reklama

Nechápu

Dobrý den, potřebuji poradit. Včera jsem jel na starém kole favorit do cile. Kolo stalo venku a lehce zmoklo. A stala se mi takova vec,že se mi protočilo kolo v beranech.???? a tak nevim a nechapu jak se to mohlo jen tak stat? Mohl by jste mi nekdo poradit jestli je to mozne samo odsebe.
Předem děkuji za zpětnou vazbu.
S pozdravem Honza

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.08.2021
Autor: ereb81
  • Re: Nechápu

         

    Nerozumím. Otočila se ti vidle vůči beranům? Pokud ano, tak ji silou srovnej do správné polohy a utáhni šroub se šestihrannou matkou na vrcholu představce v prodloužení krku vidlice. Ten šroub dotlačuje klínek v souosých trubkách vidlice a představce. Jsou zasunuty do sebe a zaklíńeny tím klínkem. Je to třeba víc zaklínit. Ale pozor, ne zase na krev, poněvadž to také dokáže naprasknout jednu z těch trubek a pak se stratí úplně převod mezi berany a vidlí. Což také může být tvůj problém, že to tam prostě prasklo. Pokud se to zcela volně protáčí, tak je vevnitř zlomená vidlice. Ale na to bys ještě potřeboval nějakou ránu a ne jen déšť.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nechápu

           

      No normalně se protocila vidle vůči beranům. Spadl jsem na zem a byl jsem otresen tim co se stalo. Sebehli se znami jelikoz jsme byli na navsteve a nevim jestli to nekdo neudelal. Aby se neco stalo. Nechci nekoho obvinovat ale budu muset na sebe davat pozor.???? na tom kole jezdím porad a nikdy mi nespadlo. Divne je to ze tam jsem dojel v poradku. Bez znamek nejakych indispozici.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2021
      Autor: ereb81
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nechápu

             

        Tak to se asi opravdu zlomila ta vnější trubka od vidle a stratil se kontakt mezi vidlí a představcem. Možná jsi měl ten klínek přetažený, možná to dostalo ránu, možná jen únava meteriálu. Nyní se raději používají ahead spojení vidle a představce. Prostě se vidle vytáhne až nad úroveň krku rámu a předstvec se na ní nasadí kleštinou.
        V každém případě gratuluji k dobrému konci, nezmiňuješ se o nemocnici.
        Vidlice je na výmněnu. Vidlici od Favoritu celkem snadno seženeš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2021
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nechápu

               

          Svislá trubka představce, která se ve vidlici klínkem rozpíná (roztahuje) občas praskne (mě se to na fávu stalo 2x) nad rozříznutím.
          Na novou vidlu to není, leč představec si budeš muset pořídit nový.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2021
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nechápu

             

        Lidé mají různé nápady, už jsem víckrát slyšel o vyháknutí brzd a podobně, někteří bohužel nápady nedomýšlí. Mezi klukovinou a úkladnou vraždou tak může být velmi tenká hranice...

        Ale těžko soudit, mohlo to být povolené už dlouho a jen čekat na poslední kapku (náraz), která řídítka uvolní. Taky tam mohlo něco prasknout, i to se stává. To, že se ti to předtím nikdy nestalo opravdu není důkaz sabotáže. Všechno je jednou poprvé... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2021
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nechápu

               

          Moc vam dekuji za reakce. A pravě nic neprasklo a je mi divne ze soused pribehl s klicem vse dotahl a ja jsem na kolo nasedl a odjel domů.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2021
          Autor: ereb81
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nechápu

         

    To je problém na několik dýmek. Buď rád, že se ti neprotočilo v cilovým sprintu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2021
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nechápu

           

      Kdyby sis dal doutník, měl bys dost času na přemítání (o závadě) na míse ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2021
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Nechápu

         

    A co Ti brání v tom to rozebrat a udělat pořádnou kontrolu? To je určitě lepší než jakékoliv rady na dálku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2021
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nechápu

           

      To udělam rozeberu to, moc dekuji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2021
      Autor: ereb81
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

252 cyklistů (10 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023