reklama

Poraďte

Mám zahrádku v Praze-Suchdole. Potřebuji po sklizni prořezat třešeň a broskvoň, ale nevím jak. Je tady někdo, kdo by mi s tím pomohl? Dík.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.08.2021
Autor: Pepíček
  • Re: Poraďte

         

    Těsně u země?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2021
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Poraďte

         

    Možností je v dnešní době přehŘšel!
    Podívejme se na oba dva konce celého spektra možných prostředků.
    Pomůcka na prvním obrázku vyřeší snadno a jednoduše třešeň i broskvoň tzv. na klíč, možná, že i obě najednou, a dokonce možná i se zahradním domkem, je-li dřevěný.
    Naproti tomu pomůcka na druhém obrázku vyžaduje silnou vůli a paži, avšak přinese netušené zážitky smyslové i duševní.

    Pokud jsem Ti pomohl, pak skromně podotýkám, že mám rád pistáciovou tyčinku Deli...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte

         

    1. Žebřík opřít o korunu stromu, vylézt nahoru a ruční pilkou řezat.
    2. Add 1, ale použít lehkou jednoruční motorovou pilu.
    3. V OBI nebo v Bauhausu prodávají skládací duralový žebřík, který se dá použít i jako štafle. To pak stojí i v prostoru, pokud opoře o korunu nedůvěřuješ. Zbytek jako add. 1 nebo 2.
    4. Vylézt na ten strom a řezat. U broskvoně to moc nejde, neboť je křehká a patrně tě neunese ani u kmene.
    5. Jednou jsem v meruňkovém sadu používal dřevěný žebřík a dvě dlouhá bidla nahoře s kovovou vidlicí. Těmi bidly se podepřel do kříže ten žebřík, takže to vypadalo jako štafle. Docela se to kymácelo, ale zase se to dalo ustavit i v tom svahu toho meruňkového sadu. Takto tehdy probíhala sklizeň. Ale tehdy mi bylo 25 let, lezl jsem po skalách a tak jsem to rozdýchal a po chvíli se už ani nebál.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Poraďte

         

    Po sklizni si jistě ještě pamatuješ,kam ses dostal a kam ne. Které větve překážejí a stíní druhým,případně rostou dovnitř a zahušťují korunu. Ty potřebuješ,abys všude dosáhl a aby všude mohlo slunce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2021
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte

         

    V Berouně vycházejí reklamní noviny Deixe-TIP. V nich bys mohl najít nabídky na úpravu zahrady.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2021
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024