reklama

Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

Němci jsou důkladný národ.... co říkáte na tuhle složitost, postrádající vše z jednoduchosti obyč kola?
https://vtm.zive.cz/clanky/nemci-znovu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.09.2021
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    Taky jsem dneska četl :-)

    První se mi vybavilo tohle, když jsem si to teď pustil a slyšim ten přízvuk, skoro si říkám, jestli tam není nějaká spojitost :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=7hfClQh3rxM

    Jako já si dovedu představit, že pro městský do-práce-dojížďák to může bejt príma řešení, zcela bezesrandy a sarkasmu. Spárování s nábojovým motorem vyloženě podává ruce, teda jestli mají nějak racionálně pořešený rozjezdy, aby se z těch nulových otáček, který už by 100% musel utáhnout sám, neupekl.
    Za mě palec hore.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2021
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

           

      Já si to dovedu představit jako nějakou evoluci elektrokola, ale ten nábojovej motor má už teď jistý nevýhody.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

             

        To je právě kouzlo techniky:
        Ultimátní řešení neexistuje, VŠECHNO má nějaký nevýhody a je na tobě vybrat si nejvíc vyhovující řešení :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2021
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    ach jo, někomu zase neříká nic slovo účinnost.
    které netechnické nemehlo?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    Tady někdo zjistil, jak fungují dieselelektrické lokomotivy...
    Není nad to proměnit část energie na teplo!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2021
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

           

      No docela by mě zajímala skutečná účinnost přenosu energie soustavou dynamo->motor v tom jejich kole. Nedivil bych se, kdyby to bylo méně než polovina. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2021
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    Já v tom vidím jen pokračování vývoje elektrokol. Pořád platí, že aby to bylo elektrokolo z pohledu předpisů, pak se na tom musí šlapat aby byl vztah mezi točením nohama a jízdou. A vzhledem k tomu, že to kolo má akumulátor tak to vidím jen jako vyhovění tomuto předpisu. Jo, něco člověk dobije tím šlapáním, ale primárně bych to viděl tak, že je ty šlapky jsou jen akcelerátor. A zbavíme se toho údržbu vyžadujícího řetězu, což není špatné. Za mě je to dobrý nápad.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2021
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

           

      Bez toho akumulátoru bych to viděl tak,že bys na to kolo musel na místě naskočit,pět minut šlapat na místě jako motorová myš a pak by se to pomalu a neochotně rozjelo. A to ještě by to nesmělo být do kopce. Hlavním zdrojem pohonu bude ten akumulátor. Jen to může být zapojeno tak,že bez točení pedály se to nerozjede. Ten akumulátor bude ale vyžadovat dobití z vnějšího zdroje. To točení pedály nemůže stačit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2021
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

             

        Ale vždyť to tam píšou, že se to musí nabít:

        Jde o komplexní systém, který zahrnuje baterii, ovladač a výpočetní jednotku. Baterii doma nabijete,...

        Proto mě to vedlo k myšlence, že pedály jsou jen akcelerátorem jehož vedlejší efekt je ten, že trochu dokrmí ten aku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2021
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

               

          Ty pedály budou sloužit hlavně k tomu,aby to splňovalo definici elektrokola. To dokrmení žádný zázrak nebude.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2021
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

           

      To je zajímavé vysvětlení, že účinnost je vůbec nezajímá, protože pedály tam jsou jen šidítko, aby si jezdec připadal jako cyklista, přestože primárním zdrojem energie bude baterie. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2021
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    "... vynalézají už vynalezené, ovšem mnohem složitější ..." tvrdil Karl von Drais už v roce 1849

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2021
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak znovu vynalézt kolo, ovšem složitěji

         

    Jako největší problém vidím absenci setrvačnosti. Jestli k tomu nevynalezli i nějakou zázračnou řídicí jednotku, která dokáže dynamicky měnit odpor generátoru podle toho, jestli se zrovna chystám šlápnout plnou silou nebo jenom protočit šlapky naprázdno, bude se to chovat jako rotoped bez setrvačníku. Mrtvé body nejsou tak mrtvé, jak se říká, ve skutečnosti je nohy potřebují k odpočinku.

    Ale pro vícestopé elektrické vozidlo s nožní přípomocí to dává smysl: bez nutnosti podávat velké špičkové výkony, s možností akumulace na místě, s využitím spíš pro prodloužení dojezdu a jako topení než jako primární pohon.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2021
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024