reklama

Jaké to bylo 114

Dnes letos pravděpodobně náš poslední den v Bretani.

Tenhle poloostrov mám v hlavě nějak spojený s mořem, rybáři, a tou slanou vodou. Ale on je to pořádně velký kus země a tedy víc Bretaně je asi ve vnitrozemí.
Teď, na podzim, výrazně a sytě zelené, i když třeba slunečnice tu stále kvetou. Taková klidná,pahorkatá krajina, louky, pole, krávy a kukuřice. Typické kamenné domky s komíny v obou štítech. Novostavby nekopírují to staré, ale přísně a důrazně zachovávají charakter, či "ducha" zástavby, a tak vše působí přirozeně.

Dnes nefoukalo, tak bylo opravdu příjemně, takové to ideální počasí "na kolo".

Popojeli jsme do městečka Saint-Renan, které podle strejdy googla bylo kdysi významnější než Brest. Vyfotil jsem ty dva skutečně staré domy, poklábosil s místním pošťákem o výhodách elektrokola a to bylo asi tak vše, co se dalo dělat. Prostě už je po sezóně, což je vlastně dobře. Člověk má šanci vidět ten kraj takový, jaký skutečně je.

Na Bretaň se pěje chvála, a asi právem, leckdo VIP zde má nemovitost. Mě, zřejmě proto, že zeleného máme doma kolem dost, tolik ten kraj za srdce nebere.

Dostává mě ovšem ten oceán, vlna za vlnou jak mlátí o ty útesy, rozprskne se a stéká po skalisku, aby za okamžik přišla nová sprška, to se mi asi nikdy neokouká.

Určitě, pokud vám to někdy vyjde, zajeďte se do Bretaně podívat. Je to fakt "úplně jiná Francie". No, a pokud vám vadí protivítr, a strmější, krátké kopce, je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem.

Cyklotrasy značené po francouzsku, to znamená, že když je jasné kudy, jsou tam cedule tři, ale na zásadním rozcestí pak ani jedna.
Naše mapy v režimu horské kolo vedou mimo frekventovanější silnice, občas i polňačkou, ale žádné traily či přeskakování pařezů, pohodová, klidná jízda spokojeného starce :-)

Tady je to video:
https://www.relive.cc/view/veqzBVogPBq

kdo hledá klid, bude Bretaň pro něj ideální volbou

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2021
Autor: Jindra8526
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024