reklama

Pokojová anténa

Ahoj, potřebuji poradit s necyklistickým problémem: chtěl bych koupit malou televizi, úhlopříčka do 60 cm. Bohužel už nejde napojit na anténní rozvod v našem domě (já vpodstatě ani nevím, jakým způsobem teď přijímáme TV signál, Ane to občas mění, měli jsme satelit, teď myslím máme příjem přes internet O2, blbne to, v domě na to jsou napojené dvě televize a další to už údajně nevezme).
Takže uvažuju o pokojové anténě.
Dotaz: fungují vůbec ty současné televize na pokojovou anténu? Nechci tam mí 500 programů, chci pouze ČT 1 + 2, občas kouknu na Novu, Primu, Novu Cinemu, Primu Max a Primu Zoom, jiné mě nezajímají. Nejsem zrovna sledovačem televize, ale když už na něco kouknu, tak chci na to mít klid a u nás teď večer je poměrně hukot (Ane má jednoročního vnoučka), prostě potřebuju se "uklidit" do jinýho pokoje.
Takže ještě jednou: v úvahu přichází pouze pokojová anténa, nic venku na fasádě - bude to fungovat?
Pro upřesnění: lokalita Poříčí nad Sázavou, nejbližší TV vysílač asi bude Cukrák.
Díky :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.10.2021
Autor: Airline
  • Re: Pokojová anténa

Řešil jsem podobný problém - příležitostné sledování na druhém TV.
    Koupil jsem pokojovou anténu Thomson ANTUSB300 za cca 500Kč, a splnila, co jsem očekával. Nutno zmínit lokalitu Praha-Stodůlky, okna ložnice a "dětského" pokoje jsou orientovaná na ZSZ.
    Napájení je přes USB z TV.

Jednu používám se starším TV, kde signál jde ještě přes SetTopBox DVBT2 - nabídne mi 120 programů.
    Druhou - s TV, přes zimu přivezenou z chalupy - mám u vnuků, napojenou přímo a nabídka je cca 40 programů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: vysočina
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj!

Koupíš, vyzkoušíš a když to na tu dálku nebude fungovat, tak ve 14denní lhůtě vrátíš ;-)

Jinak ale teda nevím, zkoušet takovýhle "dálkový příjem" na pokojovku, no nevidím to moc dobře. I když většina z nich má v sobě, dokonce štelovací, zesilovač signálu... U vás bych to opravdu spíše viděl na nějakou tu klasickou anténu na střeše.

Jo, a samozřejmě je taky potřeba televize, která už umí příjem signálů normy DVB-T2. V opačném případě k ní budeš ještě potřebovat další krabičku, set top box...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kluci, díky oběma, vlastně jak říká jarda: koupím oboje přes e - shop, vyzkouším a kdyžtak holt vrátím.
      Beru na vědomí, že to musí být DVB - T2, máme dům na kopci, hned vedle ohrady s krávama, takže by to snad chodit mohlo.
      Teda... jestli ty krávy by to taky nemohly nějak nepříznivě ovlivnit, dost hlasitě bučej, slyšim to i přes zavřený okna :-).
      Děkuji :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Přesně tak, nutno odzkoušet, jsou různé "vykrývače" signálu o kterých se neví.
      Když jsem anténu zkoušel v obýváku, tedy na opačné straně domu, tak byla nabídka jiná a třeba Nova nebyla vůbec.

14 dní na vrácení to jistí. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: vysočina
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jestlipak by dneska jela i digitálka na tzv. "dipóly", co jsme si kdysi podomácku kutili.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda

Určitě jo, podmínkou je jenom naladění na ty správné kmitočty...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Když je dost silný signál, tak to jde i bez naladění, osobně vyzkoušeno :). A dokonce i bez symetrizace, a dokonce i když jedno rameno upadne…

Bylo by zajímavé udělat experiment jak vypadá analogový signál s parametry, kdy jde ještě DVB-T2 spolehlivě dekódovat. Osobně bych tipoval, že bude skoro nekoukatelný. (filozofická otázka je, jak započítat, že DVB-T2 vysílače mají mnohem nižší výkon na jeden televizní kanál než původní analogové - protože stejným, někdy i nižším výkonem tlačí celý multiplex)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2021
        Autor: JendaH

To se nedá takhle říct, zásadní rozdíl může hrát i 100m polohy, výška budovy, budovy v okolí, jestli má ta místnost okno orientované směrem k vysílači, atd..

Já sem před časem anténu chytal v paneláku na severu Prahy TV na USB přijímač na přibalené prutové minianténky. Musel sem si dost vyhrát s umístěním a multiplexy na vyšších kanálech dost blbly, ale hrálo to. A chytal sem Bukovou horu u Ústí nad Labem, hrálo to líp než Cukrák i Žižkov.

Teď používám TV přes internet, konkrétně Sledování TV. Zásadní výhoda je, že si kdykoliv můžu pustit cokoliv co vysílali za poslední týden.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ještě tedy koukám do map pokrytí zde https://digi.ctu.cz/dtv/ a Poříčí je v ďolíku a příjem tam není ideální. Bez uvedení konkrétní adresy jen mlátíme prázdnou slámu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jestli je nejbližší vysílač Cukrák, tak to rovnou vzdej. Zesilovač na anténě je príma, ale když nemá co zesilovat, tak jen šumí. Na dálkový příjem musí být pořádná anténa na střeše, která dává nějaký signál. Pokojová anténa poskytuje nějaký signál jen v místě silného pole.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Když se podívám na mapu, tak vidím minimálně 6 vysilačů v jeho těsném okolí a určitě nejméně 3 z nich budou splňovat programovou nabídku, takže tam bych problém neviděl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak televize o2 funguje dobře jen v síti o2 v jejich adsl, jinak jen na 80 portu. Anténa doma jen ve variantě na odzkoušení, jak píše Jarda, bo nejlepší zesilovač je anténa, tedy včetně šumu, když není signál.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nejjednodušší bude půjčit si DVB-T2 přijímač do USB (protože komu by se chtělo na vyzkoušení tahat celou televizi), nějakou nastavitelnou anténu (teleskopický dipól - https://www.wifi-shop.cz/pokojova-tv-antena... ) a vyzkoušet to.

Blbé je, že bez měřících přístrojů nebudeš vědět, jak moc teleskopická ramena vysunout a roztáhnou (více neznamená lépe, je potřeba nastavit to tak, aby jejich délka odpovídala polovině délky vlny v tom materiálu, a roztažení mění impedanci, která se musí nastavit tak, aby odpovídala tomu trafíčku v konektoru), a zkusmo asi nedosáhneš optimálního výsledku. Proto si myslím, že bys měl vyzkoušet, jestli to funguje „alespoň nějak blbě“ (s výpadkama), a pokud ano, tak to pak půjde dotáhnout do dokonalosti se správnou technikou. Pokud ti to nebude fungovat ani trošku, tak to nejspíš ani správná technika nespraví.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Děkuji všem za rady, příští týden to objednám přes ten e - shop a děj se vůle Boží :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No a jaké je pokračování téhle story ? Úspěšný příjem nebo lovení duchů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 10:06
    Autor: miro5
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: přítelkyni z CL

Hledám: přítelkyni z CL
17.10.2021
Hledám holku z CL a nejbližšího okolí na společné cyklotoulky, cestování vlakem i pěšky. Jezdím Krušné hory …

Hledám: cyklistku - silničářku a/nebo gravelistku

09.10.2021
Ahoj, pokud jezdíš sama a chceš někdy doprovod, napiš. Hledám jen kámošku na švih, někdy o víkendu i delší. 50…

Hledám: Muže

Hledám: Muže
02.10.2021
Žďársko, Havlíčkobrodsko, Jihlavsko... Žena 171cm se ráda seznámí s nezadaným mužem cyklistou, lyžařem, turistou.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

195 cyklistů (3 přihlášení)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021