reklama

Jaké to bylo 111.

???

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2021
Autor: OVG
  • Re: Jaké to bylo 111.

Teprv bude :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Bylo - rozbahněný! Skoro týden po potopě světa a ještě je i spousta lagun :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tihle dva chlápci včera vyměňovali trolejový závěsy za plnýho tramvajovýho provozu. Rukavice měli obyčejný a dieletryckých galoší jsem si nevšim. Koukal jsem jak puk, eletrykář nejsem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: abernathy

Měli dielektrickou celou tu plošinu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

jj, jak vrabci na drátě :-)

Takhle lezli v nestřežený okamžik učedníci v dílně na střechu trolejbusu. Mistr to z dálky zahlíd a málem zešedivěl. Trouba lezl po žebříku, nahoře se chytnul holou rukou za drát jako obyčejně - akorát nepočkal na povel a vedení ještě nebylo odpojené. Nevím přesně jak je to u stejnosměrného, jestli je jeden drát "hodnej" a trefil ho, nebo to izolace žebříku na zemi i hraně nějak stihnula pobrat. Kluk na střeše se strašně divil, proč mistr tak vyvádí :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda

Kdyby to bylo na velmi vysokém napětí, tak by jen ty kapacitní proudy mezi tou izolovanou plošinou a fází způsobovaly krásný oblouk, který se musí předem vybít. Tramvaj má jen 600V, to je prd, proti 110kV.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tak hlavně na 110 kV by nikdy, ale fakt nikdy nikdo nedělal pod napětím, kdyby byl izolovaný od země a spojený s vedením sebelíp. Aspoň u nás ne.

Kromě toho, že se vše odpojí a přezkouší, tak se musí vyzkratovat spolu všechny fáze a uzemnění - soupravou měděných lan s takovým průřezem, aby ještě i vydržel, kdyby to náhodou zapli. To platí i u nižšího napětí.

I těch 110 kV má mezi drátem a zemí vlastně "jen" 63 kV.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.07.2021
          Autor: Radek

Byl jsem v jedné MVE.
            Dnes klasika , bezobslužný provoz, ale zrovna měli odstávku a dvojice chlapů vysávala generátor. Počas cigárpauzy jsem s nimi zapletl hovor natolik poutavý, že mne vzali s sebou dovnitř:-)
            Jak jsem psal výše, dělali na eletro části a měli venku odpojený odpojovač, který měl uvnitž na stěně mosazno- černo- červenou tabulku auf/ zu a jeho ručka byla ovládána zvenku skrz stěnu.
            Na straně generátoru byla na vodičích mosazná skratovací tyč s mohutnými svorkami a bakelitovými čudlíky... ta musela pamatovat spolu s generátorem Siemensea Schuckerta jako mladé inženýry :-)
            Krásné na tom bylo zejména to, že všechno odpojení a skratování bylo krásně viditelné zevnitř a plně mechanické, tj téměř blbovzdorné/nesabotovatelné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2021
            Autor: cibi
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Včera jsem si dal trochu do těla. Z Prahy přes Baně nahoru, potom kousek Hřebenama, dolů k Berounce a domů.
    No, žádný rekord to nebyl, ale píšu to pro to, co mě trochu překvapilo. Na to, že byl všední den, bylo kolem Berounky cyklistů jako naseto, to fakt dřív nebylo ani o víkendu. A s kiosky se taky roztrhl pytel, co jich je letos nových, tak to jsem zíral. Kam asi budu jezdit, kde by nebylo tolik té civilizace?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak třeba na těch Hřebenech je na 50km občerstvení o weekendu na Skalce, na Kytínské louce a na Studeném vrchu a tím to končí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Den začal dobře.
    Škůdce polapen.

Každý rok přichází po toku potoka a snaží se založit rodinku. Ondatry.
    Neměl bych proti nim zhola nic, kdyby nedělaly nory v hrázi, a nesežrali nám všechny kosatce.

Letos se ovšem objevilo trochu větší hovado.
    Nutrie. Zabydlela se v horním rybníčku a škodila podobně. Říkali jsme si, tak na tebe holka je ta naše past malá, tak jsme se jí ani nepokoušeli chytit. Ostatně, vypadá na samotáře, množit se zjevně nebude. V pondělí jsem ovšem zahlédl i její menší kolegyni, ondatru, tak na tu jsme nastražili klec, jako každý rok.

Na jablka jde naprosto spolehlivě.
    A ráno, překvapení, v kleci ta velká mrcha.

No, pojede na výlet, vysadím u Kamenického potoka, ten ústí do Sázavy o hodně dál, než zen náš, tak snad se potvora nevrátí.
    Tak ješte tu ondatru, a bude zase na rok klid.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Pěknej macek, gratuluji k úlovku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Nešlo by to upíct a sníst?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

upíct i sníst bych to uměl, ale zabít ne.
        Jsem měkota.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

V nepřeberné paletě tvých známých je jistě někdo, kdo by ho zbavil života, možná i stáhl. Umí to králíkáři.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Pepíček
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Určitě, ale nestojí mi to za to.
            Tahle potvora má prostě kliku :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

A kdybys ji úplně náhodou přejel na kole a ji to odmrštilo do otevřeného grilu??? Cestou by mohla proletět odloženým grilovacím kořením na nutrie. Takové věci se prostě stávají...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: ckp13
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ještě by měla proletět něčím, co ji zbaví kožíšku a vyvrhne :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Podobnou past mají pohotově moji mladí na zahradě ve stošedesátitisícovým jorkšírským městě. Tam zase v noci pobíhají lišky. Ale s jejich likvidací problém není, jsou považovány za škodnou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: abernathy

Tak jak to s nutrií dopadlo? Už je na pekáči nebo na svobodě a škodí někomu jinému?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Pustil jsem jí v relativní pustině, ale ona si určitě na toku najde nějaké místečko, kde bude prudit.

Mám za to, že tohle ale nebyla mrcha z divočiny ale z chovu. V kleci se chovala naprosto klidně jako by byla zvyklá.

No, v každém případě tak mám ještě minimálně jednu ondatru, tu musíme taky polapit a vyhostit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Pouštět škoda, jedná se o moc chutné zviřátko.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

To jo, jenže jak ji zabít? Králíka jsem už jako kluk zabít uměl. jenže nutrie nemá tak dlouhý uši, aby za ně mohla dostat karate :-)
        Napadá mě jedině způsob ala " vánoční kapr "...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Koukám, že nejsem sama, kdo nad tím uvažoval :o)))
          Nejenže má ušiska krátký, ale má také pěkně tlustý krček. Tomu by úder hranou ruky neudělal nic.

"Na vánočního kapra" bych se trošku bála, že jí z hlavy udělám gramofonovou desku.

Spíš bych na ní šla jako na slepici - řez do krku a nechat vykrvit. Ale tohle bych asi nedokázala...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Ani pro toho králíka není nějak předepsané "karate" za uši. Je to jen záležitost stylu. A když se to moc neumí, tak se králík na několikrát trápí. Takové topůrko po kebuli je jistota a fungovalo by i na tuhle potvůrku bez ušisek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Už bydlí na Kamenickém potoce
      https://photos.app.goo.gl/yUzcXuJ6sL9L9bKTA

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Jinak, tohle zviřátko, když není jeho osudem pekáč, tak je dost chytrý a ochočitelný. Viděl jsem pána, který vozil chovný páreček v automobilu na procházky a proplavání k rybníčku a poslouchaly jak psi.. otevřel dveře, zavelel volno, vyhrnuly se plavat...pak na ně zavolal k noze, připlavaly, vylezly z vody a koukaly, co bude. Pán vytáhl nějakou osušku, vysušil je postupně (povel čekej), pak otevřel dveře, zavel nastoupit, zviřátka nastoupila a odfrčeli.. docela jsem čuměl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jsem se při popisu musela nahlas smát :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: bara2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Když ji dobře našpikuješ a proložíš česnekem, přidáš trochu špenátu a bramborového knedliku, tak ani není potřeba nikam jezdit :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Spikovani je zbytecne, tohle maso je samo o sobe dost stavnate.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nakonec je to možná i vtipné, když někdo ví, že lehokola u nich závodit nesmí, ale nedokáže to ani zdůvodnit... :-)

>> bohuzel tento typ kola po dohode orga tymu na zavode letos neakceptujeme.
    S pzodravem
    JK

>> A můžu se zeptat na důvod?

>> Rozhodnuti organizacniho tymu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ptal jsi se na důvod a důvodem bylo rozhodnutí týmu.
      Měl jsi se asi ptát na odůvodnění takového rozhodnutí, zákazu. Nebo nějak podobně formulovat dotaz ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No když mě ještě něco chytrého nebo alespoň vtipného napadne, tak jim můžu poslat další dotaz... ale nepochybně to k cíli nepovede, navíc hádat se s někým, kdo odpovídá jednou větou, mě nebaví... těžko chytat někoho za slovo, když nic neřekne, že jo... :-)

Kdyby nedovolil závodit cikánům, tak je večer v televizi. Podobně pokud by diskriminoval sexuální nebo genderové menšiny, tak ho neziskovky sežerou, ale to, že diskriminuje zákazníka jednoho českého výrobce jízdních kol, asi nikdo řešit nebude...

Leda bych k tomu přistoupil tak, že mě diskriminujou kvůli náboženství, protože pořídit si lehokolo, je přece druh víry, ne? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jdi do nich tvrdě. Napiš, že fyzický vzhled kola není relevantní, že ty se cítíš jet na klasickém zábradlí...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

měkkej, ať se přihlásí s buginou, s tím, že dle něj se jedná zcela jasně o kolo, akorát, že těžší, ale že s tím se srovná sám a žádných speciálních ohledů nepožaduje.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

super 80 km přes Hradešín, Voděradské bučiny, Mukařov průměrem 28km/h.... a na závěr 2* Hubertus z Kácova coby odměna :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nové přední kolo na Oceláč ještě není, tak celý týden byl odježděný do práce na staré klasice GT.
    Neseděl jsem na tom půl roku, ale takhle po malých kouskách denně si zadek zas rychle zvykl.
    Akorát teď, když nebylo nutné dodržovat trasu s nejrychlejším a nejpohodlnějším povrchem, svádělo to k cestě nejkratší. Ušetří se tím i půlhodina denně, ono to zas tak pomaleji nejede, jenom ta spotřeba...
    Dnes jsem to ale vzal pro změnu takovými oklikami, aby bylo těch celkových 250 km nakonec splněno :-)

Odpruženého Azubu mi přijde na cesty do práce škoda, ale příští týden už nějaká výjimka bude.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Švih mezi Telčí a Třebíčí.
    Najeto 74,05 km, nastoupáno 969 m. Jeto pokud možno po vedlejších silnicích.
    U Nové Říše ve směru na Želetavu stojí kopec podle mapy značený Kalvárie (594 m n. m.). Podle informační tabule u silnice má název Spravedlnost (601 m n. m.). Od premonstrátského kláštera v Nové Říši vede zčásti po cyklotrase č. 5125 na jeho vrchol Novoříšská křížová cesta. V druhé polovině cesty jezdí odhodlaní cyklisté v travnatém terénu a směřují své úsilí k dosažení vrcholu na dosti strmém svahu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2021
    Autor: Horscat

jj, Kalvárie... Ve Výběžku u Brtníků máme jeden podobný kopec. Dost dlouhý, postupně se ještě utahuje. Rovná cesta nahoru, celou dobu koukáš na Boží muka na vrcholku. Doslova Boží muka...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V Brtníkách máte hlavně pěknej pomník :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Z Nové Říše do Zdeňkova se jelo pořád do kopce. Mezi nimi před lesem se vlevo od cesty otevřel panoramatický výhled přes Přírodní památku Koupaliště u Bohuslavic.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V Želetavě mezi autobusovým nádražím a mezinárodní silnicí E59 s pořádně hustým provozem Jihlava - Znojmo (Praha - Vídeň) stojí zmrzlinový stánek, kde je k dostání vanilková zmrzlina. Jiný druh zmrzliny se zjistit nepodařilo. Ve vedru trochu taje a stéká na ruku. To ale nemusí být problém. O kus dál stojí kašna s nepřetržitě tekoucí čistou vodou, kdd je možné si ruce umýt.
    Pro další pokračování jízdy bylo nutné najet na hlavní silnici a za morovým sloupem zahnout doprava. Než se tak stalo, čekalo se asi tři minuty než se v proudu aut udělala dostačující mezera a mohlo jet dál.
    Ven z Želetavy se jelo po klidné silnici okolo zahrady se zvířecími postavami.
    V Bítovánkách se jelo okolo parku s dětským hřištěm a hospůdkou Pod Mařenkou. Mařenka narostla do výšky 711 metrů, čímž se stala nejvyšším kopcem ókresu Třebíč. Protože se jelo v její blízkosti, jelo se do kopce do nadmořské výšky 640 m, třetího nejvyššího silničního bodu celého švihu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Z třetího nejvyššího silničního bodu se jelo přes Římov, Rokytnici nad Rokytnou po svazích Zadní hory, odkud byl panoramatický výhled na Třebíč a okolí, a Čechočovice k Steklému rybníku, kde se na cyklotrase č. 5212 mezi Čechočovicemi a Hvězdoňovicemi sjelo do úplně nejnižšího silničního bodu celého švihu (485 m n. m.).
    Na jižním břehu Steklého rybníka se jelo po místy hrbolaté, štěrkové, neasfaltované cestě okolo většího množství rekreačních chat, udržovaných trávníků a pasoucího se hospodářského zvířectva.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V Hvězdoňovicích se po návsi procházel černý kocour. V Heralticích, kde bylo asi už delší dobu o strom opřené jízdní kolo, seděla na cestě jedna tříbarevná kočka.
    V Heralticích jsem si nechal do bidomu nalít vodu. Tak skvělou vodu jako tady jsem nikde jinde nenašel. Někde poblíž je pramen s vodou kojenecké kvality.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Dnes docela hezky vyhřáté od sluníčka.
    Pěkný 110 km okruh kolem Chocně s odskokem na Andrlův Chlum a aby byla i nějaká zábava po cestě, tak jsem nasbíral dalších 2.374 bodů :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Včera odpoledne, v tom největším horku, jsem si dal něco, co stálo za to a tak jsem si to zas jednou naklikal do mapy, když z 99% trasy neřešívám a prostě jedu.

https://mapy.cz/s/hulegalela

Docela mě zase zaujalo, jak mapy vyhlazují výškový profil. Zrovna ty nejprudší kousky ignorují - byly prostě moc krátké.
    Tak jsem trasu rozdělil podle těch náhodných průjezdních bodů na menší části a hle, jak se to najednou vlní - z 918 nastoupaných metrů je hned celkem 960.

https://mapy.cz/s/resekakepu
    https://mapy.cz/s/lelonodoju
    https://mapy.cz/s/dubovutola
    https://mapy.cz/s/lunumuzafa
    https://mapy.cz/s/rarunuduge
    https://mapy.cz/s/nupujacota

Tak by se dalo pokračovat, se zoomováním trasy by metry narůstaly a pomalu se asymptoticky blížily hodnotě, co by opravdu naměřil výškoměr, ale nikdy jí skutečně nedosáhnou.

Ne, pořizovat si ho nebudu a zůstanu u toho, že ať je to kolik chce, je to pro imunitu stokrát lepší, než sedět naočkovaný v hospodě. Jenom se to jaksi nehodí do krámu... Dobrý oslí můstek, že :-)

Zpátky už to bylo nudnější, jen 639 m (nezoomovaných) a dojel jsem o půlnoci:
    https://mapy.cz/s/bavekukeke

Byla pak akorát výzva klikáním donutit mapy zobrazit přesnou trasu, když jsem byl nucen zadat "horské kolo".
    Se "silničním" mě to totiž na některé úseky nepustilo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na zhruba sto kilákách v podhůří a horách mi to obvykle ukazuje o nějakých 100 až 300 metrů míň (čili cca o 10%), než pak podle barometrického. Záleží na členitosti trasy, nastoupaných metrech. Připadá mi, že se ale postupně dost zlepšují, zpřesňují. Někdy se to i skoro potkává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To je známá věc u všech navigačních trasovacích softwarů, čím delší úsek zadáš, tím méně nastoupáš :-)

Výškoměr nepořizuj, to fakt asi ne.
      V těch Garmin hračkách co mám, a jsou to fakt poslední modely jak hodinek tak navigace, je zabudován ten barometrickej výškoměr, který navíc navigace neustále kalibruje proti mapě, přesto se i na krátkých trasách liší výšky i o 100 metrů.

Když vyjedeš a vracíš se do stejného místa,musí být nastoupáno rovno naklesáno. Tomu zařízení se to zatím nikdy nepovedlo.

Když pojedeš furt dopředu, to, že je to dost málo přesné, postřehneš jen když porovnáš výsledky s jiným zařízením.

Nakonec, kopec asi poznáme, tedy někteří z nás :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když je slušná mašinka, tak rozdíl mezi nastoupaným a sklesaným při startu a cíli na jednom místě bývá dáno hlavně nějakou změnou tlaku (málokdy vydrží úplně stejný).
        Výškoměr je docela zábavná hračka, zvlášť když umí dobře a pohotově počítat a zobrazovat sklony. Mám už několikátou Sigmu s výškoměrem a nemůžu si stěžovat, měří docela plus mínus věrohodně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já mám toho Garmin Edge 1030, jo, sklony umí taky, dokonce i před kopcem varuje (stejně jako před ostrou zatáčkou).

Jenže to má háček, bez multifokálních brýlí si užiju tak akorát pípání.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jo, na ROX10 jsem s jejich pidičíslíčkama taky v háji. Tak se už těším na avizovanou ROX4, co by měla mít větší, jasnější a čitelnější displej.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
  • Do Telče na zmrzlinu

V sobotu mělo být pěkně, takjsem si udělala jednodenní etapák do Telče na zmrzlinu:
    1.etapa cca 60km na Mařenku u Třebíče
    2.etapa cca 35km do Telče na rozhlednu Oslednice a zmrzku

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Do Telče na zmrzlinu

...
      3.etapa cca 30km na zámek v Jaroměřicích, 4.etapa cca 40km kolem novodobého kostela v Tulešicích a dál nad Mor.Krumlov
      poslední etapa cca 40km domů

celkem 203km a můj dosavadní denní rekord.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Telče na zmrzlinu

A to už je pěkný relaxační výšlap :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Čtyři cyklistické etapy za jeden den? To se ještě nikomu nepodařilo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pročpak by ne? Je to jen o definici cyklistické etapy. Bude-li mít etapa 20 km, tak dá 4 etapy za den každý...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nahlížel jsem na to v tradičním smyslu.
            Ale nic proti tomu, že když se udělají tři zastávky, že to někdo pak považuje za čtyři etapy.
            4 krát 20 km (= 80 km) že dá za den každý? Tím se nejsem tak jist.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak jsme na cyklistickém fóru a v nejhorším si můžeš koupit elektrokolo, takže ano, myslím, že prakticky každý, když bude dostatečně chtít, by 80 km za den mohl dát.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

O koupi elektrokola (zatím) neuvažuji, ale za upozornění a radu děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak já vidím rozdíl v ujetí 200km na jeden zátah s občerstvením se a stravováním za jízdy, max. s čurací pauzou, a mezi 200km postupně najetejma, byť za jeden den. V tom prvním případě to borci dávaj i jen za pět hodin. To je doba, za kterou si prdel ani pořádně neosedíš, zvlášť, když občas jedou ze sedla. Taky jim stačí místo sedla taková malá šlupka pod zadkem.

Etapák je o tom, že mezi jednotlivejma etapama regeneruješ. My slabí potřebujem regenerovat po pár kilometrech, ale stačí nám k tomu úměrně kratší doba, jak ti, co daj těch 200 na jeden zátah. Těm to pak obvykle vychází jedna etapa na jeden den.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2021
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jestli jste tam měli takové vedro s dusnem jako tady, byla taková trasa o život

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To byla jízda Vysočinou. Tam jsou vedro a dusno pojmy téměř neznámé.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Cestou tam jsem dokonce až do Třebíče měla větrovku, vyjížděla jsem za tmy. Návleky jsem sundávala až za Želetavou. V Telči na náměstí jsem byla v jedenáct a před polednem jsem už odjížděla. Zpátky jsem jela jižní trasou, tam je to poměrně vysoko, otevřené a fouká, horko mi nebylo, stačilo chlazení vzduchem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ve čtvrtek jsem si byl pro druhou dávku očkování. Prý mám mít 3 dny klidový režim, říkal jsem, že to asi nedopadne. Doktorka si ujasňovala, v čem spočívá triatlon... tak prý uvidím, jak mi bude. ;-)

Na pátek jsem si vzal volno a z velké části jsem ho prospal, nebylo mi nejlépe. Vědomí jsem nabyl k večeru, šel se podívat na lehokolo a zjistil, že v předním kole je jen 140 kPa. Pro schwalbe Racer Evo fakt málo. Roky nic a najednou během týdne druhý defekt? Nebo jsem to blbě zalepil? Mám to jen dofouknout a doufat nebo měnit plášť těsně před závodem?

Ze starých plášťů ve skříni vypadal nejlépe Supreme 26x1.6" HD z 2011. Co ono se mi na něm nelíbilo? Nakonec plášť přehodím, na duši najdu druhou díru a vzpomenu si, že ten plášť při max tlaku (600) sebou citelně hází. Tak ho nafouknu jen na 500 kPa, ráno se uvidí...

Tentokrát jsem registraci stihnul v klidu, nepotěšila ovšem změna trasy kola. Rovina to nebyla nikdy, ale nahrazení jednoho děsného kopce třemi srovnatelnými opravdu lehokolistu nadchnout nemohlo.

Tentokrát se závod rozhodli odstartovat výstřelem z pušky a předem nás varovali, že to bude docela rána... pohledem civilisty, ač střelec od nás stál dost daleko, skoro v lese, bylo to MNOHEM hlasitější než startovací pistole.

Plavání na Kunvaldském koupališti je docela specifické. Máme plavat 4 celé okruhy, přičemž na mělčině se letos obíhá bójka venku z vody, pátým necelým okruhem disciplína končí.

V první vlně startují muži nad 40, ženy a koloběžkáři (místní specifikum, místo kola jedou zkrácenou trasu na koloběžce).

S námi ve druhé vlně vidím jednu holku a podle plavek hádám, že patří ke štafetě. Z předchozích let jsem byl zvyklý, že mě tu leckteří předplavali o jeden okruh, ovšem nikdy takovým způsobem! Ta holčina se okolo mě prosmýkla ve třetím okruhu, neřešila fyzický kontakt a řítila se vpřed skrz dav... asi jako vypustit žraloka mezi kačeny... :-D

Smůlu měl jeden závodník, co při plavání ztratil chytré hodinky, prý u první bójky. Limit 2000 znaků.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pokračování...

Hodinky jsme zkoušeli hledat po závodě, v té zelené vodě to moc nadějně nevypadalo, ale našly se. Když nám pak ukazoval, jak jednoduše se řemínky z hodinek odepínají, myslím, že to výrobce nevymyslel dobře.
      Nevím, co to přesně měl za model, ale co jsem pochopil, tak zaplatit si vypuštění koupaliště, by se nejspíš vyplatilo, takhle zřejmě jen platil pití nálezci... :-)

Jinak z celého závodu byl tentokrát asi nejlepší kuřecí steak po závodě, co jsme měli v ceně startovného.

Ale poslední z daleka nejsem. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak ta předposlední věta se mi líbila nejvíc. :-D

Pěkný popis závodu, jako vždy. Nemusí být pokaždé bedna, hlavně, když to baví.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nemyslím, že by bedna v dohlednu hrozila, tedy alespoň do okamžiku, než pro přihlášení do ženské kategorie bude stačit se tak cítit... :-)

Ale je fakt, že to není spravedlivé, když si vítězství užilo zatím jen MTB a Ibex pořád nic.

Ještě mě napadá jeden postřeh k závodu, příliš se mi pro triatlon neosvědčilo tenké svítivé tílko z Ebay. Ono to Čínské XL je poměrně těsné, což vzhledem k pružnosti nevadí, ale při oblékání po plavání se mi zaseklo srolované pod rameny a nedařilo se mi ho po mokré kůži stáhnout přes záda dolů.
          Nakonec se podařilo, ale ztráta možná 30 sekund už je k zamyšlení, s volným tričkem takový problém nebýval... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V sobotu jsme u Žampachu potkali několik trekových běžců. Jen asi dva byli tak nějak slušně běželi, někteří tak nějak se přesouvali a dva už jen předstírali pohyb vpřed :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tudy naše trasa naštěstí nevedla. Mně na tom slunku docela stačily ty cca 4 km nebo kolik jsme to běželi. Tady rozhodovalo kolo. Až stáhnu gps log z mobilu, jsem zvědav, kolik jsme vlastně nastoupali...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

nechci ti kazit radost, ale kouknul se pořádně, odkud to kuře je?
        Aby nebylo z Vodňan.

Járovi Jágrovi se za to smějou už čtyři roky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Hodnotím chuť (v kontextu aktuálního fyzického a psychického rozpoložení), o původu masa nic nevím... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Vzdycky se to dobře čte, ty tvoje zážitky.
        Něco k tomu Marathonu Supreme - nové házely moc, to si taky pamatuju a bylo to trochu zklamáním, tenkrát za tu cenu. Ale omlouvalo je, jak jezdily.
        Když s ním vydržíš dlouho, aspoň 30 tisíc km, dost se zlepší.
        Na neodpruženém Oceláči, kde tráví svůj sklonek životnosti druhá a poslední sada, tak žádné pravidelné drncání už se neděje.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Díky, jsem rád, že to aspoň někoho pobaví, když už se s tím sepisuju...

No objednal jsem nové Supréme, protože jsem nic lepšího nenašel, tohle je rozhodně jen provizórium. Já nevím, kolik ten plášť má najeto, ale myslím, že před lety dostával šanci docela dlouho. On nějak fungoval, když byl nafouknutý na nějaký střední tlak, ale s vyšším tlakem poskakuje.

Hlavně při závodě jsem tomu plášti vůbec nevěřil a najížděl jsem do zatáček ještě opatrněji než obvykle. Určitě nebudu čekat do 30ti tisíc, hned jak dorazí nový plášť, jde zpátky na dno skříně... přecijen když je nejhůř, pořád lepší než nemít nic... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A neuvažuješ o slušném silničním kole? Myslím, že bys na něm měl lepší výsledky, přece jen váha proti leháči je výrazně nižší a ve stoupání se dá jít ze sedla.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jako občas se vynoří úvahy o nějaké leho-silničce. Nižší hmotnost by v těhle kopcích musela být znát, ale klasická silnička mě nějak vůbec neláká.

V pořízení MTB jsem viděl smysl, protože prostě jo, prostupnost terénem je citelně lepší a hlavně se dá dát na řidítka mapník, což je pro cyklo orienťáky nutnost. Nicméně stejně drtivou většinu kilometrů najezdím na Ibexu, takže u dalšího kola by najetý kilometr vycházel hrozně draho... :-)

Kdysi jsem zálibně koukal na nějaký 12 kg Slyway, jenže vzhledem k tomu, kolik věcí už jsem musel řešit s Azubem, mi pořízení lehokola ze zahraničí připadá jako napůl sebevražda. :-/

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jinak pro představu takhle vypadala trasa cyklo etapa Kunvaldského triatlonu v roce 2020:
      https://mapy.cz/s/kabohahuro
      a takhle letos:
      https://mapy.cz/s/remuturuvo

Přestože délka okruhu narostla jen asi o kilometr, přibylo nám přes 100 metrů stoupání a jako 474m stoupání (dle mapy.cz) na 25 km okruhu už mi přišlo fakt hodně... :-/

Pořád tu někdo sliboval magnetismus po Covid vakcíně a nic! Projela okolo mě hromada kol, ale k žádnému se přicucnout nešlo. Pravda všude samý karbon nebo hlíník, viděl jsem jen jedno evidentně ocelové kolo a zrovna to mě nepředjelo... :-)
      https://hedase.rajce.idnes.cz/KUNVALDSKY...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

I když to je "jen" 25 km tak stoupání přes 2 % už dává slušně zabrat.
        To fakt tam jel někdo závod na skládačce? Dobrý střelec, taky znám jednoho co něco podobného taky dal :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No asi trochu recese, ale ano, podle výsledků je to Pavel Krejsa a do týmu si napsal "Skládačka vede". Závod dokončil asi půl hodiny po mně a zdaleka ještě nebyl poslední. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No ty procenta počítáš ještě docela optimisticky... ;-)

Ano, kdyby to bylo jen 474m stoupání na 25 km délce, tak by vyšlo 1.9%.
          Jenže tím, že to byl skoro okruh (běh začínal jen o kousek výš než se plavalo), tak je to ještě 459m klesání, takže kdyby to stoupání bylo na polovině trasy, hnedle máme ten sklon 3.8%...

A ono to stoupání samozřejmě není rozložené rovnoměrně, přičemž pro mě jsou nejhorší úseky s největším sklonem. Pak zařadím nejlehčí převod, jedu krokem a silničky během chvíle mizí za obzorem...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jak píšeš, kopec strašně žere čas, když se nahoru jede pomalu. S Růženkou už dovedu po rovině dát dvacítku za hodinu, ale když pojedu deset do kopce tak pomalu, jak jezdím, tak jen těch deset mi vezme skoro dvě hodiny a deset s kopce už to nevylepší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No potřeboval bych najít nějaký triatlon, kam můj Ibex pustí a cyklistika tam bude co nejvíc po rovině. Na vítězství by to stejně nestačilo (nebudou-li všichni nabušenci závodit jinde), ale věřím, že alespoň lidi, co lezou z vody srovnatelně se mnou, by se mě už tak snadno nezbavili a rozhodoval by až běh...

Jak ovšem v sobotu při diskuzi na toto téma trefně poznamenal jeden závodník, hledat takový závod v Orlických horách je marné... :-)

Ty kopce mi při závodě škodí hned několikrát:
              1) Do prudkého kopce mi aerodynamika nepomůže a pro lehokolo zbývá jen nevýhoda vyšší hmotnosti.
              2) Když mi do kopce ujedou silničky, na kopci už se za nimi neschovám do závětří a zbytek trasy často bojuju s větrem sám, takže čím dřív na trase prudký kopec příjde, tím hůře pro mě.
              3) Je-li trasa okruh, tak se nastoupané metry musí zase sklesat, bohužel to málokdy bývá rovná široká silnice, kde bych při 70 km/h konečně mohl díky aerodynamice někoho dohnat, ale většinou tam jsou serpentíny, kde je limitem jen odvaha jezdce, takže často ztrácím i tam, protože si tam nedovolím tolik, co někteří blázni (o řezání nepřehledných zatáček protisměrem nemluvě).

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak už prudím dalšího pořadatele záludnou otázkou:

Chtěl bych se zeptat, zda je pro účast nutné vyloženě závodní kolo s berany a rozměry rámu dle pravidel ČTA nebo vyhovuje i každé jízdní kolo způsobilé provozu po silnici (samozřejmě bez motoru)?

A odpověď zatím vypadá optimisticky:

"Dobrý den, nesmíte mít triatlonový speciál a elektrokolo."

Tak jsem se zeptal, zda je tedy Azub Ibex v pohodě, když s triatlonovým speciálem nemá fakt vůbec nic společného... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Proč nesmí být triatlonový speciál, když to je triatlonový závod?
                  Je jasný, že takové kolo by si na kopcovatou trať nikdo nebral, ale na rovinatou trať by snad přímo patřilo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Hele až takové kolo budu mít, tak se tím budu trápit, teď mě zajímá jediné - zda pustí závodit moje lehokolo... ;-)

Je tedy otázka, zda bych si zrovna tady pomohl. Sice tam není kopec, ale za to tři otočky na silnici v každém kole a kola se jedou tři...
                    https://csgtriteam.cz/poradame/triatlon-horni...

Ale předpokládám, že mi napíšou, že to nejde a jsem spíše zvědavý, s jakým zdůvodněním příjdou. Kdyby to náhodou šlo, budu muset zhodnotit, zda se v tom prostoru dokážu otočit bez zastavení a zda tam vážně chci jet... :-)

Jinak tedy kousek teorie, pokud se pořadatel drží striktně pravidel ČTA, tak silniční triatlon je buď bezhákový nebo s povolenou jízdou v háku.

Bezháková varianta je něco jako časovka, kolem jezdce je zakázaná zóna a buď musíš mít dostatečný odstup nebo ho předjet v časovém limitu. Pro takové závody pravidla neomezují tolik tvar řidítek a podobně, neboť se nepředpokládají vzájemné kolize. Většina závodníků je natažená dopředu, lokty vedle sebe a nejsem si jistý, zda v té pozici vůbec mohou brzdit nebo musí přehmátnout na normální řidítka, takové kolo se do peletonu asi úplně nehodí...

Když je jízda v háku povolena, jsou pravidla mnohem striktnější, vyhovuje UCI silnička s berany a prostor co povolují triatlonová pravidla navíc je poměrně malý. Zdůvodňují to bezpečností...

Z hlavy detaily přesně nevím, lehokolo nesplní ani jednu variantu... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak zdá se, že v Horních Počernicích zvolili jinou metodu komunikace. Od pondělí už mi na žádný mail neodpověděli. Prostě mrtvý brouk. :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2021

zařadili si tě do kolonky problémový prudič a usoudili, že se bez tebe obejdou :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To zní jako osobní zkušenost? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No stačí si přečíst, co tu píšeš, jaké vznášíš dotazy, a mít zkušenost s tím, někdy něco organizovat nebo prodávat... Zjistíš, že existuje druh abonentů, které je nejlépe přesměrovat ke konkurenci, protože jí tím pořádně zatopíš :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Takže když ti v hospodě nenalejou, protože jim příjdeš divně oblečený, ozbrojený, nebude se jim líbit tvé kolo... tak ti vůbec nebude vadit, že se tváří, že tam nejsi a ani ti neodpoví, proč? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 30.07.2021

Půjdu do jiné hospody. Tento systém se v praxi již osvědčil, a mnohokrát.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když ty jsi prostě Ajťák, programátor, jak když vyšije. Já to chápu, rozumím ti, od mládí se pohybuji v tomhle prostředí a znám to. Patrně jsem také takový. Ale ne všichni to chápou a tolerují. Někoho to docela i štve. To není žádná naše chyba, to je prostě vlastnost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

To je taková veselá klasika. Ajťák nikdy neřekne, že je to chyba v programu. Vždy je to "vlastnost"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.07.2021
                              Autor: Lanna

Svět nám prostě špatně rozumí... :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já to bral podle toho co si dal v odkazu, kde je převýšení 474 m a já počítám reálnějších 530 m nastoupaných a pak to máš v průměru malinko přes 2 %.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No možná to počítám blbě já, nevím... :-)

Ale bez ohledu kam přesně už ty metry zaokrouhlíme si myslím, že 25 km OKRUH nemůžeš počítat jen jako samotné 500m stoupání na 25 km (sklon 2%), ale měl bys uvažovat i stejnou cifru klesání na polovině trati (pro maximální zjednodušení).

Tedy 500m stoupání na 12.5 km a 500m klesání na 12.5 km. Pak ti totiž ten průměrný sklon výjde dvojnásobný. Na dané trati tedy musí být úsek minimálně s 4% sklonem (nahoru i dolů), v reálu tam určitě budou úseky se sklonem vyšším i nižším.

Aspoň z pohledu matematicky by to mělo být, jak píšu. Prakticky je pro mě sklon v procentech neuchopitelné číslo, se kterým jsem nikdy nepracoval. Znám akorát značku "nebezpečné klesání 12%".

Ono nakonec i ty nastoupané metry jsou dobré jen pro hrubou představu, protože stejné metry lze přijatelně nastoupat v dlouhém plynulém kopci, rozdělit do několika kopců nebo je koncentrovat do krátkého smrtícího úseku, na který nebudu mít ani převody... čísla mohou vyjít stejná, náročnost se bude zásadně lišit. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Uvádím průměrné stoupání na celé délce trasy, ne na polovině, samozřejmě, že v reálu tam můžou být třeba i 14 % stoupání, ale to je o něčem jiném.
                Když se uvede průměrné stoupání 2 % nebo jak už tady byl také uváděný bajkerský index (BI) 20, tak si každý snadno udělá představu o obtížnost trasy. Když je trasa v průměru 2,5 (25) tak už začíná pořádná dřina a při údaji 3 (30) a více už je pro většinu cykloturistů pořádné peklo.
                Už při průměru 1,5 % (15) na nějaké delší vzdálenosti toho má hodně lidí dost, nic oddychového to není.

Trochu jsem zabrousil do historie svých jízd a třeba v roce 2018 když jsem byl v dost slušné formě a mám rád hory jsem měl na horáku roční průměr 1,9 % tak tras přes 3 % (30) bylo jen pár a přes 4% (40) jen jedna a to bylo v Alpách, kde jsem se vysápal nahoru a pak po hubě na pár km spadl dolů :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Dnešní fotoúlovek ve Studeneckém Středohoří - kdyby někdo měl zájem, prozradím kde leží.

Byl jsem se podívat jak pokračuje práce na "Klobouk Trails". Zklamání. Nepokračuje a to co je (trochu uhrábnutý, semtam náznak klopenky) je skoro neznatelný kudy vede a terén podle mě tak pro DHčko. Proježděný to taky neni, tak asi nic ...
    https://www.klobouktrails.cz/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2021

Po stopách pana Tau přes kopce v okolí Třeště.
    Na kraji Stajišť stojí u cesty domek (první od Bezděkova), kde trávil své dětství Otto Šimánek, herec, který, jak známo, hrál pana Tau. Narodil se v Třešti na pultě lékárny, která stávala v místech, kde je nyní autobusové nádraží a jeho socha zhotovená z jasanového dřeva.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tohle že je O. Šimánek!?
      Podle xichtu bych spíš tipoval, že je to Ota Javůrek, popřevratový zbohatlík a milionář ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: AV

Podle textu na tabulce na špalku pod sochou by to měl být ten herec.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ranní pozdrav pro nakoláky:

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hmmm, Mácháč :-)))

Já měl cestou z Mnichova taky pěkný výhledy:

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já mám dnes celoživotní zážitek. Svezl jsem se trolejbusem Tr26 na centrálu! To jsem vždycky chtěl vyzkoušet a nikdy se mi to nepovedlo. Až dnes. Opravují čtyřproudovou silnici a provoz je sveden do protisměru. Já byl tak zaujatý sledováním,že jsem si zapomněl nasadit respirátor! Domníval jsem se,že centrála prostě běží v nějakých stabilních otáčkách a vyrábí proud,ale ono to tak není. Pro rozjezd se zvýší otáčky,pak se začne trolejbus neochotně rozjíždět,asi jako auto s klouzající spojkou,když nabere rychlost,otáčky centrály klesnou. Musím napsat,že rychlost je slušná. Nějakých 70 jsme jeli. Když jsme se dostali zpět na svoji trasu,na první zastávce řidič vystoupil,šel dozadu nasadit tykadla,pak centrálu vypnul a já měl po zábavě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: DAVID7001

Centrála má regulátor a když klesá napětí a frekvence tak si přidá plyn. Tohle dokáží i ty poměrně hloupé centrály. Ty chytřejší už dokáží i udržovat frekvenci napětí a přifázovat se k napětí sítě i se svou zátěží. Taková záskoková centrála nastartuje v okamžiku výpadku sítě, ale když se síť znovu obnoví, tak se k ní přifázuje a spojí se s ní a až pak se odepne. Druhý výpadek už nenastává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Brahmo, píšeš hezky, ale o něčem jiném- trolejbus jezdí na stejnosměrný proud

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2021
        Autor: cibi

Včera jsem se po stejné trase svezl stejným trolejbusem na baterky. Tam není žádný rozdíl,proti jízdě s napájením ze sítě. To by byla baterka do elektrokola! A ještě ten 160kW motor! Dojezd na baterku prý mají 15-20km. Teď ale dopravní podniky zjišťují,že na jednu stranu je dobré být připraven na nějaké mimořádnosti a výpadky sítě,ale na druhou stranu že ty baterky na rozdíl od centrál stárnou a že je tedy výhodnější je využívat pravidelně pro nějaké trasy,kde je část mimo síť. Jinak u té centrály,jak jsem napsal,je zajímavý ten nesoulad chodu té centrály vůči jízdnímu projevu. S jakým zpožděním reaguje jedno na druhé.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Po docela dost letech zase jedu na týden na těžko a k tomu ještě se stanem. A navíc má ten týden být docela mokrý. Zabalit se mi dalo docela práci, ale zadařilo se :o)))
    A jsem docela zvědavá, jak nové brašny v tom počasí obstojí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já bych to na týdenní vandr hodnotil jako docela dobré. Netřeba se schazovat. Jen zadní kapsy a docela úměrné, to je dobré, gratuluji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Poté, co se mi pokazil spojovací mezikapsový zip na mých Arsenálech, tak také uvažuji o nepromokavých Ortliebech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tohle jsou ale Arsenaly.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Hmmm, tohle je ale Brahma ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: AV

Tak jsem ráno vyrazil na poštu pro nový plášť pro lehokolo, říkal jsem si, že mám čas, tak jsem vzal skládací koloběžku, aby se taky jednou projela...

Předpokládal jsem, že krabice se skládacím pláštěm se mi do batohu hravě vejde... to v jak velké krabici to poslali, byla trochu zrada...

Už jsem myslel, že budu muset krabici před poštou rozbalit, pak mě napadlo krabici přivázat k řidítkám koloběžky. Pasovala tam dokonale, při jízdě se ani nehnula, nijak zvlášť nepřekážela, akoráť se trochu změnil zvuk při jízdě, krabice fungovala pro vibrace jako ozvučnice... do teď jsem netušil, jak je ta koloběžka vymyšlená dobře... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

:-)) Připravenm štěstí přeje, ne každý s sebou vozí na koloběžce gumicuk :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na koloběžce ne, ale v baťůžku jich několik mívám stabilně. Tyhle tenké zaberou jen minimum místa a čas od času příjdou vhod. Třeba když beru kolo vlakem, omotám jimy brzdové páčky a opřené kolo se ani nehne... že bych přivazoval někdy krabici ke koloběžce, mě nikdy nenapadlo, tak jsem se musel pochlubit, jak krásně to tam pasovalo. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jsem si onehdá nechala poslat pláště s drátem. Jela jsem pro to s nákladním kolem, vozík jsem nezapřáhla, že to přivážu na nosič. Vozím v brašnách prádelní šňůru, ale ta krabice byla tak velká, že už jsem chtěla jet zpátky pro vozík. Naštěstí se na poště objevil soused a že mi to hodí do auta. Pět plášťů bych na rameno nedala a ještě tam bylo pár drobností k tomu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To si tak clovek v klidu slape a najednou... Je to pocestny, neni to pocestny... :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Není to pocestný. Nemá v ruce hůl a přes rameno uzlíček :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: mildakh

Hned mi byl jakysi podezrely :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pěkné. Vláčkem do Cítova, koupačka v pískovně a pak kolmo ke Praze. Všeho bylo tak akurát, koupání, kola i kultury po cestě.
    Jen toho větru bylo dnes nějak víc a navrch jako na potvoru v protisměru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
  • Sobotní PRDY.

Sobotní PRDY, aneb Pražské Rybníky Dubeč a okolÝ.

Slatina.
    Počernický.
    Eliška
    Barbora.
    Dolní Na Placinách.
    Horní Na Placinách.
    Litožnický.
    V Rohožníku.
    Podleský.
    Přehrada Vaříme pro Hosty.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak jsem si včera zase zanadával na autisty v plechovkách. Tohle fakt nebyl 1.5 metru, ale kdo ví jestli aspoň půl... :-(

Prostě silnice je celá moje a protijedoucí cyklisti ať se tam nějak vejdou...
    https://ulozto.cz/file/2SHNQj0uOBlZ/20210802...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: dnes v 07:40

Řeč o bočním odstupu 1,5m byla při předjíždění. Tihle jeli proti. Mnohde při nějakých stavebních úpravách je takový boční odstup protijedoucích vozidel docela běžný. Třeba provoz na čtyřproudovce svedený do jednoho směru,kde jsou ty dva směry ještě oddělené dělícím pásem,který ty pruhy zužuje,nebo i na běžné okresce,když se třeba setká náklaďák s autobusem. Tam nemusí být ani těch půl metru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: dnes v 07:59

Promiň, ale takhle od monitoru to vypadá, žes měl místa dost. Běžná situace. A když oni zpomalili, mohls klidně i ty, vždyť nejedeš žádnej závod ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: dnes v 08:59

Po nekolika letech zase ve stanu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: dnes v 07:54

Hezký! No jo, ale v kempu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: dnes v 11:48
      Autor: Quatsch
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu na kolo.

dnes
Najdu zde ženu na kolo a na lyže?

Hledám: muže cyklistu

01.08.2021
Žena hledá muže cyklistu 50 plus z východních Čech.Těším se na tvůj mail.

Hledám: cyklistku / cykloparťačku - Středočeský kraj

01.08.2021
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné cyklo-projížďky, nejraději po cyklostezkách a silnicích…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (15 přihlášených)

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice…
HMS | 27.07.2021

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021