reklama

Československo s dětmi - kapitola 1.

Československo s dětmi - rok 2020
1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ
Něco málo na úvod...
Nebyla to tak úplně naše volba, ale jak každý ví, tak v březnu se zavřely hranice států a nikdo nevěděl, co bude. Sice jsme si tehdy říkali, že do léta daleko, ale postupem času bylo…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.11.2021
Autor: Peggy
  • Re: Československo s dětmi - kapitola 1.

Krásné :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Su z Ostravy, ale netušil jsem že u hranic máme nějaké (gule)koule.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: duče
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Je to vlastně víc o problémech se zánětem než o cestování, ale jako již v dlouhém manželství žijící muž jsem to četl s napětím jak to dopadlo. Je to jedno z rizik i našich cest.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp

Já se příště polepším ;-) ale usoudila jsem, že vzhledem k tomu, že 90 % "keců" tady na webu (pardon, diskusních příspěvků) stejně o kole ani o žádném cestování nejsou, tak popis této mojí indispozice na úvod vadit nebude, zejména stagnoval-li tady blog skoro dva měsíce.
      Jenom mne mrzí, že jsem příspěvek odeslala skoro ve shodném momentě jako Stanley58, čímž jsem ho odsunula na druhé místo.
      A ano, to jsou přesně ty chvíle, kdy si člověk myslí, že nějaká nezajímavá cesta vlakem není součást dovolenkového příběhu. (No a antibiotika na tohle jsou od té doby již součástí mé cestovní lékárničky).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zdravím Peggy. Žes mě odsunula na druhé místo, to mně vůbec nevadí, protože tvoje reportáže jsou naprosto skvostné. Fandím celé vaší rodině a obdivuji vás. Jen mám trochu obavy, aby nepřišel brzy čas, kdy vás děti pošlou do háje a řeknou, abyste jeli bez nich. Ale i pokud to udělají, někde to v nich zůstane a ponesou si vzpomínky a možná jednou, až budou dospělé. Ale přeji vám, ať vám to jezdí ještě dlouho ve čtyřech. A piš !!!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2021
        Autor: Stanley58

Děkuji. Já vím, tohle byl loňský rok a ještě i letos s námi oba jeli, a doufám, že pojedou i příští rok. Ještě jim není tolik, aby mohli zůstat doma sami šest týdnů. Ještě budeme doufat, že to půjde. Zatím to berou tak, že se prostě jede. Nadšení už valné není, ale vědí, že to s námi jiné nebude :-) Občas rejpají - synův oblíbený argument na témá "normální dovolená" je: "Jak můžeš vědět, že by tě to nebavilo, když jsi to nikdy nezkusila" :-) Ale zatím to oba přijali za své. Je mi jasné, že to nebude navěky, ale jeden náš kamarád jezdil na dovolené se syny i když jim bylo přes dvacet (jasně, nejezdili na šest neděl).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 14:00
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak to znám taky. Během dovolené na Vranovské přehradě dostala manželka zánět močáku, ochotně jsem sedl na kolo a jel do Znojma do lékárny. Před lékárnou jsem zjistil, že nemám peníze, takže zpátky pro peněženku a znovu Znojmo. Cestou mi zněla v uších vybraná slova po v, po d a po kr, kterými mě hekající žena zásobila. Celkem 160 km v časovkářském tempu to bylo, bez zaslouženého ocenění.
    Píšeš hezky :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2021
    Autor: cykliska

Moc hezke,zanet rozhodne nikdo nezavidi,proto mivam casto sebou nahradni ponozky a ve vlaku se prevlecu.je videt,ze jsme sice rozdeleni,ale tak nejak stale fungujeme stejne.i u nas se stava,ze mame jizdenku na vlak,mista pro kola ve vagonu a vagon nebyl pristaven,protoze zadna kola nebyla objednana.je hezke,ze deti stale chteji byt s vami na cyklovyletech

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 00:10
    Autor: HMS

No jo, suché ponožky to chtělo, ale jak jsem to měla vědět - kolikrát jedu celý den (v dešti) s mokrýma nohama a nic. Tohle byla kombinace ještě víc faktorů, ta klimatizace (ta je svině), předodjezdový stres...
      Jinak si nejsem jistá, jestli děti chtějí (pochybuju :-)) ale zatím ještě jedou, není jiná možnost, ještě jim není tolik, aby zůstaly samy doma (viz. má odpověď Stanleymu) a vědí, že s námi nehnou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 14:04

Znám rodiny, kde děti po vymanění se z podobných dovolených jezdí na povalování se k moři, protože aktivních dovolených mají z dětství plné zuby, znám rodiny, kde to dětem vydrželo a mají dovolené ve stejném duchu jako dřív. Docela bych chtěl vidět do budoucna jak to dopadne u vás.
        Osobně bych vám přál ten druhý model.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: dnes v 07:28
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tvoje děti vyznávají/preferují který model?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: dnes v 09:33
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Zrovna u nich probíhá ten návrat domů, takže příští cesta bude možná i s dětmi a jejich partnery.
            Pravdou je, že víc dělají pěší turistiku (Slovensko, Island, Nový Zeland,...), to já nemohu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: dnes v 12:13

Jsem zvědavá též, ale vidím jako podstatné to, jaké party se chytí děti teď během dospívání. Syn půjde příští rok na střední...

U sebe to beru tak, že jezdili jsme před dětma, budeme jezdit i až nám odrostou - věřím tomu. Vím, že mi to bude líto, s těmi dětmi mě to tak nějak baví víc, ale budu si muset zvyknout :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: dnes v 11:57

Ono to má zase svoje jiná kouzla, snáz se přizpůsobí program, naopak chybí hlídač na kola když se rodiče chtějí podívat někam co děti tolik nezajímá.

Naše děti si na střední ten model dovolených s rodiči udrželi i když byly považovány za divné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: dnes v 12:16

My třeba na podzimní prázdniny jezdíme na kola bez dětí (už je zima) a letos se nám povedlo jednou už v 5:15 (pravda, po změně času) být na cestě a krátce po poledni jsme už měli ujeto 90 km.
              A přesně - hlídat kola - to je dětská povinnost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: dnes v 14:07
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských
22.11.2021
Hledám parťáka na aktivní dovolenou na Azorských ostrovech mezi 3. a 22. prosincem. Můj cestovní plán můžete…

Hledám: Najdu e-bikery 55+ na společné výlety

21.11.2021
Hledám pohodovou partu e-bikerů 55+ na společné vyjížďky po ČR i v zahraničí. Fyzičku mám ještě dobrou a e-bike…

Hledám: Jsem tu

19.11.2021
hledám partu či partáka na kolo,čESKÉ bUDĚJOVICE.60 PLUS
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

209 cyklistů (24 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 2.

Slovensko s rouškouKapitola 2 - Východní Slovensko První opravdový cykloexpediční den byl ve znamení…
Peggy | dnes

Československo s dětmi - kapitola 1.

Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se…
Stanley58 | 24.11.2021