reklama

Tornádo na Moravě

Asi nikomu neuniklo, že se přes Moravu ve čtvrtek proběhlo tornádo. Bohužel jednou z postižených v Moravské Nové Vsi se stala i plusjednička.
K mnoha dotazům "jak to vypadá" - újmy jsou "pouze" materiální. Její dům, resp. již jeho spodní zhruba 2/3 stojí v lokalitě za kostelem, takže z mnohých leteckých záběrů si představu uděláte sami.

S hekym, HMS a dalšími jsme se rozhodli plusjedničce "trochu" pomoci. Pokud má zájem i někdo další, kontaktujte obálkou nebo e-mailem mě (radka.jd@seznam.cz) nebo hekyho (mhekynen@seznam.cz).

Zájemce předem upozorňuji, že nejde o oficiálně organizovanou pomoc. Je to jen otázka zájmu, ochoty a vzájemné důvěry.

Toto téma není určené pro diskuzi, proto je a zůstane zamčené.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.06.2021
Autor: radka
  • Re: Tornádo na Moravě

Informace přímo z terénu - od malého Jardy.
    Nikomu se nic nestalo, Petra byla v danou chvíli doma sama.
    Poškození domu - všechny střechy, včetně krovů a štítů jsou pryč. Spadla i část obvodové zdi v patře. Podle statika se naštěstí dům bourat nemusí. "Jen" se musí stáhnout novým věncem...
    Momentálně je všechno co šlo odklizeno a dům je aspoň provizorně zakrytý plachtami.
    Teď se začne řešit oprava domu.
    Odnesl to i vinohrad, takže víno na příští sraz nebude.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2021
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Info ze včerejška od Jardy a Petry:
    dům, resp. to co zbylo je zakryto plachtou, platí vyjádření statika - dům se bourat nemusí, musí se ale stáhnout novým věncem.

V místě nejde plyn ani elektrika - vedení zkrátka neexistuje, takže chvilku (odhad cca měsíc) potrvá, než se obnoví. Vod teče, ale jen studená...

No a Petra začíná shánět stavební materiál, řemeslníky nebo i firmu, co by opravili vršek budovy a celou střechu.
    Takže pokud někdo máte chuť a čas...
    Ale hodí se i tip na volné řemeslníky.

A děkuji všem, co se ozvali.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2021
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Cca od 22 min. https://novaplus.nova.cz/porad/televizni-noviny...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Předávám všem moc pozdravů od Petry a také krátkou zprávu - úklid stále nekončí a příští týden by měli nastoupit zedníci, aby na domě dostavěli, co si tornádo odneslo.

Děkuji všem, co se připojili do pomoci Petře.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu na kolo.

dnes
Najdu zde ženu na kolo a na lyže?

Hledám: muže cyklistu

01.08.2021
Žena hledá muže cyklistu 50 plus z východních Čech.Těším se na tvůj mail.

Hledám: cyklistku / cykloparťačku - Středočeský kraj

01.08.2021
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné cyklo-projížďky, nejraději po cyklostezkách a silnicích…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (14 přihlášených)

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice…
HMS | 27.07.2021

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021