reklama

Československo s dětmi - kapitola 6.

Československo s dětmi - rok 2020
2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 2
Vyhozené prachyJeli jsme s dětmi vlastivědu, takže jsme mimo jiné objížděli známé hrady a zámky, kde jsme chodili opravdu poctivě na prohlídky. Na Zvíkově jsme si koupili pexeso hradů a zámků jihočeského kraje,…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.12.2021
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

         

    Moc mě to pobavilo. Možná ze všech dosavadních dílů mi to nejvíc sedlo.

    Co se slimáků týká, vždy tvrdím, že při spaní v přírodě se bojím divokých prasat (s těmi jsem se naštěstí potkal vždy jen z dálky) a slimáků. Blízkých setkání s nimi bojím od té doby, kdy jsem se takhle jednou ve tři ráno probudil s tím, že mi lezl slimák přes obličej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2021
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

           

      Vozíš s sebou škrabošky?
      (viz.: Z. Jirotka: Saturnin)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2021
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

             

        To mě nenapadlo byť tu hausbotovou scénu znám. Ale vím jaké to je když V. Havel říkal, že má při slově Česko pocit,ze po něm lezou slimáci.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2021
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

           

      Tak to je teda hooodně blízké setkání, brrr!

      Já mám zatím vrchol hnusu slimák ráno v botě, kterého jsem si při obouvání nevšimla, ale na obličeji - fujtajbl teda!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2021
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

             

        Mohu potvrdit, že slimáci jsou hnus největší. Brrr. My jezdíváme se stanem, který má externí konstrukci, takže jsou spolu spojeny vnitřní a vnější stan. Jednou se nám přihodilo, že jsme se stali obětí invaze slimáků, kteří nám nalezli právě mezi vnitřní a vnější stan, a pokryly ho jednolitou vrstvou. Dostat je ven prakticky nešlo, postupně naštěstí opadali, ale zbyl po nich nechutný sliz. Ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2022
        Autor: šíp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

               

          No fujtajbl.

          Také jsme měli se slimáky nepříjemnou příhodu. Náš dlouhosrstý kocour usnul na celé odpoledne kdesi na zahradě. K večeru přitáhnul s podivnými boulemi na kožichu. Měl tam zalezlé slimáky.
          Vymotat to nešlo. Museli jsme je nakonec vystříhat i se srstí. Nejednou se nám ho povedlo i přestřihnout... Toho slimáka, kocour to přežil bez úhony :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

               

          Tak to je taky dobrá historka, blééééééé

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2022
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

               

          My od loňska vozíme v obalu ušitém ze starého deštníku, s vloženým igelitovým sáčkem, takovou dřevěnou "pinzetu". Asi jako když kdysi na trhu prodávali jednotlivé okurky v láku. Určena je právě na odstraňování slimáků ze stanu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2022
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

                 

            Jejda, co by člověk ještě měl vozit? :-)
            Slimáci jdou z vnitřka stanu dobře odpinknout, pokud se sundá vrchní plachta :-))) Ten natvdro spojený dvoudílný stan mně přijde vrcholně nepraktický i z tohoto důvodu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2022
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

                   

              Kdepak, ani odpinknout se mi je nechce. To raději budu vozit o jednu tatranku míň. :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.02.2022
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

                   

              No, on ten spojený dvoudílný stan má zase jiné výhody, které u nás převažují.
              A slimáky jsme měli jen jednou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.02.2022
              Autor: šíp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

             

        Nedá se to sníst?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2022
        Autor: OVG
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 6.

         

    Pěkný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2022
    Autor: Nest
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024