reklama

Boa kolečko - oprava

Dnes jsem měl technický zážitek z opravy Boa kolečka a nejde se o něj nepodělit :-)

Ivě se o víkendu při utahování tretry přetrhlo lanko u Boa kolečka. To není samo o sobě zas taková tragédie. Na netu se dá sehnat a koupit oprvná sada. Jenže to bude trvat nejmíň týden, na českých e-shopech jsem ji nenašel. A my potřebujeme mít tretru do pátku opravenou. Tak jsem se pustil do opravy svépomocí.

První problém byl hned na začátku. Čím povolit šroubek. Zkoušel jsem imbus, 1.5mm byl velký, 1.25mm u palcové sady zase malý. Na netu jsem dohledal, že by to mělo být pro Torx T6. Tak jsem vyrazil do města shánět šroubovák. Zkusil jsem kluky z cykloservisu - tohle nikdy nedělali, tak nepomohli. V kutnohorské speciálce na nářadí Torx T6 měli, jenže nepasoval. Tak mi to ochotný pán (také cyklista ) vzal kolečko pod lupu a zjistili jsme, že to opravdu bude pro imbus. Jenže 1.5mm byl velký, 1.3mm zase malý, tyhle velikosti jsou běžně v sadě. Takže ti pacholci ve výrobě použili netypický imbus 1.4mm. Co s tím? Pán se nabídl, že mi do hlavy šroubku vyřízne rovnou nutu pro běžný šroubovák. To se podařilo a šroubek jsme povolili. Ale kde vzít náhradní lanko? Napadlo mě použít silný silon, tak jsem zamířil do prodejny pro rybáře. A tam za 5Kč/1m koupil nylonové lanko.
Pak už to bylo jednoduché. Jen naměřit správnou délku a lanko do kolečka upevnit. Pro ilustraci pár fotek z opravy.

A jdu objednat opravnou sadu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.09.2021
Autor: mildakh
  • Re: Boa kolečko - oprava

         

    a ještě zbylé fotky..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2021
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Jo a ten chlápek v prodejně pro rybáře byl taky cyklista. Když jsem se zmínil na co to potřebuju hlásil, že ročně najede 12000km.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2021
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Dobrá práce takhle snadno to vyřešit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boa kolečko - oprava

         

    Pěkně to zbastlil :-)
    Ale zůstanu u tkaniček



    Což mi připomíná, že je mám asi osmkrát přetržený a plný navazovacích uzlů a měl bych je už konečně vyměnit...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2021
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Presla jsem na tyhle https://www.altima.cz/53-reflexni-tkanicky/
      a naprosta spokojenost. Bota sedi, nic se nemusi zavazovat, zadne trhani a navic jsou reflexni.
      Pravda, prvni nasazeni byl trosku "pokus-omyl" a pak vyladit spravnou delku, ale vysledek me velmi prijemne prekvapil.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • klasické tkaničky

           

      je to OT, tak případně smazat.

      osvědčili se mi tkaničky které mají na sobě takové "vlnky" "uzlíky"

      https://www.zavazto.cz/sportovni_tkanicky...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2021
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Kup si jakékoliv silonové, polyuretanové či jiné tlustší umělohmotné tkaničky, které se nebudou trhat jako ty bavlněné. Pokud ti bude klouzat uzel, tak se ho nauč vzat. Je třeba vázat botovou variantu ambulantního uzlu a nikoliv křížového uzlu, ten klouže. Není to tak složité :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Vždyť už tady máme pár let tyhle... https://www.youtube.com/watch?v=7wrw19K_g_M

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boa kolečko - oprava

           

      Já mám u běžeckých bot Salomon Sense Mantra na tkaničce plastovou sponku (určitě to má nějaké marketinkové cool jméno) a jsem s tím docela spokojený. Navíc při triatlonu to ušetří i nějaké vteřiny při obouvání... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2021
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boa kolečko - oprava

             

        Tak jistě, plastová sponka se zaváže rychleji. Je otázkou, jak pevně. Uvázání tkaničky mimo závody jasně zdržuje a asi i ničí zdraví. :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2021
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boa kolečko - oprava

               

          Jak pevně? Nikdy jsem neměl pocit, že by se to svévolně povolilo. Tam akorát zdržuje to, že se zbytek tkaničky musí shovat do kapsičky nahoře v jazyku, jinak by člověk riskoval, že se smyčka o něco zachytí a rozbije si ústa.

          Na triatlonu jsem zaregistroval ještě řešení, že se normální tkaničky v botách nahradí gumovými, pak se boty bez problému obují zavázané. To je ještě rychlejší, nezkoušel jsem...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2021
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Boa kolečko - oprava

                 

            O gumovych uz pisu vyse. Pouzivam je a zadne zavazovani me netizi.
            Tady jeste jednou odkaz https://www.altima.cz/53-reflexni-tkanicky/

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Boa kolečko - oprava

                   

              Aha, z názvu reflexní tkaničky by to jeden nečekal... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.09.2021
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Boa kolečko - oprava

                     

                Njn, Altima se specializuje na reflexni zbozi, tak proto.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.09.2021
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024