reklama

Elektrokoloběžku do města

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jakou elektrokoloběžku do města koupit, možná to bude zajímat více zájemců. Pořídil jsem Sencor Scooter Two, ale po dvou reklamacích (špatném výkonu do kopečků) mi peníze vrátili. Měla tvrdá nenafukovací kola, ale ta bych už nikdy nechtěl. I zámková dlažba dělá problémy. Takže teď visím na netu a vybírám, vybírám. Zaujala mě Techlife X6, ale po zjištění, že koloběžka za 24k má noname baterii (distributor Ostrava), zájem mě přešel. Po mnoha recenzích se mi zalíbila Ninebot Kickscooter F40E by Segway, která sice nemá odpružená kola, ale jsou nafukovací, deseti palcové, údajně s nějakým samolepicím gelem. Moc rád bych, kdyby majitel takové koloběžky sem mohl napsat příspěvek o spoko-nespokojenosti s touto kulajdou (reálný dojezd, rychlost, zda lze nějak navýšit rychlost ze základních 25 km/h, komfort jízdy a častost defektů, u nich jestli se musí koupit celé nové kolo, nebo se dají vyspravit). Je to obdoba koloběžky Ninebot Max G30, ale s menším dojezdem. Taky bych rád, aby spokojení majitelé i jiných elektroběžek popsali klady a zápory svých miláčků. Předem moc děkuji za názory a doporučení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.10.2021
Autor: ar.gen.tum
  • Re: Elektrokoloběžku do města

         

    25km/h je pro malou koloběžku rychlost až až. I z mnohem menší rychlosti budeš dobře plachtit přes řídítka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Elektrokoloběžku do města

         

    Ninebot je sice asi lepší značka než Sencor, ale ty parametry to má zhruba srovnatelné. S 350W motorem nečekej, že to zvládne jet výrazně rychleji než 25 km/h i kdyby tam ten limiter nebyl a navíc díky odporu vzduchu hodně stoupne spotřeba a tedy klesne dojezd. Díky malým kolům a krátkému rozvoru to není moc stabilní a taková rychlost je akorát nejlepší způsob ak se rozsekat.


    Jinak čti recenze na velkých eshopech, tady těžko najdeš nějaké větší množství uživatelů těchto strojů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elektrokoloběžku do města

           

      Děkuju za odpovědi, je fakt, že u takové malé prďoly ta pětadvacítka bude stačit, přestože jsem si zvykl u Sencor na 30ku, která šla nastavit díky aplikace. Normálně jezdím na kole, je to komfortnější a zdravější, ale na nějaké rychlé, krátké přesuny, přídavný dopravní prostředek do auta a vlaku, se hodí. Jen se divím, že koloběžkáři nemají nikde žádné diskuzní forum, přestože jich určitě bude hodně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2021
      Autor: ar.gen.tum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elektrokoloběžku do města

             

        Já osobně bych volil menší hmotnost, maximálně tak do 12-13Kg, vláčet 17Kg (Ninebot) se pronese, ještě bych zvážil skladnost, ta 10-ti palcová kola už jsou dost velká, sice lepší na jízdní konfort ale ve složeném stavu vyčnívají, 8" je tak akorát, taky by se hodily sklopné řiditka a ve složeném stavu kolobku pak šoupnot do obalu a popřípadě do kufru auta, ve vlaku či busu by to taky zlepšilo přenositelnost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.10.2021
        Autor: miro5
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokoloběžku do města

         

    --- Jednokolka by možná byla taky fajn, skladná, lehká, ale pořád mi to trochu připadá jako zbraň na zabití... :-)
    --- Ano, 12 kg na kulajdu by bylo příjemnější, ale myslím, že je taky důležitý dojezd a to typápěrky asi nedají. A mít navíc pět kilo, pro chlapa to snad takový problém není. Myslím tím tedy lehké přenosy jako do jednoho, dvou pater, šoupnití do kufru auta, do vlaku apod.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2021
    Autor: ar.gen.tum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokoloběžku do města

         

    Tak jediné neskůtrové koloběžky má Kostka
    https://www.kostkakolobezky.cz/125-elektricke

    Takto si představuju elektrokoloběžku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2021
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024