reklama

Kavkaz s dětmi - část 11.

K moři a do Batumi - kruh se uzavřel
Poslední večer ještě v horách jsme se utábořili na začátku přehrady na řece Inguri. Jen co jsme postavili stany, přišla silná bouřka. Nebála jsem se, kolem nás se stále ještě tyčily dvoutisícové hory, ale ta buřina byla frontální a přinesla ochlazení a deště na…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.06.2021
Autor: Peggy
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Náhodou, já to čtu pravidelně..
    Několik poznámek z mých cest..
    namotali jsme se k hnusné bouračce.. motorkář na sračky.. policajti tam obcházeli kolem s čísílkama, ty dávali k různým kouskům a fotili... koukal jsem okolo a pak jsem si všiml "hele támhle se válí nějaká mičuda." "To bude ta hlava co hledám", usmál se smutně dopravák a hnal se ukázaným směrem...
    Na Polsko-Ukrajinské hranici jsem zažil stejný filcuňk autobusu - jeli jsme z akce k výročí Brusilovovy ofenzívy.. pozvání přímo z prevoschodítělstva, nezajímalo... všechno prohledat - komisní debil se mi vrtal ve vaku, hrozně ho zaujala propocená košile, rozbalil jí, vytáhl rovněž propocené podvlíkačky a zapařené fusekle.. chvíli to zkoumal, pak upustil a už jen ukazoval. Jejich šéf něco řešil s naším půlukrajicem, vedoucím zájezdu.. ten mu ukazoval fotky... na nich byl i Patriarcha vší Rusi, který se s námi vyfotil.. to mu bylo podezřelé a zavřel se do kanclu, kde se jal telefonovat. Opřel jsem se o dveře a poslouchal "Da. Da Da. Net. Izvinítě... Da.Pravilno. Panimaju" Vylezl rudej jak rak, zabavené vrátil a že máme vypadnout. "Tak to pr, já musím čerpat 6 hodin pauzu" vzpříčil se řidič. Nahrnuli jsme se k místnímu krámku a vykoupili ho komplet.. Vodku, pivo, sušenou rybu, i slanou minerálku. Nezbylo nic, babka zavřela a šla domů. Prosili nás, ať už vypadnem.. mejdan byl dokonalej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Já to čtu. Dříve s chutí, později spíš se smutkem, že jsme podlehli tlaku rodiny i známých, že není vhodné se někde toulat jako cikáni, navíc s dětmi. Kavkaz byl blog, jsem si opět přečetl s chutí, člověk nemůže smutnit věčně.
    Tvoje psaní může mít třeba ten smysl, že jedna moje známá si po mém líčení vašich příběhů koupila všechny Tvoje knížky a tlačí na manžela, že by to také chtěla zkusit. Alespoň k tomu Baltu. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2021
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

           

      A jak byla úspěšná ? (myslím, ta známá) Z mojí zkušenosti, chlap se do tohohle moc donutit nedá, pokud sám na to nemá naturel...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2021
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

             

        Zatím ne, ale nevzdává to.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2021
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Zajímavé,moc pěkné.Jste úžasní.Dík.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2021
    Autor: jarpal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Jste jedineční!
    V tomhle už vás nenapodobíme. Byla jsem vděčná moc za naši cestu na Usedom a zpět, ale bylo to už bez nočníku. Měli jsme začít takhle dřív.
    Blog jsem si přečetla včera večer v posteli na mobilu s tím, že si nechám o tom zdát. Naštěstí se mi podařilo přečíst, jediné nakole.cz mi na mobilu často vypadává. Před chvílí jsem si udělala čas na video. Fotky si nechám na jindy, třeba až budu mít nějaký spleen. Zatím jsem viděla jen prvních pár. Plavba - to je též velký zážitek.
    Jestli už zas náhodou někde nejedete. Nebo aspoň nebalíte.
    Cyklovandrování zdar! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2021
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

           

      Tak nějak (předposlední věta) ;-)
      Díky moc, všem za vzkazy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2021
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

             

        A plni se Vitovo prani?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

               

          Praní nebo přání? ;-) :-D

          Ne, bohužel jeho přání je jiné, nicméně aspoň to není jeho zlý sen :-)) co jsem původně chtěla já :-))) Ale situace je letos taková, jaká je, takže trochu kompromis, kam se může...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2021
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

                 

            Pravda...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Čtu pozorně, sním dlouze. Pro mě je vždy těžší o cestě psát, než ji projet, obdiv dvojnásobný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2021
    Autor: cykliska
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

           

      Díky. Mě to psaní baví, znovu si tu cestu prožiju :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2021
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kavkaz s dětmi - část 11.

         

    Díky, s Vámi prožívám své sny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

650 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024