reklama

Rock Shox Recon Solo Air

Ahoj,
koupil jsem si novou vidlici a protoze nejsem nijak extra zabehnuty v serizovani kola, mam par skromnych dotazu, ktere by to mohly zmenit. Na vidlici ze spodu je (asi) na leve noze regulovani tuhosti odskoku (zelva -> kralik). Po kratkem ladeni mi zustal ten sroub v prstech no a rad bych vedel jestli je to tak normalne, ze je tam pouze nasunuta hlavicka s delsim imbusem a nebo doslo k nejakemu poskozeni. Mam totiz strach, ze to nekde po ceste vytresu. Druhy muj dotaz je na zdvih. Jak poznam na u-turnu jaky zdvih je prave nastaveny? V zakladu by melo byt nastavene 100mm ale me to prijde jako 85mm. Je nejaka moznost zjistit to, aniz bych musel sroubovat u-turn? Diky za pomoc
PS: Samozrejme se ridim starym pravidlem RTFM, ale to mi s odpovedmi nepomohlo...

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (uncie)
  • Re: Rock Shox Recon Solo Air

         

    Zelva- kralik neni na regulaci tuhosti, ale rychlosti odskoku. Ten sroub pry nekomu odpadava, je potreba ho udajne natlacit smerem nahoru.
    U-turn nemam, ani Recon, ale RS Reba Race (dual air), tak je tam par veci podobnych. S tim U-Turnem- jestli mas rozsah rekneme 85- 115 mm (nevim, kolik ma Recon, tak to ber jako priklad), tak nejnizsi zdvih logicky odpovida 85 mm a nejvyssi tem 115, vsechno + - par milimetru, vyrobce Rock Shox uvadi rozmezi zhruba 5 mm, o kolik se muze skutecny zdvih lisit od manualu. Realny zdvih jde zmerit i presne, velkym statickym zatizenim vidlice nebo dej na vnitrni nohu vidlice hned nad prachovku takovou tu malou plastickou stahovaci pasku a projed se drsnym terenem se skoky, o kolik se bude lisit od klidove pozice, takovy mas realny zdvih. Jinak nechapu, proc si kupujes U-turn a nechces se s nim sroubovat, od toho tam snad je, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock Shox Recon Solo Air

           

      Nerikal jsem, ze s nim nechci sroubovat, ptal jsem se, jestli se to da poznat i bez sroubovani. Vidlici se mi nepodarilo zamacknout vic nez na 6cm. Nerikam ze je to malo a ze potrebuju vic, ale prijde mi to divny u 100mm zdvihu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (uncie)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock Shox Recon Solo Air

             

        No u tehle vidle to malo je a divne je to taky. Neni treba chyba v nastaveni a nafoukani vidlice? Treba i u te me Reby vyrobcem doporucovane hodnoty tlaku presahuji to, co foukam pro svoje pouziti sam. Zkus si pohrat i s timhle, a jestli si porad nevis rady, tak bez za prodejcem. Takhle na dalku ti asi vic neporadim.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rock Shox Recon Solo Air

               

          Ok, vyzkousim, diky za pomoc

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (uncie)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rock Shox Recon Solo Air

         

    Mám Recon 351 U-Turn, 85-130mm. Ačkoliv jsem si s "svižností" odskoku celkem dost hrál, nikdy mi to v ruce nezůstalo. Pokud ti to neprozradí manuál, tak bych doporučil telefonický dotaz do servisu kde jsou specializovaní na RS (jeden je na Bílé Hoře, jen už si nepamatuji jak se jmenuje). Ale pokud tam jde "natlačit" zpátky a opět funguje, tak by to snad nemělo být vážné.
    Co se výšky zdvihu týče, tak na mém Reconu je vepředu na vnitřní noze měrka, takže to mám jednoduché. Na druhou stranu už jsem si zvykl, takže na ní stejně nekoukám a šroubuju dle pocitu a oka. Taky to přijde, nejde o to kolik mm ti to ukazuje, ale jak to žehlí právě v tom terénu kde jedeš a to po chvilce poznáš po citu.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024