                Jasně, já to tak beru, není to tak dlouho, co jsem měl na auta stejný názor, jako ty.
                Nevím přesně jak se to stalo, jestli to byla nouze, co mne naučila housti, nebo to přišlo s věkem a jsem pohodlnější a přístupnější ke kompromisům, nejspíš to bylo od každého něco, každopádně nám to umožnilo podniknout nějaké "dobrodružství" společně.
                Kdybych se rozhodl manželku nějak ukecat, aby se mnou vyrazila na kole jako jezdíte vy, musela by to být drsná manipulace, aby se to podařilo a vím, že by zbytečně trpěla, není na to prostě stavěná.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.02.2022
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                       

                  Tohle chápu, že když jsou partneři nastaveni každý diametrálně odlišně stran trávení společné dovolené, tak musí udělat kompromis oba dva, jinak bude jeden vždy velmi nešťastný.
                  U nás je to naštěstí tak, že se mi za 30 let společného života povedlo nejenom Luboše přesvědčit, že to, kam chci a jak to chci na dovolené já ho nejenom baví, ale taky si myslí, že je to jeho nápad :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.02.2022
                  Autor: šíp
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                         

                    Myslí si, že je to jeho nápad. :)
                    Jinými slovy, objevila si to zásadní kouzlo pro dlouhotrvající vztahy.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 17.02.2022
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                           

                      Nějak tak :-)
                      Ale už se mi to párkrát vymstilo, a to tehdy, když si Luboš opravdu myslel, že je to jeho nápad, a tím pádem mi vnášel invence do mého plánování :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 17.02.2022
                      Autor: šíp
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

                         

                    Já se s manželkou seznámil na sportovní akci na východě Slovenska(oba aktivní pěší turisté vyznávající sport). Po letech jsem měl vážnou nehodu na kole, po níž skončila pěší turistika, v zimě lyžování a ze všech aktivit zůstalo paradoxně jen kolo. Od té doby každý podle sebe- já na kole po Česko-Slovensku, Balkánu a Rumunsku- ona s kamarádkou po horách a k moři. Oba jsme spokojení a vyhovuje to oběma... :-)
                    p.s. lehce však závidím Peggy ;-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 17.02.2022
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 8.

         

    No naložení jste pěkně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2022
    Autor: Nest
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

421 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024