reklama

Doufám že to nebude pravda.

https://hradec.rozhlas.cz/cyklisty-mozna-ceka...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.10.2021
Autor: rasl
  • Re: Doufám že to nebude pravda.

Nejspíš to tak nebude, ale bohužel dost častá bezohlednost a netolerantnost cyklistů tomu jde dost naproti.

Už párkrát jsem viděl jak cyklista v poklidu šlape a ani v nejmenším se nesnaží uhnout nebo vyklitit cestu lesákům a těžařům a ti jsou pak logicky hodně naštvaní.

Už jsem na pár lesních cestách viděl upozornění, že cesta především slouží pro obsluhu lesa a svoz dřeva a vozidla mají přednost, ale obávám se, že tohle u nás asi moc nefunguje.
    Asi by se nad tím lidi měli zamyslet ať nedopadnem jako někde v cizině, kde se na mnohé lesní cesty nesmí bez souhlasu majitele.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

arogance a bohorovnost cykloaktivistů taky nepomáhá...

Ale za mě, v pořádku.
      Kolo patří na silnici, a drandit do daleka, a ne skákat po kořenech jak kamzík :-)

Jen bych rád věděl, jestli stejně př8sní budou i ke čtyřkolkám..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2021
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10

Tady se píše o lesních cestách. Třeba letos jsem byl dvakrát v Beskydech a na spoustě úsecích super luxusní asfaltky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: NejedeMiTo
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To co píšeš samozřejmě je možné, ale s povinným odstupem se v tomhle směru nic moc nemění. Pokud na cestě nebylo dost místa pro bezpečné předjetí, nebylo legální se o to pokoušet ani teď.

Drtivá většina cyklistů předpokládám se bude snažit nechat náklaďák projet, což většinou znamená zastavit na prvním vhodném místě nebo se uhnout mimo cestu. A jakmile cyklista nejede, již nejde o předjíždění -> žádná změna.

A na druhou stranu šofér, který je vzteky bez sebe, když musí na 20 sekund sundat nohu z plynu, protože potkal cyklistu, by si měl hledat jinou práci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Aha, takže se z fondů dopravní infrastruktury a hlavně dotací z EU skrz lesy vybudovaly magorsky předimenzované (asi aby to vydrželo i plně naloženou Tatru, včetně ujetých rozměrů) "cyklostezky", a teď by panáčkové chtěli cyklistům zakázat vjezd úplně všude???
    No, taky řešení, už jenom proto, že jim "stát" "ze společného" zadáčo udělal ty asfaltové dálnice na svoz dřeva apod. :-/

Na druhou stranu, zákaz není nějaká neobjetelná závora přes cestu, že? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O cyklostezky nejde, tam problém není, cyklostezky jsou vyhrazenou komunikací pro cyklisty a případná auta tam na vyjímku můžou, ale nesmí ohrozit cyklisty.

Jde ale o běžné a neznačené lesní cesty a možná také o pár lesních cest po kterých je vedená cyklotrasa. Ty cesty jsou spravované vlastníkem, zpravidla vlastníkem lesa a ze svých peněz. Někteří na to dostanou dotace, ale to s tím nemá nic společného, protože zrovna tak dostávají dotace na zalesnění a správu lesů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O.K., asi jsem viděl rudě už moc a zmatlal jsem to všechno dohromady...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zajímavé, ještě nedávno jsem měl za to, že na lesních cestách dopravní vyhláška neplatí ze stejných důvodů, z jakých pojišťovny nechtějí platit za nehody na parkovištích před Globusem (a spol)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Některé "lesní" cesty jsou běžné obslužné komunikace a tam pravidla platí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

jak to běžný cyklista pozná, na které cestě co platí?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Pokud to předem neví tak špatně :-)
          Určitá nápověda jsou třeba chaty v okolí cesty, popelnice, poštovní schránky, dopravní značky, a možná i něco dalšího.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Prosím Tě které pojišťovny? Nyní jsem zrovna přepojišťoval synovo auto k české pojišťovně. To dělají na základě úsudku o nehodě na neveřejné komunikaci?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Arnošt905

Svého času prej plošně všechny, právě na základě toho, že parkoviště nákupního centra není veřejná komunikace tzn se na něj nevztahuje snad ani dopravní vyhláška a tedy ani PR a já nevím co všechno. Jestli s tím od té doby někdo něco udělal, netuším, je to už "nějakej pátek" co jsem potřeboval řešit věci okolo auta, takže aktuální situace může bejt diametrálně jiná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já v tom vidím hlavně šprajc autíčkářů na lesních správách, či jak se to nyní jmenuje. Nemyslím si, že mnoho cyklistů s tatrou plnou dřeva za zadkem bude mít chuť se prosazovat. Většina cyklistů jsou normální lidé stejně jako většina motoristů a snaží se vyhnout, uhnout a vyhovět. Jen pár bláznů do toho hází vidle a blázní veřejnost. A novináři toužící po senzaci a čtivosti svého příspěvku na to rádi naskakují.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Přesně, snaha štvát lidi proto sobě je zjevná.

Mimochodem, ten 1,5m zákon ke kokotina, je vidět, že aktivisté jezdí víc hubou, než na kole.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Mě to spíš připadá jako snaha poukázat na blbě provedený zákon, který vůbec nepamatuje na řadu běžných dopravních situací.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Ty si viděl někdy někoho uhnout? Dokážeš si představit člověka na silničce že sleze z cesty do škarpy a počká až ta hromadu kamionu, co se za nim vleče do kopce, rozjede?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: NejedeMiTo

Bohužel jsem viděl poměrně dost (typicky silničkářů, ale ani MTB nejsou bez viny), kteří se vrhají prakticky naslepo do nepřehledných míst, jen aby neztratili tempo. Takže jo, bohužel si dovedu představit, že zrovna takový bude pokračovat před tím kamionem stůj co stůj, "ať se ten debil třeba posere". Asi bych měl nějakýmu poděkovat, až ho zas potkám...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ono na tom odstupu možná fakt něco bude...
    https://pomf2.lain.la/f/ewvms7ni.mp4

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

No fuj, poprava kolaře v přímém přenosu. Já se snad začnu bát. Také mne po cestě předjíždí autobusy, dlouhé s kloubem. Ale většina jejich řidičů jsou velmi slušní, tedy ti městští. O přípražských se to vždy říci nedá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2021
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

To není poprava, té musí předcházet vina, soud a pak až její vykonání. To je prostě strašné neštěstí v situaci, kterou zažíváme jako cyklisté často. Pouštěl jsem si to víkrát, (bez toho konce), a nenašel jsem, proč k tomu došlo. Překáží ten plot, aby bylo vidět, jak daleko jel cyklista od krajnice. Je bez diskuse, že ten autobus nejel tak rychle, aby nemohl za ním zpomalit. Krásný slunečný den, ale svítilo šikmo zazadu, řidič nemohl být oslněný, MUSEL ho vidět...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2021
        Autor: drak
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Důvod naprosto nedostatečný boční odstup při předjíždění, to je zcela evidentní.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Důvod je naprosto běžný na dvoproudé silnici. Autobus jel ve svém pruhu a nechtěl vybočit doleva, asi za ním někdo jel. Provoz byl dostatečně hustý. Tak ho střihnul natěsno. Tohle se mi stává na Strakonické ulici mezi Železničním mostem a Lihovarem obden. Dokud je volno, objíždí mne auta s pěkným odstupem. Prostě přejedou částečně do vedeljšího pruhu. Jakmile se to zahustí na světlech, tak se přes mne převalí masa souběžně jedoucích aut a ta širší mne zmáčknou. Je ale pravda, co se začalo diskutovat o zákonu o odstupu, tak je to lepší. Občas ten za mnou i počká, až se mu uvolní prostor pro slušné předjetí.
            Kouknul jsem na to znova, abych zjistil tu dopravní situaci, ale v půlce jsem to vždy rychle utnul. Znovu tu hrůzu vidět neusím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Taky jsem konec viděl jen jednou, ale i při zvětšení na celou obrazovku nedokážu rozlišit, zda naboural levý loket, nebo škrtnul o řidítka. Fakt je, že řidič autobusu vůbec neměl vedle něj najet, když ho předjíždělo auto, pak už neměl kam uhnout.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Kdyby jel o tři centimetry víc vlevo, tak by to přece bylo bezpečné...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

Tyhle situace, hodně natěsno, zažívám docela často, a dost nerad. Tam, kde se jede pomalu máš šanci, když to kolem tebe švihají, a ty jedeš dost rychle taky, je to občas o strach.

Nikdo tě nechce zabít, nebo z toho kola sundat, ale třeba někteří v kamionu s návěsem si neuvědomují jak jim návěs v zadu tancuje.

Řešením jsou širší odstavné pruhy bez výmolů.
              Shodou okolností, kvůli té patálii s pumpičkou jsem druhý den místo pohodové cesty kolem Marny Champagní musel volit zkratku po státovce Châlons-en-Champagne - Meaux, asi 120 nepříjemných kiláků. Provoz normální, nikoliv souvislý, auto tu a tam. Přesto, když zezadu jede kamion, v protisměru taky něco jede, nečekám, že bude ohleduplný a zabrzdí za mnou, ale sám se sunu za krajnici, i když musím zastavit. Když proti nic nejede, vím, že mě každý objede uctivým obloukem.

Pár řidičů jsou fakt voli, a čára není zeď, a ro že nedodrżel 1,5 metru ti ve špitále, když ro přežiješ, bude k ničemu.

Lepší s tím, že "to zkusí" počítat.

V takovýhle situacích je ten radar fakt skvělej pomocník.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Tvůj příspěvek přinesl ovoce. Blížil jsem se k "zálivu" zastávky autobusů. Když v tu dobu jede auto proti a za mnou jsou také, najedu do něj, a nechám auta předjet. Dnes ale jel za mnou autobus. Myslel jsem, že pojede do stanice, tak jsem zůstal v pruhu. On ale nevybočil a jel za mnou. Proti se blížilo mohutné SUV. Záliv zastávky končil a já jsem odmítl připustit možnost, že mě autobusák začne předjíždět. Ukázal jsem doleva a přes chodník odbočil do nepoužívané Sídlišťové uličky/cestičky. Možná musel blížící se protijedoucí řidič trochu ubrat plyn, určitě jsem ho neohrozil. Prostě je dojem z Tvého příspěvku ještě syrový, a bude mně chvilku trvat, než nebudu podobné situace vnímat, jako nebezpečné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2021

Je třeba nepolevit a "být furt ve střehu", ti co se vydají do hustého provozu jsou dobrodruzi a neváží si svého života a zdraví, protože co se dnes nachází za volantem je do nebe volající a to ve všech tonážních kategoriích, až začnou více elektrokrabice tak to prošustí kolem bez varování, pohádky "by měl" a "musí" jsou k prdu, 100 krát ano a po 101-vní ne a můžete reklamovat u nebeské brány :(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: miro5

A v horším případě nechat příbuzné shánět celodenní pečovatelskou péči, že.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Hmm, asi jsem ho měl poslat na nějaký auto fórum, aby se takhle zamýšleli tam... Škoda že žádný neznám...

Ale tak na tříkolce bys měl bejt RELATIVNĚ bezpečnější, ne?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Bože jak někdo může být tak naivní, si přečti diskusi na článek https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridic... nebo https://www.autozive.cz/pravidla-silnicniho... některá telata za volantem mají vlastní výklad o přednosti na křižovatce, jak jsem čet v diskusi dokonce profesní řidič autobusu v tom nemá jasno, často je výklad já jsem větší tak mám přednost, kolo(v příkladě auto) jede rovně a na zelenou vyrazí, protijedoucí autobus chce vlevo a klidně cyklistu sešmelcuje a ještě se bude divit, to ani tříkolka nezachrání, prostě adrenalin jak v ruské ruletě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: miro5

Zatím jsem při jízdách na ní neutrpěl žádné zranění. Dělám pro to, co můžu. Jezdím ve žluté vestě, oranžovou mám vzadu na batohu. Z další vesty mám na stožárku rozměrný praporek. Nevyjedu bez přilby, ale jak je vidět z Tvého příspěvku, při shodě nepříznivých okolností to nemusí stačit. Nevím kolik váží autobus, pokud by do tříkolkáře podobně šťouchnul, mohl by se od obrubníku taky nešťastně odrazit-to už pak asi nelze ovlivnit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak jasně, vyloučit se nedá nic, ale na tříkolce ti alespoň nehrozí, že tě průvan tlačený čelem autobusu strhne přesně pod zadní kolo (což by vypadalo dost podobně, jen asi ve vyšší rychlosti vozidla)
            Proto píšu RELATIVNĚ: stranově stabilnější a ve tvém případě ani ne TAK MOC nižší v porovnání s běžným kolem.
            Samozřejmě, pokud se tě někdo "rozhodne sestřelit", nepomůže Ti ani svěcená voda...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já jsem ten zákon o 1,5 m nečetl, ale předpokládám, že to bude nedodělek jako velká většina našich zákonů - stačilo by přidat větu, že na úzké vozovce x metrů šířky a méně, musí dát cyklista přednost rychleji jedoucímu vozidlu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Zákon není úplně bezvadný a dá se mu dost věcí vytknout, ale tohle by už byla úplná blbost. Tam je nutný výrazně zdůraznit ohleduplnost od obou účastníků.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

ale prd, stačilo by napsat, že pokud je cyklista předjížděn vyšším rozdílem rychlostí než něco, musí být odstup těch 1,5 metru, mezi něčím a něčím metr a dejme tomu při rozdílu rychlostí 5km/h stačí půlmetr nebo i míň, pokud vozovka neumožňuje více, ale cyklista nesmí být ohrožen... třeba

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Tak se schválně koukni na to dříve citované video a odhadni o kolik jel ten autobus rychleji než ten cyklista. Zase tak velký rozdíl rychlostí to nebyl a jak to skončilo...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Vždyť píše: "ale cyklista nesmí být ohrožen". To nestačí?

Mělo by tam být taky že nesmí být zmasakrován? Jmenovitě v zákoně?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: PepikW

Mě spíš zajímala ten navrhovaný odstup v závislosti na rozdílu rychlostí. Zrovna v tomhle případě ten rozdíl rychlostí nebyl nijak dramatický a jak špatně to skončilo. Pokud tě sundá auto z kola i při malém rozdílu rychlostí, tak tě také dokáže při smůle i zabít.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To tě ale může vždycky, proto tam je ta věta o ohrožení. Omezit tě může, ty jeho taky.

Možná by ale místo rozdílu rychlostí mohla být rychlost vozidla absolutní - do dvacítky 1/2m i míň, do padesátky metr, nad 1,5. Třeba.

Bylo by to rozumnější, než 1,5m vždy a všude. Z toho pak plynou ty výklady, že to platí i na lesní a polní cestě ... :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Kdo, kdy a kde bude sledovat dodržování zákona? Nebude to diskriminační, když nebudou kontrolováni všici na silnicích?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: AV

Nerozumim. Kdo to sleduje teď?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zákon bude platit (nepletu-li se) od 1. ledna 2022

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Autor: AV

Rozdíl 20 km/h je poznat u dvou jedoucích aut, natož u auta a cyklisty. Navíc rozdíl rychlosti je problematické odhadovat. Dalo by se vycházet z průměrné rychlosti cyklisty, ale řidiči, kteří se nenaučili základní pravidla těžko budou ještě navíc respektovat nějakou rychlost, která navíc není uvedená dopravní značkou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: Papji

Tj, běžně auta jezdí i kilem okreskama :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Cyklista jede 15, auto 20, rozdíl si spočti. Vždyť jsem psal "absolutní" ...

Ale i když stojim, s kolem i bez, tak autem, co mě míjí na 1/2m dvacítkou, se ohrožený necítím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak já to testuji skoro každodenně na pražské Strakonické výpadovce a míjení na 0,5m snáším velice nelibě. Zvládnu to, ale polekám se a nemám to vůbec rád. A to mám pěkné zpětné zrcátko a tak vím, co mne čeká.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jaký je důvod jezdit po Strakonické, kromě masochismu, když tam jsou krásné souběžné trasy?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Od Anděla k Lihovaru je tam jen asfaltová Strakonická a dlážděná s tramvají Nádražní. Po Nádražní to jde dobře jen po tramvajovém pásu, po kterém ven z Prahy jezdí částečně i auta. Vždy mám problém s nějakým, který čeká až uhnu doprava na ty dlažky a je z toho nervózní, že neuhýbám. Momentálně se mi ta Strakonická směrem ven líbí víc. V opačném směru jezdím po té Nádražní. Po Strakonické je dá jezdit i po velice zanedbaném chodníku, ale hodně to tam hází, jsou tam díry a obruníhy od výjezdů z ohrad. Na silničním kole je lepší ten asfalt.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A na té Strakonické jedou auta dvacítkou? Fakt?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: dnes v 12:28
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nikoliv, minimálně 60.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: dnes v 13:19

Ten cyklista patrně nejal rychleji než 20 km/h a ten autobus také nejel rychle. Neodvažuji se to odhadovat. Přesto to skončilo špatně. Podle mého názoru ta závislost na rychlosti je špatně a jen to ještě komplikuje aplikaci zákona. 1,5m je komfortní vzdálenost, 0.5m je strašně blízko a vždy mne vyleká. Nemám to rád ani když stojím na červenou a někdo se ke mně takhle těsně vetře.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Řekl bych, že rozdíl minimálně 20, ale spíš 30 to byl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

"...dát přednost rychleji jedoucímu vozidlu..."
      Přednost se dává na křižovatce, počítám že jsi měl na mysli "umožnit předjetí", což by sice bylo fajn (a mělo by to platit obecně, tedy i pro např. traktory na okreskách), ale dokud se bavíme o "soutěskách" popsaných v článku, pořád technicky nemožno :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zákon jsi nečetl, nevíš co v něm je, ale kritizuješ. Jak klasické...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských

Hledám: Aktivní dovolená na Azorských
22.11.2021
Hledám parťáka na aktivní dovolenou na Azorských ostrovech mezi 3. a 22. prosincem. Můj cestovní plán můžete…

Hledám: Najdu e-bikery 55+ na společné výlety

21.11.2021
Hledám pohodovou partu e-bikerů 55+ na společné vyjížďky po ČR i v zahraničí. Fyzičku mám ještě dobrou a e-bike…

Hledám: Jsem tu

19.11.2021
hledám partu či partáka na kolo,čESKÉ bUDĚJOVICE.60 PLUS

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (21 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 1.

Československo s dětmi - rok 2020 1. část Slovensko s rouškou Kapitola 1 - Cesta na východ Něco málo na úvod…
Peggy | 24.11.2021

Rok kovidový-druhý

Po loňském, předčasném jásotu, na nás na začátku letošního roku 2021 zaútočila ta čínská svině znovu. Opět se…
Stanley58 | 24.11.2021

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021