reklama

PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

Co víte o pláštích Schwable Evolution, kevlar, 2.1 Takto byl označen plášť, který mi prodavač ukázal zabalený.Uplně stejný vzorek byl na vystaveném plášti Scwhable Racing Ralph 2.2 s drátem.
Mám vzít ten kevlar?Připadá mi to trochu drahé (jeden přes 1000 Kč).
Končí legrace, potřebuji poradit, závody na krku. Pořadatel doporučuje pláště nejméně 2.0. Ne moc hrubé, předpokládá se pevný povrch.

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

         

    Nemám teď u sebe katalog Schwalbe 2006, dostanu se k němu až večer doma a z hlavy si přesné rozdíly mezi evolution a racing ralph nepamatuji. Jinak Racing Ralph je stejně asi nejlepší volba, jen bych ho zkusil sehnat s kevlarem.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

           

      Oki, tak už to mám v ruce. Dle toho co říkáš, tzn. závod na dobrém povrchu, tak asi buďto RR 2.1 nebo dokonce Fast Fred (2.0 nebo 2.25). Jinak RR je rozhodně to nejlepší od Schwalbe, co si na tenhle účel můžeš pořídit. Odolnost a životnost nic moc, ale na suchý XC maraton asi fakt ta pravá volba.
      Já osobně půjdu (až sjedu současné Tiogy) do Nooby Nic, závody zatím nejezdím a miluji bahno ;o))

      Jo a ještě abych ti odpověděl. Pokud jsem to správně pochopil, tak Evolution je prostě řada u Schwalbe, kterou označují jisté výrobní technologie a postupy, a RR se snad ani v jiné nedělá (v tom svém minulém příspěvku jsem to pěkně zmatlal). Tak jako tak, pokud honíš gramáž a chceš mít plášť rychle dole pro případ defektu, tak jdi do kevlaru. Pokud ti jde o prašulky, nějaký gram tě nerozhodí a v případě defektu odstoupíš ze závodu, tak jdi do drátu ;o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

         

    Schwalbe RR Evo s kevl. patkou se od tech s dratem lisi nejenom tim materialem patky, ale hlavne hmotnosti- takze lepsi akceleraci (lehci rotujici hmota), neco jsem uslysel dokonce i o tom, ze vyrobce pouziva na plaste s kevlarovou patkou dokonce i jine slozeni plaste.
    Mrkni se do recenzi, neco jsem o nich psal. Sam jsem na hardtailu vozil RR Evo 2.25, vaha cca 505g/ks, muzu je jenom doporucit. Zvlast na HT se urcite vyplati jit do te vetsi sirky, ona totiz ve skutecnosti 2,25 odpovida skutecnou sirkou vic te 2.1, takze zadny strach z prehnanych balonu. RR Evo jsou pohodlne, drzi vyborne spis na suchu a pevnejsim povrchu a jsou zatracene rychle :).
    Jestli ctes nem. Bike magazin, urcite jsi videl kombinaci RR Evo vzadu a Nobby Nic vpredu, kvuli vedeni. Pry je to tak super. Zrovna asi pred tydnem jsem objednal ty Nobby Nic ve 2.25 pro zenu na HT do Alp, uvidime, co jsou zac :)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

           

      Jeste neco, nekdo ma strach z tech mekkych boku a celkove z minimalni tloustky plaste. Ja osobne jsem je ani pri drsnejsim pouzivani nikde nerozrizl ani neprotrhl a defektu jsem mel v prumeru jako s jinymi pneumatikami. Diky mekke smesi jsou prilnave, ale zase se ojizdeji o neco rychleji, nez "bezne" plaste. Jsou proste Racing. Kazdopadne jestli to jsi ochotny zaplatit, tak na sportovni HT urcite s RR Evo ve 2.25 chybu neudelas.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

         

    Tak díky moc, koupil jsem to - ten kevlar RR, 2,1. Tak a teď už jsem závodník??

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

           

      No jasně, proč myslíš že si to lidi kupujou ? Mít na kole RR je jako kdyby sis tam nechal cedulku se startovním číslem. Jen se holt musíš smířit s tím, že každý biker co tě potká, že bude chtít pořádně natřít :))))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PLÁŠTĚ Sscwable Evolution

             

        Tak tohle mám už náhodou promyšlený. Žádný biker mne nepotká a nepředjede, protože vyjedu skromně se schwablema jako poslední. Zavázal jsem se spozorům, že dres s jejich logy budou mít čas diváci vychutnat.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024