reklama

Archivace dat na cestách

Ahoj, po sedmi letech se chystám objet na kole naši krásnou zemi. Tentokrát bych chtěl o cestě natočit dokument. Nechce kupovat množství karet a chtěl bych data z karet průběžně stahovat. Noťas nepovezu, pouze telefon s Androidem. Také si chci pořídit nějaký DataLoger pro záznam. Už jeden mám, ale ten může stahovat data pouze do PC. Pojedu asi jeden měsíc a na tolik dat nemá ten můj kapacitu bez toho, abych si je mohl stáhnout.
Napadá vás nějaké řešení?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.11.2021
Autor: TomasKusyn
  • Re: Archivace dat na cestách

         

    A proč, když už stejně to chceš točit na mobil s androidem to nenasypeš do google cloudu?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2021
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      Přesně tak, na ten měsíc si sežeň SIM kartu s pár desítek GB dat a máš vystaráno.
      K tomu několik FLASH disků, ty můžeš průběžně posílat domů poštou. Dneska jsem kupoval ve slevě 32 GB za 100 Kč. Jsou malé nezaberou moc místa.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2021
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        Pár desítek giga na měsíční trip je úplné prd, když jsem jel kolem česka, bylo to na dvou 128GB SD kartách při FHD 60fps, pokud bude točit 4k potřebuje půl tera. Kdysi jsem řešil OTG atd. ale to má smysl, pokud jezdíš z hotelu do hotelu, kopírování trvá dlouho, žere baterku atd... mám teď pět 128GB SD karet a vešel se na to 2,5 měsíční trip do Francie. (FHD/120 fps). Žádný transfer dat neřeším.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Autor: Rob144
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      ....mobil nemá SD kartu? Vložíš dostatečně velkou kapacitu(podle výrobce), v nastaveních odznačíš jako přednostní úložisko SD kartu a je to- pokud nechceš ukládat do cloudu přes wifi/mobilní data.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      A kolik místa dneska nabízí neplacené cloudy??? Moc teda ne... A jestli tam chce ládovat i kvalitní videa, tak to má plné za den, možná...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        Není snad problém si zaplatit 100 giga a to určitě bohatě stačí a tak drahé to není, 60 Kč za měsíc znamená dát si za měsíc o dvě piva míň a máš to zadarmo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Archivace dat na cestách

               

          O.K., nezjišťoval jsem kolik za to dneska chtějí... Tohle by šlo.

          Potom ale možná nastává další problém jak tam ta data co nejlevnějí dostat, přes jakýkoli český mobilní tarif...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.11.2021
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Archivace dat na cestách

                 

            Ten přenos už je asi složitější, přes pomalejší wifinu asi nemyslitelné a data přece jenom taky něco stojí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.11.2021
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Archivace dat na cestách

         

    Co nějakou pořádnou USB flashku a tu pak podle potřeby přes OTG redukci připojovat k tomu mobilu a data na ní odkládat? Jenom pozor na velké kapacity, telefony berou paměťová zařízení jenom ve formátu FAT, FAT32 nebo exFAT, ale určitě ne v NTFS! Takže v počítači nejdříve zkontrolovat jak to s ní vlastně je a případně přeformátovat. Taky pozor na to, že např. formát FAT umí soubory o max. velikosti 4GB...

    Ten dataloger ta data ukládá jak? Resp. do počítače se stahují jak? Jestli jako externí USB paměť, tak by to třeba šlo připojit i k tomu mobilu... Vyzkoušej to ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2021
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Archivace dat na cestách

         

    Do cloudu, stále, pokud nemáš neomezená data, tak kdykoliv se to chytne na wifi.

    Telefon rozbiješ, nebo ti ho ukradnou, a vše co bylo na sd kartě je v háji.

    Nevím co google dneska počítá za úložný orostor, ale rozmysli to a kup si ho

    A ještě jedna věc, doma to z cloudu zase stáhni do svého hw, nevíš kdy to vypnou :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2021
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      Jak psal někdo výše, není to s tou cenou google tak hrozné, účet tam stejně nejspíš člověk s androidním telefonem má a právě ta věc, že data jsou schována v cloudu před zničením telefonu, zatímco se potloukám po Čechách mě přijde jako velmi důležitá.
      Když nás vykradli, tak vlastně to nejvíc nenahraditelné byly fotky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        Já takhle nepřišel o fotky z Andory, když mě ve Španělsku okradli

        https://www.nakole.cz/blog/zobraz/570-ladrones

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        U Google s jejich účtem cloud samozřejmě máš automaticky, zdarma, ale jenom 5GB...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Archivace dat na cestách

               

          15 giga je zdarma, 100 je za 60 Kč měsíčně a 200 giga za 80 měšsíčně

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.11.2021
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Archivace dat na cestách

                 

            Jéé, sorry, spletl jsem se... :-/ Zdarma je opravdu těch 15 giga...
            Viz obrázek z mého účtu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.11.2021
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Archivace dat na cestách

         

    Asi jsem zcela zabedněný staromilec. Pamatuji si, že jsem na 3 týdení stopovací výlet po Balkánu vyjížděl se třemi kinofilmy a ještě dva jsem dokupoval. To je 180 obrázků. Když to budu snímat po 4Mbytech, tak jsem se vešel do 720Mbyte. Já chápu, že za nynějších poměrů je to zcela úsměvné a ani já nemám takhle nízkou spotřebu fotodat. Ale přesto, když se budete trochu ovládat a budete více hledat ten správný záběr už ve fotoaparátu a ne až u počítače, tak těch dat nebude tolik.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      Jde o to, jestli ti jde o "dokument" nebo "umění".

      V případě, že jen dokumentuješ, tak škoda šetřit, čím víc toho nasnímáš, tím, po letech,si víc připomeneš.

      Appky ti to nasází do mapy v čase, a žádný pacient nemá šanci konspirovat, jestli si tudy jel nebo ne :-)

      Pokud děláš "umění" ztratíš dost času, a i když se to nakonec podaří vyvolat a zdigitalizovat, nikoho to nezajímá, a chválí ti to ze slušnosti :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        Když já to už ani jinak neumím. Prostě to chvilku hledám, pak to zmáčknu a končím. Další obrázek už nedělám. Buď to vyjde, anebo ne. Jak kdybych měl ve foťáku stále ten kinofilm. Svůj stín nepřekročím, ale tady ani vlastně nechci. I v těch datech je třeba se snažit o nějakou udržitelnost, aby to tak strašně neexpandovalo.
        Má to tu výhodu, že u počítače nemusím likvidovat tolik stejně blbých záběrů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Archivace dat na cestách

               

          já ti rozumím.

          Táta mě učil:dělej věci pořádně, když už je děláš.

          Vzpomínka z dětství: stavíme králikárnu, a táta mě "zapojoval". Přibíjel jsem zadní stěnu z prken. Jedem hřebík se mi ohnul.
          A já ho tam doflákal i ohnutej, držel.
          Táta mě nařídil ho vyndat, a zatlouct nový.
          Argumentoval jsem logicky a věcně: nikdo ten hřebík na kralikárně zezadu neuvidí, a navíc drží.

          Táta mi řekl: takhle ne, synku, buď dělej věci pořádně,nebo se na to vyser.
          Tenkrát táta byl Bůh.

          Jenže často na jeho rady nedám, odfláknu to, a pak se to "jak táta říkal" vysere.
          Dělat věci poctivě, i tam, kde to nikdo neuvídí....

          Ještě, že se táta nedožil moderního nábtku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.11.2021
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Archivace dat na cestách

           

      Zakladateli ale nejde o fotky, jde mu o videa. A plánuje jich natočit hodně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Archivace dat na cestách

             

        a co radíš,nebo jen "peskuješ"???

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2021
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
        • Re: Archivace dat na cestách

               

          Nepeskuji, upřesňuji, pane chytráčku.

          Osobně bych pak poradila vzít si sebou externí disk.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.11.2021
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Archivace dat na cestách

                 

            Jenže normální HDD mu kdejaký mobil už ani neroztočí...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.11.2021
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Archivace dat na cestách

                   

              Taky se sem se žádnou radou necpu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.11.2021
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Archivace dat na cestách

                     

                Co? A to předtím rada nebyla ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.11.2021
                Autor: Jarda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Archivace dat na cestách

                       

                  Ne. To byla odpověď Jindřichovi co bych, kdybych...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.11.2021
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Archivace dat na cestách

                       

                  ne p..a, hledala ex post ospravedlnění pro své pruzení.

                  Zprudila Brahmu aniž by cokoliv poradila.
                  Prostě ....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.11.2021
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Archivace dat na cestách

                         

                    Ale to je přece u Radky naprostý normál, ne?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.11.2021
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Archivace dat na cestách

                 

            nebo kameramana :-)

            externí sd disky jsou,a ty se netočí, ale jsou svinsky drahé a nekaždý mobil je udejchá. Ty USV špačky, dokáží pár tera, ale je to nepraktické.

            Cloud je optimální řešení.
            Nejde ztratit,nejde ukrást, je to tak v okamžiku pořízení, když máš data.
            Vše vidím z jakéhokoliv on-line zařízení.
            Jen je potřeba si očetřit, aby se to cloudovalo v původním rozlišení. Je to víc dat, ale atojí to za to.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.11.2021
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • mobil a usb

         

    přiznám nevědomost... jak je to s androidím telefonem + USB flash nebo externím diskem?
    Mám pocit, že historicky to nespolupracovalo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mobil a usb

           

      ale jo, ty starší modely musey mít OTG (googluj :-)).
      K novým, přes USB-C připojíšco chceš, pokud to zvládá napájet. Ale k HD disku si můžeš pomoci externím napájením, tak ho plugneśmš taky, ale není asi důvod.

      Flash disky mají pár tera, ale vždycky o ně můžeš přijít.

      Tak lepší do nebe, a sichrovat se,co kdyby Bůh google zhasnul

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2021
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024