reklama

Stojánek pro jízdu natěžko?

Zdravim vsechny cyklisty!

Shanim na svoje expedicni kolo (upravene trekove kolo, 28", resp. 700C) opravdu pevny stojanek na zadni stavbu. Jezdim natezko, kdy zatez na zadnim kole casto dosauje jen v nakladu kolem 20-30 kg. Mam dvojnasobnou spatnou zkusenost se stojanky BBB (Multi-stand) - oba exemplare se nakonec pod vahou kola v radu jednotek mesicu vylomily. Doporucite mi z (idealne klasicky kick-stand, jednoramenny, podkove bych se radeji vyhnul), ktery by v tomto pripade spolehlive poslouzil?
Diky moc!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.07.2021
Autor: yahweh
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Doporučuji nezničitelné řešení, které jsem vyrobil z duralových lyžařských hůlek. Z fotky snad pochopíš, nebo se ptej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      jj takto jsem projel kdysi celé východní slovensko :-) jen ta tyčka na noc sloužila nako středová tyč stanu "jehlan"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2021
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Používal jsem "favoriťácký" celohliníkový odlévaný viz fotohttps://www.sbazar.cz/kona2007/detail/93606627...
    - obdoba je toto, ale nebyl stavitelný, byl z jednoho kusu, tj musel se odříznout na délku.
    https://www.kupkolo.cz/stojanek-kola-force-raf... Tomuto bych nevěřil, ta výsuvná část je nic moc.
    Odešel na vyčvachtání otočného čepu.
    Nyní používám na opření kola stromy u silnic a zdi
    Manželka používá +- toto
    https://www.kupkolo.cz/stojanek-kola-force-mtb... ocelová hrůza která přežil i stání s dítětem v sedačce. Ovšem Ty musíš najít něco pro ráfky 622 :-( nebo se naučit opírat kolo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      Opírat kolo o něco je při jízdě natěžko taky řešení, které samozřejmě používám, když mám o co opírat. Ale když třeba večer a ráno při balení potřebuju věšet boční brašny a mít k oběma přístup, někde v lese, nebo uprostřed louky je to trochu o nervy.
      Žádný ze středových stojanů nemůže být stabilní díky své poloze a délce, vzniká tam brutální páka, obzvlášť pokud máš všechno naložené na zadním kole. Natož když potřebuješ kolo zafixovat na měkkém podloží.
      Duralová tyčka, o kterou se kolo opírá ve výšce horní rámové trubky, lze ji zapřít dokonce i ve výšce sedla, je v kombinaci se zabržděným kolem a zafixovanými řidítky, neskutečně stabilní, balzám na nervy :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      A ty stojánky pro elektrokola nestačí?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2021
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      Podobný tomu Force(na zadní stavbu, duralový a hrubší noha, pro 28", ale širší opěrná plocha)používám na kole přes 6let na těžko bez problémů- kolo drží. Místo lyž. tyčky je skladnější skládací hůlka pro chůzi s objímkou pod rámovku našroubovanou do rukojeti...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Mám dobré zkušenosti s tímto:
    https://www.nakole.cz/diskuse/18858-stojanek...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2021
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Pořádně si prohlédni naložené kolo poštovního panáčka nebo panenky a jak je postaví i s tím šíleným nákladem a opřou o stojánek. Používají dva stojánky, jeden u šlapacího středu a druhý slabší na předním kole. Kolo stojí, je stabilní a ani vítr s ním nehne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      https://www.kilometry.cz/stojany-pro-kola/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

             

        Jak říkají Lelek i Arnošt - dva stojánky, silnější ve středu, slabší na vidlici, takhle to vídám u zahraničních "natěžkistů", fakt stabilní systém. Jestli jezdíš do ciziny, měl bys to tam sehnat, já jsem tuhle stojánkovou sestavu prohlížel v cyklu v rakouském Heidenreichsteinu (městečko nedaleko hraničního přechodu v Nové Bystřici), ale už nevím, kolik to stálo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2021
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Trocha teorie, praxe, nápadů a zkušeností:
    https://www.cyclingabout.com/best-kickstands...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

           

      Mám jak na tandemu, tak na treku ty dvojité a podle mne není nad ně. Kolo drží stejně na obě strany a hravě i s jednou brašnou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro jízdu natěžko?

         

    Mám tento https://www.hebie.de/en/parking/rear-stands/fox... dal se koupit na netu i v Čechách.
    Velmi pomůže zaaretovat řidítka rovně, zátěž na stojánek se výrazně zmenší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2021
    Autor: Martin111
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

289 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024